חדשות חיפה

מולי אדן מונה ליו”ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה

מבזקי וואטסאפ

מולי אדן, מבכירי הישראלים בתחום הטכנולוגיה וההיי-טק, כיהן עד שנת 2015 כנשיא אינטל ישראל וכסגן נשיא בכיר לאינטל העולמית

ROYH5348.jpg

נשיא אינטל ישראל לשעבר שמואל (מולי) אדן מונה ביום ד’ האחרון (ה-4.4.2017) לתפקיד יו”ר הוועד המנהל של אוניברסיטת חיפה. אדן, יליד חיפה, כיהן כמנכ”ל אינטל ישראל וכסגן נשיא בכיר באינטל העולמית עד שפרש משם בשנת 2015 יחליף בתפקיד את האלוף (מיל) עמי אילון, שסיים את תפקידו.

“אני שמח להצטרף לאוניברסיטת חיפה, להשתתף בהגדרת וממימוש האסטרטגיות העתידיות ולחזק את מעמדה כאוניברסיטת מחקר מצטיינת בישראל. במשך כל שנות פעילותי דגלתי בקידום יצירתיות ומצוינות , ובמעט הזמן שאני נפגש עם חברי הסגל שמחתי לראות שרבים מהם שותפים לערכים אלו. האוניברסיטה העתידית תהיה מאתגרת יותר, רב תחומית, ערוב של מדעי החברה והרוח עם טכנולוגיות מחשוב ואנליזות מתקדמות. קצב השינוי מעמיד בפנינו אתגרים גדולים, ומיקומינו בצפון מטיל עלינו אחריות אזרחית ואזורית נוספת”, אמר אדן.
נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ’ רון רובין בירך את אדן על כניסתו לתפקיד ואמר, “בכל מקום ובכל תפקיד שמולי היה הוא הביא עימו את רוח היצירתיות והחדשנות ואין לי ספק שהניסיון המרשים שלו יסייע לנו להמשיך ולבצר את מעמדנו כאוניברסיטת מחקר מצטיינת, כמו למשל בתוכניות ההתרחבות שלנו שנמצאות כיום על הפרק באיחודים עם אורט בראודה ועם המרכז האקדמי ויצו. אנחנו גאים ושמחים על הצטרפותו של מולי למשפחת אוניברסיטת חיפה”.

הסטודיו – אירועי חודש ספטמבר

לאדן, תואר ראשון בהנדסת אלקטרוניקה מהטכניון ותואר שני בניהול עסקי בכיר מהאוניברסיטה העברית, הוא מהאנשים הבולטים בעשורים האחרונים בתחום הטכנולוגיה בישראל. הוא החל את דרכו בחברת אינטל בשנת 1982, שם לקח חלק מהותי בכמה מההישגים הבינלאומיים הבולטים של החברה, בין היתר בהובלת הפיתוח של ה – Intel® Pentium עם המעבד בטכנולוגיית MMX™ ובהובלת הפיתוח והתכנון של ה- Intel® Centrino® Processor Technology, שהחל את מהפכת המחשבים הניידים. בשנת 2003 הוא עבר למרכז אינטל בארה”ב וכיהן שם במספר משרות בתחומי השיווק והניהול, כשהאחרונה שבהם, טרם שובו לישראל, הייתה ראשות קבוצת המחשבים הניידים ומחשבי שולחן, החטיבה העסקית הגדולה ביותר של אינטל, שמחזור המכירות שלה הסתכם ב-32 מיליארד דולר.

בשנת 2012 שב אדן לישראל וכיהן כנשיא אינטל ישראל כמו גם כמנכ”ל ארגון המחשוב התפיסתי שהוקם על ידו בשנת 2011. את זמנו הפנוי הקדיש לקידום החינוך למדעים, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה ולסיוע לחברות הזנק. בשנת 2010 הופיע אדן ברשימת 26 האנשים היצירתיים ביותר בעולם על פי המגזין Fast Company ובשנת 2012 נבחר על ידי המגזין פורבס (Forbes) לאחד מעשרת המוחות המבריקים בעולם בתחום הטכנולוגיה.

מאז פרישתו מאינטל בשנת 2015 הוא עסק בקידום חדשנות ומצוינות בצה”ל ובגופים ממשלתיים, בהנחיית וקידום חברות סטארט-אפ ועוד.

בחירתו של אדן לתפקיד יו”ר הוועד המנהל החדש מצטרפת לבחירתו של נשיא האוניברסיטה פרופ’ רובין, שנכנס לתפקידו באוקטובר 2016 לאחר שכיהן כתפקיד סגן הנשיא באוניברסיטת NYU ולכניסתו של פרופ’ גוסטבו מש לתפקיד הרקטור. אחד הנושאים המרכזיים שעומדים כיום על סדר היום של האוניברסיטה הוא נושא ההתרחבות הפיזית ומבחינת תחומי המחקר של האוניברסיטה, כשבמסגרתו נמצאת האוניברסיטה בשיחות על איחוד עם מכללת אורט בראודה, שתהפוך לפקולטה להנדסה של האוניברסיטה, ועם המרכז האקדמי ויצו, שיהפוך ליחידה אקדמית שתעסוק בתחומי הארכיטקטורה, עיצוב ועוד. כמו כן, מתקיימות שיחות עם הקריה הרפואית רמב”ם לגבי שיתוף פעולה בתחומי הרפואה, הפרה-רפואה והמחקר הביוטכנולוגי של האוניברסיטה.

הרב יהוד גינזבורג אתך המעגלי החיים – WB
תגובות
בטעינה...