כחלון: “עד סופ”ש נחלק מקדמות משמעויות לנפגעי טרור השריפות”

בישיבת הערכת מצב נוספת שהתקיימה הבוקר (ג’) בעיריית חיפה בהשתתפות שר האוצר והנהלת משרדו ניתנה סקירה על פעולות מס הרכוש בשטח, והפעולות הנעשות כדי לעזור למשפחות שבתיהם ניזוקו ונפגעו מהשריפה בשל החשד הסביר כי מדובר בפעולת “טרור” במספר ישובים כולל חיפה.

002-_ישיבה.jpgשר האוצר משה כחלון: “בשבוע שעבר עמדנו במבחן גדול גל שריפות בכל הארץ, שתודות למערכות הביטחון וההצלה, צבא ועיריות נוספות נמנע אסון בנפש. אבל נגרם נזק גדול לרכוש, בתים רבים נשרפו או ניזקו. היום אנחנו עומדים בפני מבחן נוסף איך מטפלים באנשים שהבתים שלהם ניזוקו שנמצאים במצוקה וכיצד אנחנו מסייעים להם. כבר בשבוע שעבר התחלנו לפעול מבחינת מס רכוש ושמאיות, עיריית חיפה בדקה את כל הבתים יש לנו אינדיקציות. נכון לעכשיו יש לנו מעל 500 בתים שנסרקו ע”י מס רכוש עד הערב יש לנו ציפי של 1000 דירות שמסיימים אותן ויתחילו לתת את ההערכות הראשונות. אנחנו ניתן עד סוף השבוע מקדמות משמעויות לנפגעי הטרור. בשעה זאת בזכות גזר עיריית חיפה ומהנדס העירייה כבר נותנים 100 מקדמות למאה משפחות. אנחנו גם ערוכים לפתרון של דיור חלופי. אישרנו שהייה בתי מלון עד להשכרת בתים. אנחנו מצמידים אנשי קשר צמודים שיעטפו את האנשים וילוו אותם והם לא יצטרכו לפנות למוקד. אנשי הקשר ילוו את המשפחות 24 שעות בכל בעיה ושאלה הם ילוו אותם עד סוף התהליך הקצר. אנחנו כאן בטווח הקצר וגם הארוך עד שכל זה יהיה מאחורינו”.

ראש עיריית חיפה יונה יהב, הודה לשר ולאנשי משרד על הפעילות, הנחישות והעבודה המהירה: “אני שבע ממך מאוד. התארגנות כזאת ממשרד ממשלתי כל כך תובע אף פעם לא ראיתי. נתת הוראה למס רכוש שתצטרף לחמ”ל שלנו עוד כשלהבות חרכו את האזור משהו שלא ראיתי קודם. ולכן אנחנו כרגע מרוכזים לטפל בפרט בכל חלקי הארץ. ניתן לראות שהצוותים מטפלים בנזקי השריפה ביום ובלילה כי אנחנו רוצים לסיים לפני הגשמים הצפויים מחר ואנחנו ממש לקראת סיום של כל השטח. סרקנו את כל הבתים ומצאנו 650 בתים שנפגעו 370 אי אפשר לחזור אליהם ועוד מאה נמצאים בבדיקה ומתוך כל המספרים הללו 100 בתים שהשלד שלהם נחרך. אנחנו מרכיבים קבוצות המבוססות גם ע”י מתנדבים שתגענה לכל אדם שנפגע לפחות אחת ליום ופתחנו שני חמ”ל כדי לנסות לתת אותם מענים”.הגיבו כאן לכתבה