עשרות במחאה 'שתיקה רועמת' בחיפה

עשרות פעילים מחו אמש (חמישי) בשתיקה במושבה הגרמנית בחיפה נגד הסבל המתמשך של בעלי החיים בתעשיות המזון מן החי.

במהלך השתיקה דרשו הפעילים מהעוברים ושבים באמצעות שלטים עם כיתוב, להביט לאוכל שלהם בעיניים, ולהבין כמה סבל בעלי החיים עברו עד שהגיעו לצלחת המדממת שלהם.

003-_שתיקה_רועמת.jpg

הפעילים במחאה שתיקה רועמת
הפעילים הרימו שלטים עליהם נכתב בין היתר: "חלב זה רצח" – "אוכל בשר? אין מוסר" – " לאוכל שלך היו פנים" – "השלום מתחיל אצלך בצלחת ועוד" והעבירו בשתיקה לעוברים ושבים וללקוחות המסעדות והפאבים במושבה הגרמנית את זעקתם של בעלי החיים הסובלים במשקים וזקוקים לקול שידבר עבורם, שילחם את מלחמתם, מכיוון שאינם מסוגלים להילחם בעצמם.

שלי בן יוסף, מארגנת המחאה סיפרה בשיחה לחי-פה: ״מלבד העובדה כי האדם לא צרך מלכתחילה מוצרים מן החי, אם נבחן שינויים שהתקיימו לאורך ההיסטוריה, לטובה ולרעה, נוכל לומר בקלות וללא מחשבה יתרה כי תפיסת האדם השתנתה פעמים רבות. ניתן לראות זאת בשינוי התפיסה לגבי נשים, שבעבר היו חסרות זכויות לחלוטין, לגבי כהי עור, שבעבר היו משועבדים על ידי בהירי עור, וכן גם בשואת היהודים ניתן לראות שינוי תפיסה. כל אלו היו חוקיים לחלוטין, כולם ידעו שהם מתרחשים, אך העלימו עין. רק כאשר קם אדם והחליט לזעוק, למרוד, לא להיכנע, כמות המתנגדים והנאבקים הלכה וגדלה, ולבסוף הדברים הללו יצאו מהחוק ועברו מן העולם, והכל בזכות אדם אחד שקם והתנגד לדבר שנראה מעוות לחלוטין בתקופתנו, אך בעבר היה פשוט הנורמה".

"בדיוק ממקומות אלו מגיעים פעילים לשחרור בעלי חיים וזועקים בשם בעלי חיים. כאשר אדם אחד החל לזעוק בשמם, הצטרפו אליו אנשים נוספים ונלחמו את מלחמתם של בעלי החיים. כמות הטבעונים בעולם ובישראל בפרט ממשיכה לגדול, ובהתאם לכך גם כמות הפעילים. פעילי ״החזית לשחרור בעלי חיים״ המביטים למציאות בעיניים מבינים כי עליהם לפעול ולא להפסיק לפעול עד שהכלוב האחרון יהיה ריק לחלוטין, ויש בהם אמונה שלמה כי בעלי החיים ישוחררו בסופו של דבר שחרור מוחלט מניצול האדם, ויזכו לחופש אמיתי״.

עוד אמרה בן יוסף: "הפעילים דורשים צדק עבור בעלי החיים, כשם שהם דורשים צדק עבור בני האדם. גם ניצולי שואה מצטרפים למאבק וזועקים בשמם של בעלי החיים, מכיוון שהם יותר מכל מבינים את שעובר על בעלי החיים האומללים והמנוצלים, ומסרבים לשתף פעולה עם ניצול של חסרי ישע והתאכזרות ליצורים חיים שאינם יכולים להגן על עצמם בשום צורה".

וסיכמה בציטוט של אלכס הרשאפט, ניצול גטו ורשה: ״לעולם לא עוד' הוא לא על מה שאסור לאחרים לעשות לנו, הוא על מה שאל לנו לעשות לאחרים. 'לעולם לא עוד' פירושו שאל לנו לעולם לבצע שוב זוועות המוניות נגד יצורים חיים, מודעים, ומרגישים אחרים״.

IMG-20170203-WA0021.jpgIMG-20170203-WA0020.jpg

זכויות בעלי החיים בחיפה

לא ניתן להגיב