באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

רחוב נורדאו המדרחוב הראשון בעיר חיפה • יוסי לובלסקי

גלגולו של פסאז' שתמהיל הבילוי והפנאי הועתק למתחמי בטון...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

ב״זכרון בסלון״ בשנה הבאה – נשמע גם את סיפוריהם של העולים מחבר העמים

טטיאנה לוי דואגת לכולם טטיאנה לוי, 67, רכזת עולים ותרבות...

ב'חווה השאנטי' זוכים בעלי החיים לתקווה ואמון שכבר אבדו להם • כעת הם זקוקים בדחיפות לעזרתכם! ◄ צפו

(חי פה בשביל בעלי החיים) – כ-250 בעלי חיים בחוות השאנטי עומדים לאבד את ביתם ואת תקוותם שוב • בבקשה אל תתנו לזה לקרות.


"חוות השאנטי", היא חווה שמהותה היא להעניק חיים ותקווה לבעלי חיים שכבר איבדו את האמון בבני אדם ואת התקווה, בעלי חיים שניצלו ממוות או שנחלצו מהתעשייה, ומחברת בינן לבין בני אדם. החווה היא מפעל חייה של ענבל קסם, שהקימה אותה ב-2019 ומנהלת אותה מאז, בסיועם של מתנדבים ומתנדבות ובאמצעות תרומות של אנשים טובים, שמאפשרות את קיומה.

כעת החווה המיוחדת הזו צריכה לעבור למיקום אחר. עלות המעבר עשויה להגיע לכחצי מיליון שקלים. כדי להגיע לסכום הנדרש פונה ענבל אליכם, במטרה לגייס תרומות להמשך קיום החווה.

חוות השאנטי זקוקה לבית חדש • צפו


"חוות השאנטי" הוקמה כאמור בשנת 2019 בעתלית, על ידי ענבל קסם, שמנהלת אותה מאז ועד היום. שנתיים של חיפושים נדרשו לענבל עד שמצאה את המקום המתאים עבור החווה, כשלנגד עיניה עמדו שתי מטרות, עליהן היא מספרת בראיון לחי פה.

"נשמה כמו שלי ושלך"

"המטרה הראשונה היא לדאוג ולהציל בעלי חיים שכבר כמעט איבדו את התקווה והאמון בבני אדם", אומרת קסם. "המטרה השנייה היתה לחבר בין בני אדם לבעלי חיים, להעצים את הקשר והחיבור הזה, להראות לאנשים שהם לאו דווקא כמוני או כמו המתנדבים כאן, שמודעים וחיים את הקשר עם בעלי החיים, אלא אנשים שאולי פחות הזדמן להם להכיר מקרוב, רציתי שירגישו ויראו שמדובר ביצור חי וטהור, עם נשמה כמו שלך ושלי. יצור חי שאם תאהב אותו הוא יעניק לך פי אלף בחזרה. כן, גם הפרות והעיזים, כולם". 

ענבל קסם (צילום: שירלי גולן)

באו לחזק ויצאו מחוזקים

את החווה כאמור הקימה ומנהלת באופן שוטף ענבל קסם, יחד עם מתנדבים ומתנדבות שעוזרים לה לתפעל את החלום הזה. קסם מדגישה שבלי העזרה של המתנדבים היא לא הייתה יכולה לעשות את מה שהיא עושה, "אם זה בתפעול השוטף, ההאכלה, ניקיון, ממש הכל", היא אומרת.

"יש כאן לא מעט מתנדבים ומתנדבות שהגיעו במטרה לעזור לחיות, אבל בסופו של דבר יצאו מחוזקים בעצמם בזכות החיות. יש כאן אנשים שמתמודדים עם פוסט טראומה, שעברו אירועים שונים בחיים, שחוות השאנטי עבורם היא חווה טיפולית לכל דבר".

ענבל קסם (צילום: שירלי גולן)

הכל בזכות טוב לבם של אנשים

"כל הכסף שלנו מגיע, כמובן, מתרומות", אומרת ענבל. "הכל מתבסס על טוב לב של אנשים שיודעים לראות את הנשמה שנמצאת מאחורי העיניים של כל החיות פה. זה נראה אולי סיפור קל ופשוט לתפעול, אבל העלויות הן מטורפות, וזה עוד לפני שנכנסנו לעלויות של טיפולים רפואיים, שזו בעצם המהות של החווה. מעבר לזה אוכל לחיות, חציר, תחזוקה שוטפת של המקום עצמו, חשמל, מים, הכל הכל נטו מתרומות".

