גן כיכר “הרקפות” שבצומת דרך הים ורחוב אילנות

בימים אלו מסתיימות עבודות השיפוץ בגן כיכר “הרקפות” שבצומת דרך הים ורחוב אילנות.

cohen_reuven300117_16.jpg

צילום: דוברות עיריית חיפה ראובן כהן
הגן הוקם מחדש, הונגש למעבר אנשים עם מוגבליות והוצבו בו מתקני משחק חדשים המתאימים לקבוצות גיל שונות על פי דרישות הבטיחות המחמירות של מכון התקנים. מתחת למתקנים נפרשו משטחי בלימה צבעונים ומעליהם הוקמו הצללות.

המתקנים הותאמו לכל הגילאים וכוללים מתקני אקסטרים בהם, אומגה לילדים בוגרים ונדנדה המאפשרת להורה להתנדנד יחד עם הילד במתחם נפרד ומגודר. סביב המתקנים הוקמו מעקות דקורטיביות העומדות בדרישות תקן מחמירות עבור הילדים.

בין המתקנים הוצב ריהוט גן מודרני כגון: כיסאות בצורת פרח הלוטוס אשר עלי הכותרת שלו הנפתחים, משמשים כמשענות גב. כיסאות הפרח ניתנים לסיבוב באופן המאפשר ליושבים על הכיסאות לשוחח ביניהם פנים אל פנים.

cohen_reuven300117_18.jpg

צילום: דוברות עיריית חיפה ראובן כהן
במסגרת שיקום הגן נערכו גם עבודות גינון נרחבות בשטחי הגן ובשטחים הסמוכים לו. ניתנה תשומת לב מיוחדת לשימור עץ החרוב העתיק במרכז הגן. סביב לעץ הגדול יוקם דק עץ שישמש את באי הגן כמתקן ישיבה. טופלו העצים הסמוכים לגן שעברו גיזום ועיצוב מיוחד ונשלמות עבודות הגינון בתוך הגן הכוללות שתילה מאסיבית של צמחיה חסכנית במים.

מסביב לגן הותקנה תאורת לד השוטפת באור את כל שטחי הגן, המדרכות הסמוכות רובדו מחדש ובקרוב תושלם הגדר ההיקפית של הגן ובה שערי בטיחות כדי למנוע יציאה של ילדים ללא ליווי של מבוגר.

cohen_reuven300117_23.jpg

צילום: דוברות עיריית חיפה ראובן כהן

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.