הנחה של 130 ש"ח לצהרון שעולה 1080 ש"ח לילד – לעג להורים

001.JPG

עיריית חיפה הודיעה כי החל משנת הלימודים הבאה עלות הצהרונים תהיה 950 ש"ח בלבד.

לאחרונה התקבלה החלטה בעירייה לנסות להקל על הורים לילדים בגני עירייה, שפטורים מתשלום על הגנים עצמם, אך עדיין משלמים 1080 ש"ח לילד על הצהרון. העירייה הודיעה כי החל משנת הלימודים הבאה עלות הצהרונים תהיה 950 ש"ח בלבד. יש לציין כי הצהרונים מתחילים בשעה 14:00, כשגן העירייה מסתיים ונמשכים עד 17:00 בלבד, כלומר 3 שעות ביום. בימים בהם אין גנים בגלל חג, ילדי הצהרונים מקבלים מענה מלא משעות הבוקר (לדוגמא בחו"ל המועד פסח ובסוכות).

עינת_קליש_רותם.jpg
עינת קליש רותם
לטענתה של יו"ר סיעת חיים בחיפה ד"ר עינת קליש רותם היוזמה אמנם מבורכת, אבל ההוזלה במחיר מגוחכת. לדבריה, יש ישובים בהם העירייה החליטה על הוזלה משמעותית הרבה יותר ומחירי הצהרונים הופחתו במאות ש"ח לילד ולא בכמה עשרות ש"ח בלבד. עינת סבורה כי עיריית חיפה שגובה את אחת הארנונה היקרות בארץ יכולה לתת הנחה גדולה יותר לזוגות הצעירים, שמצד אחד מתקשים בתשלום הגנים ומצד שני הם בדיוק האוכלוסייה שהעיר כל כך מקשה לשמר בשטחה.
01_אילנה_טרוק.GIF
אילנה טרוק
ראש מנהל החת"ר אילנה טרוק הדפה את הטענות בישיבת מועצת העיר האחרונה. "חשוב לציין כי התשלום לצהרונים אינו אחיד והגבייה נעשית על פי הרמה הסוציואקונומית. המשמעות היא שגם היום יש הורים בחיפה המשלמים מאות שקלים בודדים עבור הצהרון. המטרה שלנו בהוזלה הייתה להוזיל את המחיר עבור כלל ההורים בעיר, אבל לא ניתן להשוות את מחיר הצהרונים בחיפה למחיר הצהרונים בטירת הכרמל, למשל.
גם בחיפה בשכונות מסוימות המחיר שההורים משלמים על הצהרונים זהה למה שמשלמים ההורים בטירת הכרמל".
שרית.jpg
עו"ד שרית גולן
חברת המועצה עו"ד שרית גולן שטיינברג טענה בישיבת מועצת העיר האחרונה שקליש רותם רק מחפשת למה להתנגד וכי הרעיון להוזיל את מחירי הצהרונים היה בכלל שלה. "לא ייתכן שאת תעקבי אחרי הפרסומים שלי ותצרי את הרושם השגוי שמדובר ברעיונות מקוריים שלך. אני התחלתי לדבר על רעיון הוזלת מחירי הצהרונים כחלק מניסיון שלי לסייע לזוגות צעירים בחיפה".

גולן שטיינברג ציינה עוד כי וועדת משנה בנושא צהרונים התכנסה לפני שבועיים והמשך נקבע לאמצע מרץ כדי לבחון הוזלה נוספת מעבר למה שהורה ראש העיר. הוועדה הוקמה לפני חצי שנה והיא דנה בנושאים נוספים מעבר לתשלומים לצהרון.

יש לציין, כי יש עיר סמוכה אחת שבה העירייה כבר שנים מסבסדת את מחירי החינוך בכלל והצהרונים בפרט. בנשר מחיר הצהרונים עומד על 490 ש"ח לילד בלבד ובבתי הספר בכיתות א-ב המחיר הוא 640 ש"ח.

אבי_בנימו.GIFראש עיריית נשר אבי בינמו."עיריית נשר מלווה את ילדיה מכיל הגן ועד לאקדמיה. התשלום לצהרונים מהווה מעמסה כבדה עבור הזוגות הצעירים. אנו, בעיריית נשר, יישמנו הלכה למעשה את המלצות 'ועדת טרכטנברג', דאגנו שבנשר ישלמו בצהרוני גני החובה ובתי הספר את המחיר הנמוך ביותר בארץ. בכך אנו מאפשרים לתושבי העיר לצאת לעבודה ולחסוך להורים 'משכנתא שנייה'."

חינוך בחיפה

לא ניתן להגיב