ענבל קסם (צילום: שירלי גולן)

"אני נדהמת כל פעם מחדש מהרצון של אנשים לעזור"

"כשנכנסים מקרים של חילוץ והצלה, אני מפרסמת ברשתות החברתיות, וכל פעם מחדש אני נדהמת לראות איך הרצון של אנשים לעזור ממשיך לפעום בהם. זה מרגש אותי אפילו עכשיו כשאני מדברת על זה".


מעבר מורכב ויקר מאוד

"אנחנו נמצאים בחווה בעתלית כבר ארבע שנים, לצערנו השטח הזה יועד במקור למטרה אחרת ועכשיו הגיע הזמן שלנו לעזוב. חווינו כאן דברים מדהימים, חיים חדשים נוצרו כאן, לא מעט חיים גם הסתיימו. את כל המפעל הזה שהקמתי אני מחפשת עכשיו להעביר למקום חדש. עדיין אין משהו רשמי על הפרק, אבל האמת, אני חוששת מהרגע שיהיה, כי זה מצריך מאיתנו המון כסף לתפעל את המעבר הזה, וכרגע אנחנו עדיין לא שם".

ענבל קסם (צילום: שירלי גולן)

עשרות חתולים, פרות, סוסים, עיזים…

"המעבר עצמו עשוי לעלות כחצי מיליון שקלים. זה לא כמו שאת ואני עוברות דירה עם משאית ו-40 ארגזים. משאיות לשינוע מאושר וחוקי של פרות וסוסים זה עניין של אלפי שקלים. יש כאן 50 חתולים שצריך לאסוף אחד אחד, אינספור מכרסמים, יש כאן עיזים, סוס, פרות, תיישים, עשרות כלבים. הכל חייב להיעשות בצורה מפוקחת ומבוקרת וזה עוד לפני שדיברנו על להקים מחדש תשתיות מים וחשמל ולהשאיר את השטח הנוכחי "נקי" עם אדמה חדשה, נקי ממבנים שכבר בנינו כאן ועוד".


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

13 תגובות

  1. משפחתי תרמה 200 שח לעזור מעט למעבר
    הלוואי וישיגו את כל הסכום .

  2. חברים בבקשה תשתפו את הכתבה הזו. אסור שיסגרו את החווה.

  3. המקום הכי מדהים שקיים! ♥️♥️אין אנשים עם לב כמו של ענבל😍 כל חיה איתה זוכה לחיים מדהימים כמו שמגיע לה.. חייבים לעזור להם לעבור למקום חדש וטוב, אין מצב שנותנים לחווה להיסגר!!!!🙏🙏

  4. כל כך הרבה בעלי חיים ניצלו בזכות המקום החומל ואוהב הזה. חייבים לעזור

  5. חובה לעזור למקום הקסום הזה. ענבל קסם, קסם של אדם רחום וחנון, שמנהלת ביד חומלת את החווה. אבל המקום זקוק לתרומות. תרמתי.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

מכבי חיפה אמרה תודה ונפרדה ממאמנה מסאי דגו

במשחקה האחרון של מכבי חיפה במסגרת הדרבי החיפאי באיצטדיון ע"ש "סמי עופר" בחיפה נפרדה קבוצת מכבי חיפה ואמרה תודה למאמן הקבוצה מסאי דגו שהיה...

מעל 5 ק״ג חשיש ונשק נתפסו בשטח פתוח

(חי פה) למעלה מ- 5 ק״ג חומר החשוד כחשיש מחולק לפלטות ונשק "סופטאייר" ארוך נתפסו בשטח פתוח בבסמת טבעון. ממשטרה ישראל נמסר לחי פה תאגיד...

חי פה • התרמת דם בחמישי 30/05/24

חמישי 30/05/24 בין השעות 18:30 - 23:00במתחם השוקק של שוק תלפיות בחיפה לונץ 4, סמוך למסעדה התאילנדית בשוקיש לכם הזדמנות לעשות עוד משהו טוב,...

השחמטאי שנפצע ב-7 באוקטובר ורגלו נקטעה ינסה לזכות באליפות ישראל לאנשים עם מוגבלויות

חיפה מארחת את אליפות ישראל עשרות שחמטאים, ובהם אמנים ורבי אמנים, הבטיחו כבר את הגעתם לאליפות הארץ, שתיערך ביום חמישי בבית הלוחם חיפה ותחולק לקטגוריות...

ארגון וניהול דיירים בפרויקטים של פינוי בינוי ותמ"א 38 • מנשה שמש קיים טכנולוגיות

דיירים אשר מעוניינים לחדש את הנכס אשר בבעלותם במסגרת פרויקט של פינוי בינוי או תמ"א 38 הריסה ובינוי, צריכים לפנות לחברה המתמחה בליווי דיירים...