עיריית חיפה החלה בדילול אורנים ברחבי רוממה

מעל שבוע תושבי שכונת זלמן שזר כואבים את השרפה שפקדה את השכונה שלהם, תחושה של חוסר אונים, הריח הקשה ואובדן רכוש פרטי וציבורי.
הבוקר התעוררו לבוקר קשה נוסף, מול עיניהם ראו עובד קבלן אשר כורת את העצים הירוקים שנותרו בחורשה הצמודה לרחוב.
מדובר בחורשה היחידה שבנס כמעט שלא נפגעה. תושבי השכונה הוזעקו ממקומות העבודה ומהבתים החלופיים בהם הם נמצאים ובאו לעצור את אנשי המקצוע שנשלחו ע"י העירייה.

אחדים מתושבי השכונה אמרו לחי פה: "רצים להוריד חורשה ירוקה שהיא כל הירוק שנותר לתושבי השכונה…"

תום, תושב השכונה, מסר לחי פה: "לאחר עשרות שנים של הזנחת העצים והתושבים שחיים לצידם, אי מוכנות לשריפות, עכשיו מכסתחים ורצים להוריד חורשה ירוקה שהיא כל הירוק שנותר לתושבי השכונה, וגם בלי ליידע אותם לפני.
הקבלן שנשכר לצורך המשימה, טען שהוא לא מוריד מה שלא שרוף, הוסיף תום… אבל, המציאות בשטח שונה לחלוטין, כשליש מהחורשה נכרתו, על אף היותה ירוקה. גם כשכבר היינו שם והבטיחו להפסיק לכרות עצים ירוקים, המשיכו לכרות מול הפרצוף שלנו.
הרגשנו שאנחנו צריכים להמשיך להילחם כל הבית, אחרי שחשבנו שהסכנה חלפה. מפני העירייה אנחנו לא צריכים לפחד שימחקו מה שנשאר."

חורשה ירוקה אין סיבה להוריד כרגע. צריך לעשות חושבים איך מחליפים צמחייה. לא להוריד מה שנשאר מיד ובינתיים צריך רק להוריד את החלקים היבשים, מה שלא עשו מעולם כמדומני, אמר תום לחי פה.

חורשה_זלמן_שזר1.pngחורשה.pngתגובת עיריית חיפה: נמצא בשטח אגרונום שזהוא המקצוע שלו וסימן איזה עצים נפגעו ואיזה לא, אנחנו פועלים בשיקול דעת ומרחיקים את העצים מהבתים ולא מסתכנים.

[topic:238zs3wq]https://haipo.co.il/forum/item/19043#p35675[/topic:238zs3wq]

צילום: הדס בן ארצי העץ בן 60 בחורשת זלמן שזר

בתוך כך, אנו ממליצים לכם לצפות בכתבת הוידאו אשר צילמנו לפני שנה ובה הנחיות ברורות של רשות הטבע והגנים באתר לדילול אורנים ועידוד העצים האנדמיים. ההנחניות האלה לא הוטמעו ברחבי העיר חיפה, אלא הוטמעו רק בשטח הכרמל המתחדש.
אילו היו מוטמעות הנחיות אלה, ייתכן שהנזק העצום היה נמנע.
תחליטו אתם…

2 תגובות
  1. אחד העם אמר/ה

    קודם לא טיפלו בדבר, ועכשיו מחסלים כל מה שנשאר בהסטריה

  2. אורית כרמח אמר/ה

    גרים ברוממה הישנה ,יש כאן מלא אורנים עם אצטרובלים יבשים,סכנת ממש.הלואי ועערית חיפה היתה מדללת כאן .שאלה של זמן,עד האסון הבא

לא ניתן להגיב