פרסום בחי פה

תגובות אחרונות

פרסום בחי פה

עוד כותרות בחי פֹּה

דילול החזירים בירי יצא לדרך בחיפה – צפו

(חי פה) - תושבים בשער העלייה שמעו קולות ירי...

חיפה • חילוץ בלב ים בתנאי רוח קשים

התהפכו עם קייקים נסחפו ללב ים וחולצו על ידי...

איים להרוג את הצוות הרפואי ברמב״ם • "רוצה להיות שהיד"

(חי פה) - היום, רביעי 24.4.24, צעיר בחיפה הודיע...

55 קילו של קוקאין בשווי מיליוני שקלים נתפסו בחיפה

כ-55 קילוגרם של סם מסוג קוקאין, בשווי המוערך במיליוני...

להקת לווייתנים בחיפה ◄ צפו

(חי פה) - ביום שבת, 20/4/24, יצא ליאור אלפסי,...

המרכז הרפואי כרמל יעבור מחיפה לקריית אתא ויוקם כבית חולים חדש ◄ צפו

מכה נוספת לחיפאים

(חי פה בוועידת המפרץ) – ד"ר אבי גולדברג, מנהל המרכז הרפואי כרמל, אמר היום (ג' 21/3/23) בוועידת המפרץ לאזוריות 2023, כי כבר אושרו תוכניות להקמת בית חולים חדש בקריית אתא, שיבוא במקום בית החולים כרמל בחיפה.

"הקמת בית החולים ע"ש מנחם בגין בקרית אתא היא משימה לאומית חיונית ותביא בשורה לכל תושבי אזור המפרץ. הכללית וביה"ח כרמל נכונים לאתגר ורוצים לקדם אותו במהירות האפשרית. אני מאמין כי ביה"ח כרמל עם מרכזי המצויות שלו והחיבור החזק לקהילה והכללית כארגון הבריאות המוביל בישראל ישכילו להקים את בית החולים האיכותי ביותר בפרק הזמן המהיר ביותר", כך אמר היום מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג בפאנל שהתקיים היום בחיפה בוועידת המפרץ הבינלאומית לאזוריות.

יעקב בורובסקי, המועמד לראשות עיריית חיפה, מגיב:


דר גולדברג בפאנל הוועידה (צילום: אלי דדון)

עשרות ראשי ראשיות, מנכ"לים ובכירים מכל ענפי המשק בהם חברי כנסת ושרים ממשרדי הכלכלה התחבורה הגיעו הבוקר לוועידת אשכול המפרץ השנתית שנערכה בפעם השניה.

בפאנל שפתח את הועידה התארח מנהל המרכז הרפואי כרמל ד"ר אבי גולדברג שהוזמן להציג את העתיד והחזון בתחום הבריאות בתחום אשכול המפרץ.

"לאזור המפרץ ישנם מאפייני בריאות ייחודיים הכוללים אוכלוסייה מבוגרת, פערי בריאות המאפיינים את הפריפריה וגיוון גדול של האוכלוסייה. כל אלה מחייבים הכנת תכניות בריאות לטווח הארוך", אמר ד"ר גולדברג.

דר גולדברג ודוד אבן צור (צילום: אלי דדון)

"חייבים לטפל בפערים בבריאות ולגייס לאזור עובדי בריאות – רופאים, אחיות ומקצועות רבים נוספים. בית החולים החדש הוא גולת הכותרת של התכנית. הקמת ביה"ח החדש בקרית אתא כמרכז על, היא קודם כל חשובה לבריאות התושבים אבל בנוסף, תתרום בצורה משמעותית ביותר לפיתוח האזורי. בית החולים כזה יקדם תעסוקה איכותית, מחקר, לימודים אקדמיים ושיתופי פעולה עם תעשיית ההייטק ותעשיות אחרות. זה ייתן הזדמנות אדירה לצמיחה אזורית מכלילה עבור כל תושבי האזור. ביה"ח בסדר גודל כזה אינו יכול לקום מאפס". הסביר ד"ר גולדברג " ולכן הוחלט כי יתבסס על בית חולים קיים וזאת בעיקר בשל חוסר היכולת לגייס את כוח האדם לבית החולים החדש מבלי לפגוע אנושות בבתי החולים הקיימים. הכללית רוצה להקים את בית החולים החדש ובתור ארגון הבריאות הגדול והמוביל במדינה ועם ניסיון רב שנים בהקמה והפעלה של 14 בתי חולים וחיבור יוצא מן הכלל לצורכי רפואת הקהילה היא גם המתאימה לכך ביותר. בי"ח כרמל עם מרכזי המצוינות שלו גם הם הבחירה הנכונה להוות את הבסיס לבית החולים החדש".

