שינוי שיטת התגמול

האקדמית גורדון – הרשמה – WB

עוד הפסד שבשגרה

קבוצת הכדורגל והמועדון מכבי חיפה, ממשיכים להתבזות ולשבור שיאים שלילים.
8 משחקי בית ללא נצחון. הקבוצה הפסידה שוב (0:1) והפעם מול מ.ס אשדוד, אחת הקבוצות החלשות בליגה. הפסד זה היה במשחק שהתקיים בשבת האחרונה באצטדיון הביתי של חיפה, סמי עופר, במסגרת המחזור ה 24 של ליגת העל.

שחר לא מתייאש

תאטרון חיפה – מתחלף WB

2SP_1744.JPG

שחר לא מתייאש אבל ממשיך לטעות (צילום הנק פוגל)
מה כבר לא נאמר, מה כבר לא נכתב על ההתנהלות והתוצאות של המועדון. מבחינת שינויים ורצון, לא ניתן להגיד שהעומד בראש המערכת, הנשיא יעקב שחר הרים ידיים. מכיוון שכמות השחקנים שהוחלפו פה, כמות המאמנים וצוות המועדון היא גדולה מאוד ואף חסרת תקדים בליגת העל.

הבעיה היא בבחירת השחקנים וייתכן שגם במי שמביא אותם או מייעץ לשחר בבחירתם. לא ניתן לראות כמעט אף שחקן אשר מצליח פה ב-7 שנים האחרונות, הן בצוות השחקנים הישראלים ובטח שבזרים. זאת למרות שבמכבי חיפה התגאו בעבר בבחירת שחקנים זרים, שלא רק שידרגו את המועדון מבחינה מקצועית, גם הכניסו לא מעט כסף במכירתם.

לא לוקחים אחריות

מרבית השחקנים שעוזבים את המועדון, לפחות מרבית הישראלים, טוענים שאין להם הסבר ליכולת ואין להם הסבר לחוסר הצלחה והכשלון. ישנם שחקנים, שאף מאשימים את הקהל (שלטענתם מלחיץ) בחוסר ההצלחה. וישנם כאלה שמאשימים את אלת המזל וטוענים שאין ברכה בקבוצה.

3.JPG

הקהל אשם? (צילום הנק פוגל)
שום דבר מהכתוב, אינו נכון בעיני ואינו מצדיק שום בזיון או שיא שלילי, שאותם שחקנים כתבו וכותבים בדפי ההיסטוריה המפוארת של המועדון. אותם שחקנים, שביזו את הקהל ואת החולצה שהם לובשים הם האשמים הבלעדיים.
מועדון הכדורגל מכבי חיפה הינו המועדון הגדול יותר והמסודר ביותר בישראל. למועדון מתקן אימונים ואצטדיון כדורגל מהיפים באירופה, תנאי שכר וחוזים מהגבוהים בליגת העל. וכמובן הקהל הכי גדול והכי תומך במגרשי הכדורגל בישראל.

כל האמת בפרצוף

09.png
הסמל – זה מה שנשאר
אולי פעם אחת מישהו יגיד להם את האמת בפרצוף גם אם זה לא נעים להם: אתם פשוט לא טובים, אתם פשוט לא ראויים ללבוש את החולצה הירוקה ולהיות שייכים למועדון כדורגל מכבי חיפה. הגיע הזמן להסתכל במראה ולהודות, אתם שחקנים חלשים, ששיחק לכם המזל והגעתם למועדון המפואר ביותר בישראל. ולשחקנים הזרים ניתן לומר: פשוט יש לכם אחלה סוכן או קשרים באירופה ואיך שהוא צלחה לכם הדרך והגעתם לכאן.

אם מכבי חיפה, הייתה עסק או מפעל, כולכם הייתם מקבלים מכתב פיטורים ללא הודעה מראש, פשוט היו מבקשים ממכם לפנות את השולחן ויפה שעה אחת קודם.
נמאס מהתירוצים, נמאס מהססמאות, נמאס שאתם מאכילים את הקהל ואת הבוס שלכם בשקרים ובדיות.
אתם פשוט לא טובים נקודה. תבקשו יפה סליחה ותעברו לקבוצה אחרת.

