“אנחנו נמצאים במהלך מאוד אינטנסיבי להחזיר את החיים למסלולם”

כשבועיים לאחר השריפה בחיפה, אומר ראש עיריית חיפה יונה יהב, שהוכיח שוב שהעיר חיפה בראשותו יכולה להוות דוגמה ומופת בעתות חירום לשאר הערים בארץ, כי הם נמצאים במהלך מאוד מאוד אינטנסיבי להחזיר את החיים למסלולם.

IMG_4724.JPG

ראש עיריית חיפה יונה יהב צילום: סמר עודה
“אנחנו נמצאים במהלך מאוד מאוד אינטנסיבי להחזיר את החיים למסלולם. המשפחות שנפגעו אנחנו מאיצים במס רכוש לשלוח את השמאים להתחיל את השיפוצים בבתים על מנת שמהר ככל שניתן הם יחזרו לבתים שלהם, במקום שאפשר לתקן ולחדש כי ישנם דירות שנפגעו ברמה כזאת שצריך לבנות אותן מחדש, גם כאן אנחנו מפקחים על העשייה הזאת, כי אנחנו תלויים במשרד האוצר ובמס רכוש ובשמאים שלהם. בכל מה שקשור במוסדות ציבור אנחנו (העירייה) מטפלים בזה ואנחנו מנסים להחזיר את המצב לקדמותו מהר ככל הניתן. יומיים אחרי השריפה כבר שיפצנו את בית ספר רוממה והחזרנו את התלמידים ללמוד בו, גן הפרחים חזר למסלולו בגן הזמני וכך נעשה לכל מוסדות הציבור שנפגעו ושנשתדל להחזיר אותם למסלולם מהר ככל הניתן”, את הדברים אמר יהב בראיון לחי פה.

בעקבות דחית הדיון בועדת הפנים ואי התייצבות פקידי משרד האוצר ומנהל רשות המיסים אמר יהב: “אנחנו לא מחכים לשום ממשלה אנחנו עושים את העבודה שלנו מול האזרחים אני מניח ששר האוצר יעמוד בהבטחותיו ואנחנו נזכה גם על בסיס פרטי ועל בסיס מוסדי לכיסוי שמגיע”.

הגיבו כאן לכתבה