דר גולדברג בועידת המפרץ (צילום: אלי דדון)

עוד ציין ד"ר גולדברג כי "ביה"ח כרמל חסום כיום לחלוטין מבחינת יכולתו להתפתח והוא סובל קשות מצפיפות קשה, מקשיי נגישות ובעיות חניה. אנחנו רוצים לפתח שירותים רפואיים מתקדמים נוספים לתושבי האזור אבל לא יכולים לעשות זאת. רק העברתו של בית החולים תאפשר לו לבטא את מלוא יכולותיו ולהרבות בריאות לתושבי האזור כולם. ההחלטה על הקמתו של בית החולים כבר התקבלה ומופיעה גם בקווי היסוד של הממשלה הנוכחית. מה שנדרש כעת זה לעשות את הצעד הראשון בהוצאת התכנית לפועל, כדי שבעוד 7 שנים ניתן יהיה לפתוח את בית החולים".

דר גולדברג ואהרון אזולאי (צילום: אלי דדון)

גם ראש עיריית ק. ביאליק מר אלי דוקורסקי שהתארח בפאנל עם ד"ר גולדברג ציין כי הקמה מהירה של ביה"ח על אזורי בקרית אתא היא מחולל צמיחה חשוב ביותר וכי הוא אישית מאוד תומך בהקמת ביה"ח לטובת כלל תושבי הקריות ואשכול המפרץ .

הפאנל עסק כאמור בשאלת עתיד מפרץ חיפה, חזון מול מציאות וכיצד הם מעריכי ייראה אזור המפרץ בשנים הקרובות והשתפו בו גם יואב צוקרמן דירקטור בנמל המפרץ, עוז כץ מנהל מינהל תעשייה במשרד הכלכלה, הגב' סלימה מוסטפה סלימאן סגנית מנהל מינהל פיתוח כלכלי בחברה הערבית וראש עיריית ק. ביאליק מר אלי דוקורסקי .

לטענת ד"ר גולדברג, התוכניות הללו מצויות על השולחן כבר מ-1995. בית החולים החדש ייתן עוד מקום תעסוקה ל-2500 איש, וכן יהיו מיטות אשפוז נוספות, דבר שכרגע לא ניתן להוסיף לבית החולים כרמל כפי שהוא. הרמת הפרויקט תיארך בין 7 ל-10 שנים. למרות חוסר הנוחות לתושבי חיפה, עדיין ישנו בית חולים נוסף (רמב"ם) המעניק להם שירות, והוסיף שאזור הצפון והמפרץ זקוק לבית חולים.

◄ ראש מועצת דלית אל כרמל, רפיק חלבי, לאחר ההכרזה על מעבר בית החולים כרמל לקריית אתא • צפו


בעת ההכרזה התחוללה סערה באולם, כשרבים מהחיפאים הביעו את זעמם על כך שבית חולים כרמל הוא בית חולים נגיש וקרוב לכל כך הרבה שכונות שדם בהן מתגוררים אנשים מבוגרים שזקוקים למענה רפואי קרוב אליהם. אך אבי משוכנע כי זאת היא ההחלטה הכי נכונה לעשות למען כלל אזרחי הצפון כולו. באולם ראשי רשויות הערים הדרוזיות דליה ועוספיא יצאו בהצהרה כי אין בכוונתם לתמוך בהחלטה.

מרכז רפואי כרמל (צילום: ירון כרמי )

כתבות קשורות לנושא זה

37 תגובות

 1. הבניה הפרועה בסביבת בית חולים כרלמל, גרמה לכך שהוא חייב לעבור למיקום חדש. לא הגיוני שאמבולנסים יתקעו בפקקים בשעות שונות של היום, זה הוף לענין של פיקוח נפש.

