ח”כ עומר בר לב מתגייס למאמצים להעתקת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה

001_בר_לב_עומר.jpgח”כ עומר בר לב מהמחנה הציוני
ליו”ר ועדת החוץ והביטחון:
“מיכל האמוניה… סכנה ממשית …
במצב של התקפת טילים על אזור הצפון”

במכתב דחוף לח”כ אבי דיכטר (ליכוד), יו”ר ועדת החוץ והביטחון, קורא חבר הוועדה ח”כ עומר בר לב לקיום דיון מיידי בנושא העתקת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה.
לא רק מיכל האמוניה
ח”כ בר לב אינו מסתפק במיכל האמוניה ומתייחס ל”סכנות הגלומות בהחזקת חומרים דליקים ורעילים בסמוך לריכוזי אוכלוסיה”, היינו: לכל מתקני האחסנה הפטרוכימיים במפרץ חיפה. בפנייתו זו ליו”ר ועדת חו”ב נרתם ח”כ בר לב למאבק המתמשך להוצאת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה במגמה להפחית את רמת הסיכונים אליהם יחשפו תושבי מטרופולין חיפה במלחמה עתידית.

מיכל_האמוניה.jpg

מיכל האמוניה במפרץ חיפה
09_המיכל_הבוער_-_צילום_מתוך_מתחם_בתי_הזיקוק.jpg
המיכל הבוער במתחם בז”נ, 25 דצמבר, 2016
עד היום כשלו והוכשלו כל המאמצים של אירגוני הסביבה וגורמים אחרים להוציא את מיכל האמוניה מהמפרץ. הסיבות לאי הוצאת המיכל ואו השבתתו נעוצות בעיקר בקשרי הון שלטון שלמיצער גוברים על השיקולים לטובת הציבור. יהיו מי שיצביעו בחידלונם על כשלון המכרז להקמת מפעל חלופי לייצור אמוניה במישור רותם. לנוכח זאת ולאור הסכנה המוחשית הטמונה במיקומו הנוכחי של המיכל, אין כל סיבה נראית לעין, מדוע בין היתר לא תישקל האפשרות להלאמת מיכל האמוניה והוצאתו מידיים פרטיות אינטרסנטיות ואז לקבל החלטות למען שלום הציבור ובמהירות.
לא בכדי קורא נסראללה למיכל האמוניה “פצצת האטום שלי” בהכירו את הפוטנציאל ההרסני של מיכל האמוניה, היה ויפגע בפעולת איבה.

אנו מברכים על התגייסותו של ח”כ בר לב למאבק החשוב למציאת פתרון חלופי להעתקת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה ומצפים לשיתוף פעולה מתמשך בכל הקשור למשמעויות הבטחוניות של קיום התעשייה הפטרוכימית בחיפה.

מכתבו של ח”כ בר לב ליו”ר ועדת החוץ והביטחון:
בקשה_לדיון_בחוב_בנושא_מיכל_האמוניה.jpg

הגיבו כאן לכתבה