הדר בחיפה: האם נזכה לראות את השכונה שבה לימיה היפים?

(חי פה בהדר) - לאורך השנים דיברו ראשי העיר...

כנימות השתלטו על עצים ברחבי חיפה

(חי פה) - תושבים רבים מחיפה, המתגוררים שונים בחיפה...

פקקי ענק ושיאים של תסכול • תושבי השכונה בחיפה זועמים

(חי פה) - פקקי תנועה ענקיים, המתנה מורטת עצבים,...

האם יש פרפרים פה בקיץ ?

הבהרה קטנה: אנחנו אמנם רצים לחפש פרפרים אבל לא...
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר חזית הים רחב
באנר גורדון 240624
באנר חברה כלכלית 100724
באנר מוזאוני חיפה 140724
באנר קריית אתא קיץ 2024
פרסום בחי פה - רחב - מונפש
באנר קריית ביאליק ותיקיםרחב 140724

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

החטופים ישוחררו רק לאחר עליית השמאל לשלטון • דעה אורי לב

לפעמים המציאות טופחת על פני, ואני רואה את האמת…...

רותי סגל • אלת פריון היצירה • ציירת ואוצרת חיפאית

ציוריה, ביתה ואוצרות מעונה של רותי סגל משרים על...

זמני המתנה בלתי הגיוניים לחידוש דרכונים – האם הפתרון קרוב?

(חי פה) – אזרחים רבים מוצאים עצמם חסרי אונים ומיואשים מול זמני ההמתנה הארוכים באופן בלתי הגיוני כמעט, כשעליהם לבצע חידוש או הזמנת דרכונים ותעודות זהות. האם 2023 תביא עימה את הבשורה ותשים סוף לבעיה?


אל מערכת חי פה מגיעות מזה תקופה ארוכה תלונות רבות מספור, על התורים הארוכים וזמני ההמתנה הבלתי סבירים שאזרחים נאלצים לחכות להנפקת דרכון חדש או חידושו, וכך גם לגבי תעודות זהות. במקרה הטוב, התור הקרוב יהיה בעוד חודשיים – שלושה, במקרה הפחות טוב – זה עלול לקחת ארבעה חודשים ואף יותר.

רשות האוכלוסין – משרד הפנים (סמר עודה כרתינג'י)

איפה ההתייעלות?

מה בכלל גורם למצב הזה? הרי מגבלות הקורונה כבר מאחורינו, ועל פי ההיגיון, כל הרעיון בקביעת תורים מראש הוא יצירת סדר, התייעלות, שיפור השירות לאזרח וזירוז התהליך, לא? רק שבמציאות נראה שהתוכנית אינה משיגה את מטרתה, בלשון המעטה, ולמעשה אף יוצרת את האפקט ההפוך. המתנה של 4 חודשים לתור לחידוש דרכון, זהו זמן שרחוק מלהיות סביר. ההמתנה הזו גורמת לשיבוש בתוכניות, עיכובים בלוחות הזמנים וחוסר יכולת לתכנן לוח הזמנים סביר ובנוסף, וגורר פעמים רבות הוצאות כספיות מיותרות.

תביעה ייצוגית נגד משרד הפנים ורשות האוכלוסין וההגירה

יש לציין כי בחודש אוגוסט האחרון הוגשה תביעה ייצוגית נגד משרד הפנים ורשות האוכלוסין וההגירה, בגין התרשלות ומחדלים בשירות לאזרח, שגרמו להמתנה רבה לקביעת מועד לחידוש דרכונים וכן קבלת הדרכונים, תשלום אגרה שלא כדין לדרכון זמני וקנסות בגין ביטולים ודחיית טיסות כתוצאה מהעיכובים.

דרכון ישראלי (צילום: ירון כרמי)
דרכון ישראלי (צילום: ירון כרמי)

עמדות הרכשה עצמית ב-2023

במשרד הפנים – רשות האוכלוסין וההגירה אומרים כי הם מודעים לביקוש ופועלים במגוון דרכים על מנת להקל על זמני ההמתנה לקבלת דרכון ומדווחים כי במהלך 2023 יותקנו עמדות הרכשה עצמית שיאפשרו חידוש דרכון באופן עצמאי.