5.JPG

רועי קהת ונטע לביא אחד חוזה שמן אחד שחקן בית – ללא השפעה חיובית על הקבוצה (צילום הנק פוגל)
מכיוון שהבנו שיכולת שאין לכם, למרות שחלק גדול בקהל, שלי זה לא מובן שממשיך לבוא ולהאמין בקבוצה, אותו קהל שמדמיין בכל משחק שהינה זה קורה שהינה זה מתפוצץ ומכבי חיפה תדרוס את הליגה, כמו בעבר… לי זה ברור שזה לא יכול לקרות ואין לזה אחיזה במציאות. 24 מחזורים הוכיחו ומוכיחים שכל האופטימים פשוט לא רוצים להאמין ולראות את המציאות כפי שהיא. הדבר היחיד שנשאר לכם, זה לשחק על הכבוד של המועדון שמפרנס אתכם. ואם אתם חכמים תשחקו גם בשביל העתיד שלכם, כי שנה הבאה אתם לא פה (אני מקווה).

חוזים על בסיס הצלחה בלבד

כל השחקנים שהגיעו למכבי חיפה ב-7 השנים האחרונות, הגיעו עם הרבה רעש, צלצולים, חוזים מפוצצים, מסיבות עיתונאים וססמאות מחיפה ועד מינימום גמר ליגת האלופות. כולנו יודעים כיצד זה מסתיים ומה אותם שחקנים אומרים, אחרי שגזרו קופון שמן ולא תרמו כלום למועדון מבחינה מקצועית.

מאוחדים.JPG

זה רק חולצות ומספרים אין פה באמת שחקנים(צילום הנק פוגל)
הפתרון שלי הוא, להחתים כל שחקן על חוזה על בסיס הצלחה בלבד. שכר בסיס גבוה (כי עדין כולם פה כוכבים ברמה של מסי או רונאלדו) ובונוסים על הבקעת שערים, בישולים, מיקום בטבלה וכמובן תארים.
עכשיו מרבית הקוראים בטח יגידו, זה לא יכול לקרות זה לא הגיוני, הכדורגל השתנה, השחקנים רוצים כסף כאן ועכשיו.

אני אומר לכם שזה חייב לקרות וזה יצליח. במכבי חיפה, שבעו מססמאות ושחקנים שעל הנייר היו אמורים לסחוב את הקבוצה לתארים, שבפועל על המגרש ריסקו את המועדון וממשיכים לעשות זאת בזמן כתיבת מאמר זה. מי שלא רוצה לחתום על הסכם כזה, אז שלא יהיה פה והסיבה שהוא לא יחתום זה מכיוון שהוא יודע שהוא פשוט לא טוב. מי שכן יחתום, ראשית מאמין מאוד בעצמו ויודע שהוא יצליח, ושנית יהיה לו לאן לשאוף ומה להוכיח, על מנת לקבל את הכסף הגדול.

הרי היום בכדורגל הכל זה כסף, אין סמלים ואין שחקני בית, הכל סביב החשבון בנק. אם תתן לשחקן חוזה שמן מראש, הבאת אותו למצב של שובע. אבל אם תתן לשחקן, מטרה לאן לשאוף ותוך כדי ידיעה, שרק אם הוא טוב הוא יזכה לתגמולים, אז התוצאות לא יאחרו לבוא אני מבטיח לכם. כל השחקנים שהגיעו למכבי חיפה חושבים שהסמל או העבר ואפילו הקהל יישחק בשבילם והתוצאות יבואו לבד. ברגע שיכאב להם בכיס , הרגליים יתחילו לזוז.

כן פלייאוף עליון או לא

מרבית האוהדים והפרשנים, חלוקים בדעתם לגבי החשיבות של סיכוייה של מכבי חיפה להתברג לפלייאוף העליון.
אני אומר שהסגל הנוכחי פשוט יעשה בושות ויחטוף בראש ממרבית הקבוצות שנמצאות בפלייאוף העליון.
נכון שאצטדיון סמי עופר יהיה מפוצץ אבל מפח הנפש וההשפלות מובטחות גם כן. מכבי חיפה השנה הנה קבוצת תחתית, שלא מסוגלת להתמודד עם חצי מקבוצות ליגת העל ובטח שלא עם קבוצות שנמצאות מעליה. עדיף להם לסיים בפלייאוף התחתון ולסיים את הליגה מוקדם כמה שאפשר, ולחשוב איך מצילים את הכבוד של המועדון והקהל בעונה הבאה.

מלא.JPG

סמי עופר יהיה מלא שוב (צילום הנק פוגל)
במחזור הקרוב, הקבוצה תעלה לירושלים למפגש מול ביתר. בנקודת הזמן הזו כל תוצאה, פחות מניצחון ירושלמי תחשב כהפתעה. אלא אם כן השחקנים בירוק יבינו, שהצבע החשוב הוא הצבע על המדים ולא הצבע של הכסף.
751_3045.JPG
בסיבוב הקודם זה נגמר בעוד הפסד ביתי (צילום הנק פוגל)
הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB

כתבות נוספות עוד מאותו הכתב

תגובות

בטעינה...