 2. החלטה עקומה,מחשבה שגוייה,ממש חכמת חלם! תושבי חיפה ממש נעזרים בבית חולים כרמל, במיוחד במיון שלו שהוא קרוב,נגיש ונותן מענה טיפולי לעומת בית חולים רמבם ששם זה קטסטרופה ואסור להתקרב! בני ציון גם סובל מחוסר מקומות חניה בסביבה ,אז לקחת לנו בית חולים אחד ולהשאיר את החיפאים עם כזו מגבלה שממש קשה מן הפח אל הפחת אז איזה הגיון יש כאן? ממש להקשות עלינו את החיים.

 3. מונה גם מנהל חדש לבית החולים החדש בקרית אתא.
  מוזר כי סיפרו לד"ר גולדברג על ההעברה
  ולא סיפרו לו כי כבר מונה מנהל .

 4. סגירת בית חולים כרמל והעתקתו לקרית אתא
  חשש לסגירת ויצ"ו שנבלע על ידי האוניברסיטה
  נמל חיפה הפך לנמל הודי
  מפרץ חיפה הופך לאתר פסולת הנמל הסיני
  אינטל מבטלת הרחבת הייצור בחיפה
  ביה"ס הטכני של חיל האויר עובר לכרמיאל
  אגד מבטלת את תיק תק
  סניפי בנק ודואר נסגרים מדי שבוע

 5. לא םחות מטירוף מערכות. בית חולים כרמל משרת אוכלוסיה של 200 אלף תושבים סביבו ומלא כבר היום עד אפס מקום.
  אם לא די אז מתוכננות ונבנות סביבו 6 שכונות ענק כולל גלי כרמל והחותרים, נאות פרס ב-ג', מורדות הרופא, רמת שמיר, פינוי בינוי שכונות החוף נוה דוד ושער עליה. כל אלו יוסיפו 40,000 תושבים בעשור הקרוב שיאלצו להרחיק 30 דקות נסיעה לרמבם הצפוף או לבני ציון המצוי בנגישות גרועה מזו של בית חולים כרמל בשכונה צפופה עוד הרבה יותר תארו לכם עוד אלפי רכבים שיגיעו לבני ציון ללא בית חולים כרמל – זו תהיה קריסה רפואית ותחבורתית מוחלטת בחיפה. בית חולים כרמל ממוקם מצוין במרכז הרכס משרת שכונות ענק סביבו כולל את נשר דליה עספיה חוף הכרמל טירת כרמל.. זו הזיה לחשוב שאפשר להעבירו לקרית אתא.
  פשוט טירוף מוחלט והרס חיפה על ידי פקידים מירושלים מנותקים לחלוטין.

 6. זה מבורך שיהיה בית חולים בקריית אתא אבל למה על חשבון תושבי חיפה?? איך אפשר להשאיר עיר כזו גדולה עם שני בתי חולים?? למה אי אפשר פשוט להקים עוד בית חולים???

  • מכיוון שלא ניתן להקים בית חולים מאפס מבלי להתבסס במידה ניכרת על תשתית כוח אדם קיימת.
   אי אפשר לייצר בן רגע אלפי תקנים ואנשי צוות רפואיים חדשים.
   לצערי האופציה היחידה של בית חולים כרמל להתפתח היא לעבור למיקום אחר, במיקומו הנוכחי הוא הגיע לגבול יכולת ההתרחבות שלו.

 7. הגיע הזמן שיוקם בית החולים הזה באזור הקריות והצפון מזה שממתינים כבר 28 שנים מאז שנוגדות התוכניות אז אדון אפיק חלבי אתה יכול לכעוס ולהתנגד באזור הקריות ומפרץ חיפה יש הרבה יותר תושבים מאשר אצלך במועצה ויש לכם את רמבם ובני ציון בקרבתכם ואפילו קרית אתא תהיה יותר קרובה אליכם מאשר הפקקים וחוסר החניות בבית חולים כרמל אז כך שגם בשבילכם זה מצויין ונוח מכל הבחינות אז לא להגיד כלאם פאדי. הרבה בריאות ושלא תצטרכו בתי חולים לכל התושבים בקריות והמפרץ.

  • גאוגרפיה כנראה לא הצד החזק שלך. מרכס הכרמל לקרית אתא 40 דקות נסיעה. לבני ציון 40 דקות נסיעה. לבית חולים כרמל רבע שעה.
   איך בדיוק יהיה נוח להגיע לבני ציון שממורם במרכז הדר הכרמל וכהץבר החום סובל מתםיםות עצומה ובעיית נגישות מהרכס?
   נראה לך שסתם הקימו את בית חולים כרמל לשרת את שכונות הרכס? הרי בני ציון היה עשרות שנים לפניו והיה צפוף להחריד.

