תושב הקריות הורשע בשישה אישומים של עבירות מין חמורות בקטינות

בית המשפט המחוזי בחיפה, הרשיע אתמול (ב’) תושב הקריות בן 62 בשישה אישומים של עבירות מין חמורות בקטינות. (מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, הטרדה מינית, תקיפת סתם, תקיפת קטין, היזק בזדון, ואינוס בנסיבות מחמירות)

בין הנאשם, לבין המתלוננות (שתי קבוצות של נערות בנות 17-14 קבוצה שהכיר גם את האמהות שלהן וקבוצה הכיר לבד) נרקמו קשרי ידידות במסגרתן בילה הנאשם עם הנערות, הסיען לבית הספר, לחברים, הזמין עבורן אוכל במסעדות ואף אירח אותן בביתו. הנאשם ניצל את יחסי הידידות עם הנערות וביצע עבירות מין במתלוננות שונות, עבירות הכוללות מעשי אינוס, מעשים מגונים והטרדה מינית, ובהזדמנויות שונות פגע הנאשם בחלק מהמתלוננות ותקף אותן.

באישום הראשון הורשע הנאשם בעבירה של מעשה מגונה תוך שימוש בכוח. באישום השני הורשע במעשה מגונה תוך שימוש בכוח, הטרדה מינית, תקיפה סתם, תקיפת קטין, והיזק בזדון. באישומים השלישי הרביעי והחמישי הורשע במעשה מגונה תוך שימוש בכוח, ומעשה מגונה. ובאישום השישי הורשע באינוס בנסיבות מחמירות, מעשה מגונה, תקיפה סתם, והטרדה מינית.

הנאשם הורשע בעבירות אותן ביצע במספר מתלוננות במהלך השנים 2014-2015 ובהזדמנויות שונות ולפעמים עבירות שחוזרות על עצמן.

כך לדוגמה:

האישום הראשון


מתייחס לאירוע שהתרחש בדצמבר 2014 הנאשם אסף שתי נערות מביתן ונסע עמן לטייל. בסיום הטיול הוריד הנאשם נערה אחת והשניה נשארה עמו ברכב כשהנאשם מציע לה לנסוע עמו לחוף הים, הנערה נותרה במכונית אולם הנאשם נסע לביתו ולא לחוף הים כמובטח. בהגיעם לביתו החל הנאשם לחבק את הנערה על הספה בסלון ולומר לה דברי כיבושין כמו “חיים שלי” היא התרחקה ממנו אולם זה משך אותה אליו עד שבסופו של דבר אחז בידיה ומשך אותה אל חדר השינה שם דרש ממנה לפשוט את מכנסיה ותחתוניה, אך זו סירבה. אז אמר לה “את לא הולכת עד שאני אגמור”, תפס אותה בכתפיה, השכיב אותה על המיטה כשבטנה כלפי מטה, פשט את מכנסיה ותחתוניה, הוריד את מכנסיו ונשכב מעליה. המתלוננת התנגדה והזהירה אותו כי תתלונן עליו. או אז החל לאיים עליה, סתם את פיה בידו וצעק עליה. לאחר מכן הוריד את תחתוניו וחיכך את איבר מינו בישבנה עד שהגיע לסיפוק ושפך את זרעו. הכל חרף התנגדותה ובכייה. הנאשם הזהיר אותה לבל תספר לאיש את אשר אירע.

גם:


האישום השני


עוסק במתלוננת הראשונה. במהלך חודש ינואר 2015, לאחר שהבטיח לה כי לא יחזור על מעשיו, נפגש עמה במספר הזדמנויות. באחת ההזדמנויות הציע לה לקיים עמו יחסי מין, תמורת 1,000 ₪. המתלוננת סירבה להצעות. בהמשך אותו חודש הציע לה להגיע לנקות את דירתו תמורת תשלום והיא כן הסכימה. באחת ההזדמנויות, כאשר עסקה בעבודות ניקיון, קרא הנאשם למתלוננת להיכנס עמו לחדר השינה. המתלוננת נכנסה והוא סגר את הדלת ודחף אותה על המיטה באמרו כי התגעגע אליה. היא סירבה להצעותיו ואמרה כי עליה ללכת לביתה. אז אמר לה “את תלכי רק אחרי שאני אגמור” ו”כבר עשינו את זה, מה את מתרגשת”. למרות התנגדותה הוריד הנאשם בכוח את מכנסיה השכיב אותה על בטנה, שכב מעליה והחל לחכך את איבר מינו בישבנה, עד שהגיע לסיפוקו. בכל אותה עת ניסתה להתנגד ובכתה.