ממשרד הפנים – רשות האוכלוסין וההגירה נמסר לחי פה:
"בשנתיים האחרונות הצטבר ביקוש של עשרות אלפי פונים המבקשים לקבוע תור לחידוש דרכון. מדובר בביקוש הולך וגובר בהשוואה לשנים עברו. אנו מודעים לביקוש הנ"ל ופועלים במגוון דרכים על מנת להקל על זמני ההמתנה לקבלת דרכון ובהן: גיוס עובדים חדשים ללשכות רישום האוכלוסין ומתן אפשרות לישראלים המחזיקים בדרכון זר להשתמש בדרכון זה ליציאה מישראל וכניסה לישראל.

כמו כן, אנו פועלים להתקנת עמדות הרכשה עצמית ברחבי לשכות האוכלוסין במהלך 2023, אשר יאפשרו לבעלי דרכון ישראלי לחדש אותם באופן עצמאי. בנוסף, באפליקציה לזימון תורים מתעדכנים כל יום תורים פנויים בלשכות ברחבי הארץ. אנו מתנצלים על זמני ההמתנה הארוכים ופועלים כל העת על מנת לצמצם את זמני ההמתנה ככל הניתן".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

28 תגובות

 1. זה נחמד שאפשר להוציא דרכון זמני אבל בן אדם שטס בעוד חודשיים -שלושה לא מצליח להזמין תור לחידוש הדרכון הביומטרי ונאלץ לשלם 400 שח לדרכון שילווה אותו שנתיים בלבד! אין כאן בשורה אמיתית. במקום שיטפלו בבעיית כח האדם בלשכות ויגדילו את היצע התורים הם שמים פלסטר

  • לא רק להגדיל כוח אדם בליכות
   לעבוד בלישכות !! בעכו עובדים שלושה ימים מ8-12 ויומיים 14:30-17
   במקול לתת לאזרח 42.5 יום בשבוע עובדים רק 17
   איך לא יהיו תורים.

 2. היום המתנה לתור כבר יותר מחצי שנה. אפילו לדרכון זמני אין סיכוי לקבוע תור. אני כל בוקר בודקת זמינות ללא הצלחה. מתי זה ייגמר. אין מענה בטלפונים.
  לא יעזור ב2023 , אזרחים צריכים עכשיו לפתור בעיה !!!!!!

 3. איך מגישים תביעה נזקים על משרד הפנים ורשות האוכלוסין?
  גם אני רוצה להצטרף ללקוחות שנפגעו משרות מבזה גרוע לא הגיוני ובלתי מתקבל בשנת 2022 כשהטכנולוגיה כל כך מתקדמת האפשרות לשרות לעומת בשנים קודמות היה ניתן להזמין תור או להגיע למשרד הפנים ולקבל תור מידי מקסימום המתנה של שעתיים עד שלוש שעות
  ויוצאים עם דרכון!,
  היום רק להזמין תור מדובר כבר בחצי שנה של המתנה!!!,
  רק לתור!!! בנוסף התור שולח אותך לעיר אחרת ובדרך כלל לערים רחוקות מאוד!, נסעתי מאשקלון לירושלים הר חומה שמסביבי ישובים ערבים מהעויינים ביותר שיש במדינה!!! רק כדי לתת את המסמכים הרלוונטים לקבלת דרכון! למרות שתוך 10 דקות סיימתי את התהליך במשרד הפנים, עכשיו צריך להמתין שהדרכון יגיע בדואר לפחות חודשיים! בהתאם לכך קבעתי לצאת לחול רק באפריל!!! והמגוכך ביותר הוא שניתן להזמין תור רק לאדם אחד בכל זימון… השאלה היא מדוע זה כך?
  הבת שלי שאמורה להצטרף לטיול עדין ללא דרכון הזמנתי לה תור רק בפברואר!!!, וגם אז צריך לפחות המתנה של חודשיים עד שהדרכון יגיע בדואר…
  כולם מבינים שעובדים עלינו ועושקים אותנו… והמונופול הזה חייב להתפרק!!!
  גם אם יפצו לקוחות מאוכזבים ופגועים, כל הפרוייקט הזה הוא כישלון חברה שאינה מסוגלת לתת שרות כבר מזמן הייתה בפשיטת רגל עם תביעות של 100 שנים קדימה!!!
  סליחה על אופן הביטוי אבל פקידי המדינה חייבים להפנים שהם אינם חסינים בפני האזרח ושל אזרח יש יכולת חוקית לפחות לקבל פיצוי הולם על מעשי שחיתות כדוגמת השרות האיום ביותר לאזרח!!!