 8. לא מבין מה הבעיה, מדוע להעביר את בית חולים כרמל. צריך שבנוסף אליו יקימו עוד בית חולים בקרית אתא. ממילא חסרות מיטות ושרותי רפואה, אז זה ברור כי לא צריף להזיז אלא צריך להוסיף.

  • נערי האוצר הם אוסף בורים והזויים.
   בעבר התנגדו לנתיבי איילון, לרכבת לכרמיאל, למסילה המזרחית, ולהרחבת נתב"ג – רק שנבין איזה "גאונים" קיבלו פה את ההחלטות.
   רפרנט שרותי בריאות בן 25 שסיים כלכלה מחליט לחסל שירותי רפואה נגישים ל-200 אלף תושבי הכרמל והמבואות הדרומיים כדי לא לממן בית חולים חדש בקריות ולעשות כאילו-כזה, על ידי העברת בית החולים כרמל.

 9. איזה חוצפה ! לא מזמן שיפצו בהון תועפות את בית החולים כרמל ועשו חדר מיון חדש מוגן קטיושות ועוד……….בזבוז כספים נוראי

  • החדר מיון מוגן נבנה דווקא בבני ציון לא בכרמל.
   עם בני ציון כל כך חשוב למה עירית חיפה מכרה אותו ?

 10. חבל שד״ר אבי גולדברג מסתכל על עניין מיקום בית החולים רק מהיבטים לוגיסטיים. זה בהחלט נושא חשוב. אבל הרצון להעביר את בית החולים, מתכתב עם כל מה שעושים כיום לאוכלוסיה המבוגרת. סוגרים סניפי דואר, סניפי בנקים, תחבורה ציבורית. לא מספיק שחיפה נחשבת פריפריה מבחינה רפואית אז עכשיו עוד מרעים את המצב.

 11. לא הבנתי, ותושבי טירת כרמל יצטרכו במקרה הצורך לנסוע עד לקריות?

  • ישנו בית חולים בטירת הכרמל, בפאתי דרום של העיר.
   מומלץ.

  • אין בית חולים בטירת כרמל – זה לפגועי נפש.
   בני ציון בחיפה כשבית החולים כרמל קיים – מלא כבר היום עד אפס מקום וקושי נגישות יותר בעייתי מכל צתר בתי החולים.

 12. זה נכון לבנות בית חולים נוסף לאישור הקריות המפרץ וליישובי הסביבה, אך למה להרוס את בי"ח כרמל? זאת לדעתי שטות לבטל בי"ח קיים.

 13. ד" גולדברג הנכבד,
  אל תשים את העגלה לפני הסוס !
  נכון שהוחלט על הקמת בית חולים במפרץ אבל טרם נפלה החלטה סופית מי יעבור לשם : אתם או "בני ציון".
  כל מה שכתבת "…."ביה"ח כרמל חסום כיום לחלוטין מבחינת יכולתו להתפתח והוא סובל קשות מצפיפות קשה, מקשיי נגישות ובעיות חניה." נכון גם לגבי "בני ציון". ציטוט נוסף מדבריך :"למרות חוסר הנוחות לתושבי חיפה, עדיין ישנו בית חולים נוסף (רמב"ם) המעניק להם שירות…." מהווה עלבון ויריקה בפרצוף של "בני ציון" כשאתה אפילו לא מזכיר אותו כבי"ח נוסף בחיפה. אגב, האם מנכ"ל "בני ציון" הוזמן גם הוא לוועידה ? אם כן, ובמידה שהתייחס גם הוא לנושא, האם לא היה מקום להביא מדבריו בכתבה ?

  • כל הכבוד על התגובה המתבקשת.
   בית חולים כרמל מתנשאים כפי ההסתדרות וכפי שהיה שנים רבות.
   אם באמת יש בחירה במעבר, מעניין איזה קומבינה יעשו על המבנה והשטח של ביה"ח כרמל.
   ההיגיון הבריא אומר, שיתנו אותו לבני ציון, להפעיל שלוחה נוספת בשל הקושי שלהם.

