באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

שבר יגור – רגעים אחרונים של פריחה נדירה • צאו לטייל בפסח

שבר יגור, המכונה גם העתק כרמל, הינו פינת טבע...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

"חינוך מהלב המוביל לצמיחה וללבלוב" • שבוע המורה באקדמית גורדון

שבוע המורה באקדמית גורדון: חנוכת גינת המורה, מפגשי פאנל, פעילות בבתי הספר וברכות מרגשות.


האקדמית גורדון ציינה את "יום המורה" במשך שבוע שלם של אירועי הוקרה לעבודתם המסורה של סגלי החינוך וההוראה.

בקמפוס התקיימו מפגשי "פאנל, מנהלים – מורים – תלמידים" וחנוכת גינת המורה, בבתי הספר נערכו פעילויות מרגשות על ידי הסטודנטים וברשת הוקם עמוד ברכות אינטרנטי למורים.

שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

כל תלמיד הוא עולם ומלואו

השבוע החגיגי נפתח בשני פאנלים בפני קהל סטודנטים להוראה, בהנחייתה של ד"ר מירית שרון. "כל תלמיד הוא עולם ומלואו!" כך עלה בפאנל הראשון, אשר עסק בנושא "דמות המורה בעידן משתנה". השתתפו בו צוות בית הספר "נאות פרס: אסתי אזולאי המנהלת, בר אריה וזוהר כרמל, כמו כן נכחו נציגי התלמידים – עומר ולדמן, בוגר ביה"ס, ותלמידי תיכון ליאו באק, גאיה חייט ונעם זיסברג. הדוברים הציגו נקודות מבט שונות הנוגעות לתפקיד המורה, ושיתפו כיצד הסיפוק והשליחות מלווים את עבודתם היום-יומית, לצד האתגרים השוטפים.

שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

כצידה לדרך לסטודנטים בקהל, שיתפו חברי הפאנל עד כמה חשוב לתת לתלמידים תחושת בחירה, מעורבות בתכנים, הסתגלות, מעשה חסד, וכמה חשוב שמורה יהיה גמיש, בטוח בעצמו ומכיל את תלמידיו בהיבט הרגשי.

שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

בפאנל ההמשך הוזמן צוות בית הספר "עין הים": דנה משיח דיכטר גלר – מנהלת בית הספר, נציגות מסגל ביה"ס – לילך קולני, אסנת אביב, מרינה צירלסון, מירי אקרמן ולימור אגוזי, אליהן הצטרפו נציגי התלמידים – יהלי אגת גלילי וזוהר דרעי.

בפאנל שמעו הסטודנטים על אמון ועל אהבה כבסיס להיכרות מעמיקה עם התלמידים, לניצוץ שמלווה מורה גם אחרי 30 שנים, ועל הדרך בה מרחב משחקי מהנה משמש בסיס ללמידה ולהוראה עבור כל באי בית הספר. "בזכות המשחק המורה מכיר טוב יותר את התלמידים" סיפרו נציגי חברת הילדים בפאנל. ומה סוד הקסם? עבודת צוות והכלה רגשית גם למורים בצוות.

שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

חנוכת גינת המורה

בהמשך השבוע, חנכו 30 סטודנטיות מהמכינה את "גינת המורה" בקמפוס המכללה. הן הסירו את הלוט מעל השלט, שתלו בשמחה רקפות לצד עץ התפוז שאף הוא נשתל לרגל האירוע, טיפחו את השטח ורשמו על אבנים מילים חמות הקשורות בעבודת החינוך. מידי שנה, ביום המורה, נרחיב את הגינה שתגדל ותפרח, מתוך כבוד והערכה לסגלי הוראה. כך רשום בשלט אשר הוצב במקום: "גינת המורה הוקמה בהוקרה ובהערכה מהאקדמית גורדון לכל אנשי ונשות החינוך בבתי הספר ובגנים 'על חינוך מהלב המוביל דורות של לומדים לצמיחה וללבלוב".

גינת המורה – שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

פעילות בבתי הספר

ומה התרחש בתוך בתי הספר עצמם? במסגרת קשרי האקדמיה עם השטח, הסטודנטיות והסטודנטים בתוכנית ההכשרה "עמית אקדמיה" הפועלת במכללה מזה 10 שנים, הפתיעו את  הצוותים החינוכיים בבתי הספר בהם הם מתנסים.

שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

עוגות, בלונים, מצגות עם ברכות, שלטים ססגוניים ושאר הפתעות ציפו לבאי בתי הספר. את כל המחוות המרגשות הכינו הסטודנטיות עם התלמידים במהלך כל השבוע.

שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

בנוסף לכל אלו, נזכרו הסטודנטים וחברי הסגל של המכללה במורים ובמורות, בגננים ובגננות מעוררי השראה מתקופת ילדותם, והעלו את זיכרונותיהם בעמוד אינטרנטי.

גינת המורה – שבוע המורה באקדמית גורדון (צילום: יח"צ גורדון)

השבוע התאפיין בהערכה גדולה ובהוקרה לסגלי החינוך המסורים אשר מלווים באהבה דורות של ילדים ובני נוער.

האקדמית גורדון, כמכללה מובילה לחינוך, גאה להיות שותפה לאירועי "יום המורה" ולהגיד, כמדי יום, תודה.


צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

האקדמית גורדון
האקדמית גורדוןhttps://www.gordon.ac.il/
האקדמית גורדון שואפת להכשיר מורים-מחנכים ומנהיגים מובילי חידושים בהוראה ובחינוך המגלים מעורבות בקהילה. ברוח זו, מדגישה המכללה מצוינות אקדמית והבניית ידע פרופסיונלי, המתבסס על תאוריות עדכניות ועל שילוב טכנולוגיות מתקדמות והתנסויות בהוראה.

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

רעשים נשמעים מבתי הזיקוק של בז״ן • עבודות תחזוקה

(חי פה) - תושבי חיפה התלוננו בימים האחרונים 20-22/5/24 על הדי רעש מבתי זיקוק. קבוצת בז״ן - עבודות תחזוקה תקופתיות. הודעה לתושבי מפרץ חיפה מקבוצת...

שיא משתתפים: שמונה שחיינים עולים לאליפות אירופה • הישג ענק למכבי חיפה

שיא משתתפים שקבעו קריטריון לאליפות אירופה בבלגרד - "ההשקעה הגדולה הניבה פירות, שיעניקו לשחיינים שלנו עוד מוטיבציה להמשיך". במכבי חיפה כרמל גאים נוכח ההישג של...

האתלטית סיון אוירבך • שיא ישראלי בריצת 1,500 מטרים

בצל האירועים במדינה, רגע נחת שסיפק ביום שבת 18/5/24 אגודת מכבי חיפה כרמל עם שיא ישראלי השייך לאתלטית, סיון אוירבך בריצת 1,500 מטרים. האתלטית...

הנחיות להדלקת מדורות ל״ג בעומר בטירת כרמל

עיריית טירת כרמל ערוכה לאירועי ל"ג בעומר במסגרת היערכות עיריית טירת כרמל לאירועי ל"ג בעומר, הוחלט כי השנה תותר הבערת מדורות ביום החג, ראשון, 26.5.24....

כרם מהר״ל • סיור בבית הכי אקולוגי בישראל • יום שישי 24/5/24

עיריית טירת כרמל מזמינה את התושבים לסיור בכרם מהר״ל, הבית הכי אקולוגי בישראל. הסיור יתקיים ביום שישי 24/5/24 בשעות 10:00-14:00, ברחוב החאן 11 כרם...