פעילי סביבה מפגינים נגד הארכת היתר הרעלים לחיפה כימיקלים

כ-30 פעילי סביבה מפגינים בשעה זו מול המשרד להגנת הסביבה בחיפה, בזמן שמתקיים במשרד שימוע לחיפה כימיקלים תוך התראה שלא יאשר את המשך היתר הרעלים שצפוי לפקוע ביום 10.1.2017.

003-_הפגנה_מיכל_האמוניה.JPG


כזכור המשרד להגנת הסביבה זימן את חיפה כימיקלים לשימוע שמתקיים הבוקר (ג’) תוך התראה שלא יאשר את המשך היתר הרעלים שצפוי לפקוע ביום 10.1.2017. יש לציין כי בעבר נקבע כי המשרד יאפשר את המשך הפעלת מכל האמוניה במסוף הכימיקלים עד ליום 1.3.2017 או עד להקמת מפעל לייצור אמוניה – המוקדם מבין השניים. אך מאחר שפתרון הקמת מפעל לייצור אמוניה במתכונת הנוכחית עם התמיכות ורשת הביטחון מהמדינה לא צלח, הרי שהתנאי ל-1.3.17 עומד בעינו. כדי לאפשר את המשך היתר הרעלים מעבר ל-1.3.17 המפעל יידרש להציג למשרד חלופות לסגירת מכל האמוניה במפרץ חיפה בלוחות זמנים ברורים וקצרים.

על כן פעילי הסביבה מפגינים מול המשרד בדרישה שהמשרד יעמוד בהצהרותיו כי לא יאריך את היתר הרעלים וכי לטענתם החלופות לא יצליחו כל עוד המיכל נשאר בחיפה. יש להוציא את המיכל ורק אז לדון בחלופות.

יובל ארבל, רכז ים וחופים בעמותת צלול: “אנחנו מקווים שהמשרד להגנת הסביבה לא יאריך את היתר הרעלים כפי שהצהיר בתקשורת. כי כל החלופות המוצעות ויש הרבה שגם נידונות על השולחן לא יצליחו כל עוד מאריכים את היתר הרעלים ומשאירים את המיכל בחיפה”.

ד״ר רויטל גולדשמיד, דוברת מגמה ירוקה בחיפה: ״אנחנו קוראים למשרד להגנת הסביבה לא לתת לגיטימציה להחזקת חומ״ס דליק ומסוכן בליבו של מטרופולין הומה. לא רק שתושבי חיפה חשופים לתחלואת זיהום אוויר כדבר שבשיגרה, אלא גם חיים תחת איום מתמיד של סכנה בטחונית מדליפה, תקלה או פיצוץ בעשרות מיכלי החומס בחיפה והגדול שבניהם- מיכל האמוניה. אנו קוראים להגנת הסביבה לעמוד על רגליים אחוריות למען הציבור וביטחונו״.

תגובת עיריית חיפה לשימוע: ״כל פתרון שלא יביא להזזת מיכל האמוניה ממפרץ חיפה לא מקובל עלינו בשום צורה. כזכור, כבר הודענו לחיפה כימיקלים כי לאור הסיכונים הקיימים, עיריית חיפה תשקול את הדרכים על מנת לשלול מהם את רישיון העסק במידה שלא נקבל תשובות מניחות את הדעת לסיכונים הקיימים. סחיבת הרגליים מצד הנהלת המפעל בדיון שהתקיים היום רק מעידה על חוסר תום לב בהתנהלותם, על המדינה לעצור את הסחבת הזו לאלתר!״

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.