  • בני ציון מלא עד אפס מקום ומשרת שכונות ענק כמו הדר, הדר עליון, נוה שאנן עם 100 אלף תושבים סביבו.
   במשרד הבריאות חולים בראש.
   בית חולים כרמל חיוני מאין כמוהו. הוא לא יכול להיות לא שלוחה של בני ציון ולא חדר מיון ובית חולים גריאטרי כפי ששמעתי שמתכננים.
   מה שיקרה זה אסון רפואי שיפגע ב-200 אלף תושבים קיימים ועתידיים בנאות פרס, מורדות הרופא, גלי כרמל, גבעת זמר, רמת שמיר – שכונות שיוסיפו 40 אלף תושבים סביב בית חולים כרמל בעשור הקרוב.

 14. אז בגלל הקרבה שלו לקהילה בית החולים תולש את עצמו מהקהילה, שם עליה פס, ועובר למיקומו החדש? כל הכבוד כללית וכל הכבוד בית חולים כרמל.

 15. שלא נצטרך אותו. אבל במקרה הצורך, לעולם לא נלך למקום הדוחה הזה הנקרא קרית……. איכסה. יש בני ציון, יש רמב"O.

 16. נלך לבני ציון או לרמבם. בושה שלעיר חיפה אין עוד בית חולים.

  • בקרית אתא או שפרעם? כי הוא הובטח גם לשפרעם. כמו סאלח שבתי, מוכרים את אותה הבטחה כמה פעמים, סופרים את אותו כסף פעמיים ושלוש ובעצם כלום לא קורה.

  • שניהם מלאים עד אפס מקום. ויהיו מלאים עוד יותר עם התחדשות עירונית בשכונות חיפה.
   מה שקורה זה אסון בלהות אסור להעביר מחיפה 3 בתי חולים שמשרתים בחיפה וסביבתה חצי מליון תושבים. מה שנחוץ זה בית חולים רביעי בקריות לרבע מליון תושבים בקריות והסביבה.

 17. בס"ד
  ראשית ברכות. על הרעיון. ברצוני להזכיר כי כבר לפני כ45 שנה הנושא עלה לדיון בועדת המשנה של ועדת הפנים ברשותו של ח"כ פר מיכאל נודלמן ז"ל. היו תגובות חיוביות מצד הנוכחים אולם מאז נדם הקול בנדון.

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

איתי אלימלך "ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה"

"ברית הדמים עם הדרוזים מקבלת משמעות חדשה" איתי אלימלך, יו"ר מחוז חיפה והצפון בארגון נכי צה"ל, קרא להידוק וחיזוק הקשר בין מוסדות הממשלה והרשויות...

איסור דיג בים התיכון במהלך עונת הרבייה

עונת הרבייה והגיוס מתחילה • חל איסור על הדיג למעט חריגים וסייגים הודעה משותפת - משרד החקלאות ורשות הטבע והגנים מודיעים על תקופת האיסור על...

מרכז הכרמל מרכז מבקרים ומגדלור של תקווה • יוסי לובלסקי

בצומת הרחובות שער הלבנון עם הציר המרכזי שדרות הנשיא מיתמרים מעלה צמד בניני פנורמה המזוהים ומאפיינים את המרכז. מגדלי פנורמה אחד המגדלים הוא מגדל דירות...

"מבט מרענן על משמעות המלתחה שלנו" / לילי מילת תופסת מדף

בימי המלחמה, כשאני לוקחת ספר חדש ליד, אני רוצה שהוא ייקח אותי מכאן. לאנשים שונים התמודדויות שונות. אני מכירה כאלה שדווקא מחפשים ספרים שיהיו...

טֶקֶס הַדְלָקַת הַמִּשְׁוָאוֹת

אמוּל קְבַל עַם וְעֵדָה הִתְיַצְּבָה הִיא לַטֶּקֶסכֹּה זְקוּפָה, עֵרָנִית וְגֵאָה.הִיא הִרְגִּישָׁה מַמָּשׁ כְּמוֹ שֶׁלָּהּ הוּא הַנֶּכֶס,וְרַק לָהּ הִיא כָּאן זְכוּת הַדֵּעָה.בבְּיָדָהּ אָחֲזָה בָּרְשִׁימָה הַמֻּמְלֶצֶתכְּמוֹ...