חברות הביטוח קיבלו על עצמן לשלם את הפער

שר האוצר משה כחלון הגיע לסיכום עם חברות הביטוח על פיצוי לנפגעי השריפות

שר האוצר: “ההתגייסות של חברות הביטוח וסף הרגישות שהן הפגינו פשוט מעוררות כבוד”

שר האוצר, משה כחלון, סגן שר האוצר, יצחק כהן ומנכ”ל משרד האוצר, שי באב”ד, הגיעו לסיכום עם חברות הביטוח בדבר פיצוי לנפגעי גל השריפות.

על פי הסיכום, קיבלו על עצמן חברות הביטוח לשלם את הפער שבין התשלום ששילם מס רכוש בעד התכולה, לבין תשלומי הביטוח על פי הפוליסה של המבוטחים בחברות הביטוח. משמעות הדבר היא כי המדינה, באמצעות קרן מס רכוש תשלם לכל מי שביתו נפגע מהשריפה, ואילו חברות הביטוח, לפנים משורת הדין, ישלימו את התשלום עד גובה הפוליסה של המבוטחים מעל לתשלומים שמשלמת הקרן.

בפועל, לאחר קביעת מס רכוש, יוכל המפוצה לפנות לחברת הביטוח שבה הוא מחזיק בפוליסה, והחברה תשלים את הפער (דלתא) לסך הפוליסה המקסימלי של ביטוח תכולת הבית.

מתוך רצון של כל הגורמים המעורבים להשלים את המהלך באופן היעיל והמהיר ביותר, הוקם צוות עבודה שבו יהיו שותפים משרד האוצר ונציגי חברות הביטוח שייתן מענה לפרטים המקצועיים והטכניים שיעלו.

כחלון.jpg
משה כחלון
שר האוצר, משה כחלון: “אני מודה למנהלי ובעלי חברות הביטוח שהתגייסו בשעה קשה עם הרבה רצון טוב לסייע למבוטחים שלהם ולכלל אזרחי ישראל. בשבוע שעבר מדינת ישראל התמודדה עם אסון בסדרי גודל שלא הכרנו בעבר במספר מוקדים. בירושלים טופלו כבר כ-100 תיקים, בזיכרון יעקב כ-140 תיקים, בטבריה כ-20 תיקים ובחיפה טופלו 850 תיקים מתוך 1200. עד סוף השבוע נסיים את הטיפול בשלל התיקים כולל שמאים, מס רכוש ומהנדסים. רוב התושבים כבר קיבלו את המקדמה בסך 2,500 שקל לנפש.

ראינו באירוע מהירות טיפול יוצאת מגדר הרגיל.
76 שעות אחרי קבלת ההחלטה אנשים כבר קיבלו צ’קים. כל אחד מהאזרחים יודע היום שהוא הולך לקבל פיצוי ושהוא לא יישאר בלי מענה.

החברות שיושבות כאן לקחו על עצמן לממן את ההפרש בין הכיסוי של קרן מסר רכוש לבין כיסוי הפוליסה. ההתגייסות של חברות הביטוח וסף הרגישות שהן הפגינו פשוט מעוררות כבוד וזאת הזדמנות להודות להן.
אני משבח את כוחות האש, כוחות הביטחון ואנשי משרד האוצר שגילו מקצועיות ונחישות יוצאי דופן שהביאו לכך שלא נגרמו אבידות בנפש.
אני מודה תודה מיוחדת לסגן שר האוצר שהוביל את המהלך במקצועיות ובנחישות.

סגן שר האוצר, יצחק כהן: “מרגע שפרצה השריפה שר האוצר לקח אחריות על האירוע והפעולה הזו הקרינה למטה לכל הגורמים. ההתגייסות של חברות הביטוח בהתרעה כל כך קצרה מחממת את הלב. פשוט קראנו להן והן התגייסו כולן לשאת במשא הזה. המרוויחים הגדולים הם אזרחי ישראל”.


הגיבו כאן לכתבה