 4. כל רשות האוכלוסין וההגירה היא פיקציה הזוייה. קיבלתי לפני כשנה סמס אזהרה שתעודת הזהות שלי לא בתוקף היות וחלפו מעל 10 שנים מההנפקה. במשך 3 חודשים ביזבזתי חצי שעה כל יום בניסיון לתאם תור באינטרנט. נשברתי. אי אפשר לקבוע תור. אחרי חודשיים קיבלתי מההזויים ברשות סמס שתעודת הזהות שלי הישנה קיבלה אוטומטית תוקף לעוד שנתיים. גבירותיי ורבותיי, ככה בדיוק נראה תהליך התפוררות מהיר של מדינה. אין שלטון ואין משילות. אני חושש שזה כבר בלתי הפיך.

 5. מקווה שבית המשפט יקבע שקביעת תור למשרד ממשלתי הוא נוגד את חוק חופש הפרט ונחזור למצב היחסית שפוי של להגיע למשרד הפנים ולהוציא דרכון מתי שצריכים.כולאים אותנו בארץ.
  נאלצתי לשלם 900 ש"ח על דרכון בנתב"ג אחרי יום המתנה שלם
  והמון אנשים מסכנים שפספסו טיסות כשחיכו יחד איתי ל 2 הפקידות המאד לא יעילות שהיו שם.

 6. פשוט מחדל מה שקורה במשרד הזה! חיפשתי תור במשך חודשים וכרגע ממתינה שבועות לקבלת הדרכון.

 7. קודם כל לתת תוקפ של 10 שנים לדרכון, כמו דרכונים זריםלתתהארכה אוטומטית לעוד מספר שנים עם חותמת בדרכון בלבד ובמקביל כבר להתחיל בהוצאת דרכון חדש לעוד 10 שנים

 8. היה לי תור לעוד ארבעה חודשים ורציתי לצאת עם הילדים לחגים, הזוי מה שהולך במדינה הזאת!
  למזלי הופנתי לבחור שהשיג לי תור תוך שלושה ימים בלבד!
  מי שצריך/ה מומלץ ממש…
  058-7057705

 9. אחי מתגורר בשוויץ קבע תור וקיבל תוך 4 ימים היה במישרד 7 דקות לאחר יומים קיבל את הדרכון בדואר שם עובדי הממשלה עובדים ולא מעבירים זמן כמו פה בארץ. שם אסור להם לדבר בפלא בזמן השרות לקהל כאן הם מדברים ואתה תמתין בסבלנות אני תמיד מעיר וחלקם אמרו שאני חוצפן ואני חושב שהם חוצפנים וגנבים (גונבים זמן עבודה ששווה כסף)

 10. שילמדו מהבריטים איך לתת שרות
  קיבלתי דרכון חדש דרך האינטרנט תוך 14 יום
  זה חוצפה שיעברו לאינטרנט
  השרות של הבריטים ברמה גבוהה

 11. אזרח הגון לא יכול להשיג כאן שירות ממשרדי הממשלה!!!
  רק המקורבים משיגים הכל אבל הכל!!! אזרח הגון נופל בביורוקרטיה!

