תצפית על הרגלי חציית הכביש בחיפה והסביבה מגלה מספרים מדאיגים

09_היפגעות_הולכי_רגל.jpg

הולכי רגל שחוצים ללא מעבר חציה. צילום: אור ירוק

מתנדבי עמותת אור ירוק ביצעו תצפית על מעברי חציה באזור חיפה על מנת לברר כמה מתושבי האזור חוצים את הכביש שלא במעבר חציה או באור אדום

תוצאות התצפיות מופיעות בטבלאות שלפניכם:

חיפה

טבלה_-_תוצאות_התצפית_בחיפה.JPG

נשר

טבלה_-_תוצאות_התצפית_בנשר.JPG

טירת הכרמל

טבלה_-_תוצאות_התצפית_בטירת_הכרמל.JPG

חוף הכרמל

טבלה_-_תוצאות_התצפית_בחוף_הכרמל.JPGמעמותת אור ירוק נמסר לחי פה: “בכל מפגש בין הולך רגל לכלי הרכב, הולך הרגל יפסיד. המדינה חייבת להוסיף את 300 הניידות ו- 300 השוטרים החסרים לאגף התנועה במשטרה בכדי להגביר את אווירת ההרתעה ברחובות. אכיפה מתמשכת תמנע מהולכי הרגל לסכן את חייהם ולחצות את הכביש בצורה בלתי חוקית ברמזור אדום או שלא במעבר חציה מוסדר”

על פי נתוני עמותת אור ירוק המבוססים על נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים, בשנת 2016 נהרגו 101 הולכי רגל בתאונות דרכים, 68 מהם (67%) נהרגו בתאונות דרכים בתחום העירוני כלומר, בתוך היישובים. מנתוני העמותה עולה עוד כי 27% מתוך סך ההרוגים בתאונות דרכים בשנת 2016 הוא הולך רגל, נתון שמציב את ישראל כאחת המדינות המסוכנות להולכי הרגל מקרב המדינות המתקדמות. הנזק הכלכלי בכל שנה בתאונות של הולכי רגל נאמד ב-2.4 מיליארד שקלים.

עוד נמצא, כי 43 מהולכי הרגל שנהרגו בתאונות דרכים בשנה שעברה היו מעל גיל 65, ורובם המוחלט (40 הולכי רגל) משתייכים לחברה היהודית. בנוסף עולה מהנתונים, כי עשרה מהולכי הרגל שנהרגו היו ילדים בגילאי 0-14, שבעה מהם משתייכים לחברה הערבית.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.