 12. ואגב אנחנו צריכים להפנים שהכנסת מיעוטים ועולים ללא הכשרה לשירות הציבורי הפכה את ישראל למדינת עולם שלישי. ובהיותה כזו כל דבר שיכול להיות ארוך ובירוקרטי ומסורבל יהיה כזה. זה המחיר על מדיניות כל אזרחיה – ירידה תלולה בכל מדדי השירות, בקרוב נראה צניחה במדדי תוחלת חיים, חופש כלכלי, מדדי אקדמיה, מדדי בטחון אישי, מדדי אושר וכו'. את הדייסה המקולקלת שבישל השמאל הוא גם יאכל.

 13. למנוע מבעלי הרשעות פליליות לצאת מישראל בשלוש השנים לאחר שהורשעו.
  יתן הרתעה ויוריד פשיעה
  וגם יוקיד מייד תור דרכונים

 14. למנוע מבעלי הרשעות פליליות לצאת מישראל בשלוש השנים לאחר שהורשעו.
  יתן הרתעה ויוריד פשיעה
  וגם תור דרכונים

 15. התורים ארוכים עד שקבלתי במרחק שעה נסיעה מביתי סוף סוף טפלו בבקשה ,אבל זמן הוצאת הדרכון צריך להמתין עוד חודש וחצי ,לא יאומן איך דבר כזה קורה ,חייבת לנסוע דחוף לחו"ל אחותי חלתה חייבת להיות ללצידה
  לצערי אין עם מי לדבר אבסרוד

 16. לא נורמלי ! תור כפר סבא אין לחצי שנה הקרובה בכלל ! גם לא לפתח תקווה. יותר קרוב להוד השרון – לאשקלון ( ברכבת) יש לי 14 מאי 2023 !!!! ולמרות הכל, אני את המחיר של המלונות בארץ לא מוכנה לשלם ! לא ולא ולא !

 17. מדינת פקיסטנים עולם 'שלישי פרזיטים שיושבים על התחת עם דבק

 18. אם אפשר לחדש במהירות דרכונים לשנה בנמל התעופה – למה אי אפשר להאריכם ל- 10 שנים? הרי זו אותה עבודה ואותו משך זמן?
  ו
  ןנחם

 19. הבעיה היא לא רק במשרד הפנים, גם בנציגויות של משרד החוץ בחו"ל הנמצאים בעיצומים שנה, אם לא יותר!
  בת שלנו שיצאה לפוסט דוקטורט בת ערובה ממש , לא יכולה לצאת מאותה מדינה לחו" ל בשליחות מהאוניברסיטה שלה
  וחייבת להגיע ארצה על מנת לטפל בזה.
  בלתי אפשרי לקבוע תור 4 חודשים מראש על מנת שמיד שתגיע תיגש למשרד הפנים , קיימים אילוצים לא מעטים בעבודה , בטיסות , באירגון טיסות ארצה עם משפחתה…,..
  פשוט בושה על מה שקורה !

 20. כל מה שמשרד הפנים אומר זו מכבסת מילים. ברשותי דרכון שעומד לפוג באמצע מאי 2023. מבחינת משרs הפנים אין כל בעיה לצאת ולחזור עם הדרכון למרות התוקף הקצר ( מתכנן נסיעה לאמצע פברואר. הבעיה היא עם ארץ היעד . הדרישה היא מינימום חצי שנה.
  הזמנת תור לחידוש דרכון מתחילת נובמבר רק לאמצע מרץ 2023 לאחר תאריך חזרתי ארצה. מחיר החידוש 160 שקל. ברור כי אני לא אסע אם לא יתנו לי להיכנס לארץ היעד.
  האופציות הקימות לדרכון זמני :
  1. יומיים לפני הטיסה בשדה התעופה עם כרטיס טיסה ( מתוך תקווה ששירותי משרד הפנים לא ישבתו ) בעלות של 305 ש"ח ( תשלום דרך האינטרנט – מחיר פי 10 ממחיר רגיל
  2. הוצאת דרכון זמני במשרד הפנים בבני ברק ללא דרישת הצגת כרטיס טיסה.

  ברור שבחרתי באופציה זו ואכן תוך שעה קיבלתי דרכון זמני. במקום היו מספר רב של עמדות אשר קלטו במהלך שהותי במקום כ 250 אנשים. אם משרד הפנים יכול ( אם רוצה ) לתת שירות יעיל לאזרח זאת ההוכחה אבל למה עושק האזרח פי 10 מהמחיר הגיל ( בחישוב גס הפקת דרכון רגיל לאותו סדר גודל של אוכלוסייה כ 40000 ש"ח מול הכנסה בדרך המזורזת של 76250 ש"ח עבור שנתיים כאשר אוכלוסייה זו מנועה מלהוציא דרכון זמני חדש בפעם הבאה
  עלות הדרכון הזמני מכסה רק שנתיים ומחיר הדרכון לשנה 152.5 ש"ח מול עלות של 16 ש"ח לשנה עבור דרכון ל 10 שנים.
  עצם העניין שניתן להפיק דרכון במהירות מצביעה על האופי הפלילי של משרד הפנים לעשוק את תושבי המדינה.
  ארץ אוכלת יושביה וכספי תושביה.
  היכן ניתן לדרוש את ההחזר ? הגיע הזמן שמשרד הפנים יפנים שאנחנו תושבי המדינה לא בני ערובה שלה.

  • התוקף זה ממש בדיחה !
   צריך לאשר באינטרפול שמועד התפוקה של הדרכון
   מוארך לחצי שנה במקרים כאלה .
   לא יכול להיות שדרכון ל10 שנים הוא דרכון ל9.5 שנים !

 21. “…. ומתן אפשרות לישראלים המחזיקים בדרכון זר להשתמש בדרכון זה ליציאה מישראל וכניסה לישראל…..

  תעודת עניות למדינה, למשרד הפנים ובמיוחד לפקיד שנתן את התשובה הזו!

  • אין שקיפות ואני חושב ! שהאינטרפול זכה במכרז להנפקת הדרכונים שלנו .
   והם העבירו חלק לרשות הפלשתינית במרכז קבלן משנה .

הכתבה נעולה לתגובות. ניתן לשתף ברשת באמצעות כפתורי השיתוף

כל הכתבות בחי פֹה

משרד הבריאות מזהיר: אמבה נדירה גרמה לדלקת מוחית בילד בן 10 מאזור הצפון • פארק המים נסגר

(חי פה) - משרד הבריאות עדכן כי ילד כבן 10 ממחוז הצפון, ללא מחלות רקע, לקה בדלקת מוחית חמורה ומאושפז במצב קשה בטיפול נמרץ...

נלכדו יתושים נגועים בקדחת מערב הנילוס

מהמשרד להגנת הסביבה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בפעולת ניטור לכד המשרד להגנת הסביבה יתושות שאובחנו לאחר מכן במעבדות משרד הבריאות כנגועות בנגיף קדחת מערב...

גמר גביע ראש העיר טירת כרמל • חמישי 25/7/24

אתם מוכנים? ביום חמישי 25/7/24 זה קורה! גמר גביע ראש העיר 2024 - הפנינג ספורט וקהילה לכל המשפחה. פרטים נוספים: יום חמישי 25/7/2024 מהשעה 18:00 מגרשי המתנ"ס,...

הפגנה למען עסקה לשחרור החטופים • רביעי 24/7/24

(חי פה) - היום, רביעי 24/7/24 בשעה 19:30 בכיכר ספר בחיפה תתקיים מחאה למען עסקה להשבת החטופים הביתה. ממחאת העם נמסר לחי פה תאגיד החדשות: חיפאיות...

קריית אתא בונה מעונות יום חדשים לילדי השכונה

עיריית קרית אתא פרסמה מכרז לבניית שני מעונות יום בשכונת גבעת אלונים. במסגרת השלמת תוכניות הפיתוח העירוניות בשכונה החדשה ובהמשך לבניית בית ספר חדשני,...