בחודש פברואר עת שנסעה המתלוננת עם נערה נוספת ברכבו של הנאשם וענתה לשיחת טלפון כשהוא על רמקול. היכה אותה הנאשם באגרופו בראשה, לקח את מכשיר הטלפון שלה וזרק אותו בעוצמה על רצפת המכונית. כתוצאה מכך נשבר המסך של מכשיר הטלפון. כאשר המתלוננת ביקשה להרים את המכשיר השבור הוציא אותו הנאשם מידיה בכוח והיא נפצעה מהזכוכית השבורה עד כי נזקקה לטיפול רפואי. בהזדמנות נוספת במהלך חודש פברואר הוא חזר על מעשיו.

באישום השלישי


טען כי בדצמבר 2014, במספר הזדמנויות, נסעה מתלוננת (מקבוצת הנערות השניה אותן הכיר הנאשם לבדו) עם הנאשם וישבה לידו. במהלך הנסיעה הניח את ידו על רגליה ללא הסכמתה וזאת לשם גירוי וסיפוק מיני. באירוע אחר אסף הנאשם את המתלוננת ובמהלך עצר את הרכב בצד הדרך החזיק בידה והחל ללטף את רגלה בחלק העליון, קרוב לאיבר מינה. המתלוננת ביקשה ממנו להפסיק אך הוא ניסה לעלות עם גופו עליה, החל להוריד בכוח את מכנסיה והחדיר את ידו לתוך המכנסיים. המתלוננת התנגדה וביקשה ממנו להפסיק. לפתע צלצל מכשיר הטלפון שלו והוא חדל ממעשיו והסיע אותה לביתה. מספר ימים לאחר מכן נפגשו שתי המתלוננות עם נערות נוספות בסמוך לביתו של הנאשם והתכוונו לנסוע עמו ברכב.

כאשר ביקשה המתלוננת להיכנס למכונית תפס אותה הנאשם בידה ובגרונה, הצמיד אותה לרכב ואמר לה “למה היית איתי ככה באותו יום” ו”למה לא נתת לי”. אחת הנערות הדפה אותו מעל חברתה. כשבוע לאחר מכן התקשר הנאשם למתלוננת ושאל אותה היכן היא. בתשובה מסרה לו שהיא בדרך לאחותה. לאחר מכן התיישבה המתלוננת לשיחה עם חברתה על ספסל ליד בית אחותה. הנאשם הגיע למקום ולאחר חברתה עזבה נותר עם הנאשם עם המתלוננת. הוא החל לחבק אותה וביקש לנשקה, אולם היא התנגדה.

האישום הרביעי


גם מתייחס לקשריו עם הנערות בקבוצה השנייה (שהכיר לבד). בחודש דצמבר 2014 ב- 3 הזדמנויות שונות, נסע הנאשם ברכבו עם המתלוננת הראשונה ונערה נוספת. במהלך הנסיעות הושיט הנאשם את ידו, והכניס אותה בין רגליה של הנערה הנוספת וליטף את החלק הפנימי של הירך, קרוב לאיבר מינה, הכל ללא הסכמתה. בחודש ינואר 2015 ביקרו שתי המתלוננות בביתו של הנאשם. במהלך הביקור ניגשה המתלוננת הראשונה למטבח לצורך הכנת תה, והמתלוננת השלשית נותרה לבדה עם הנאשם בחדר הסלון. הוא שם ידו על סנטרה תפס את פניה ונישק אותה בכוח על פיה, ללא הסכמתה, והכל לשם גירוי, סיפוק וביזוי מיני.

האישום החמישי


כמו האישום השישי מתייחס לעבירות שבוצעו על ידי הנאשם כלפי הנערות מהקבוצה הראשונה. האישום החמישי מתייחס למעשים שביצע הנאשם במתלוננת רביעית באחד מחודשי הקיץ, הזמין הנאשם את המתלוננת לאכול עמו חומוס. לאחר שהצטרפה אליו שינה הנאשם את כיוון נסיעתו ונסע לביתו כשהוא מבהיר כי עליו לאסוף דבר מה. בביתו, הוא ביקש ממנה לעשות לו עיסוי. אבל היא סירבה אולם בהמשך התרצתה ועיסתה את כתפיו. לאחר מכן ביקש ממנה להיכנס לחדר השינה כדי לסייע לו לקפל בגדים. שם פשט את חולצתו, נשכב על המיטה ושוב ביקש ממנה לעסותו. היא סירבה ואז משך אותה הושיבה על המיטה ועיסה את כתפיה. המתלוננת ביקשה ממנו להפסיק והוא ניסה להשכיבה כשהוא אוחז בידו בין צווארה לבית החזה. המתלוננת התנגדה ויצאה מהחדר ומהדירה. מעשיו אלו נעשו לשם גירוי, סיפוק וביזוי מיני.

בחודש דצמבר 2014, בשתי הזדמנויות שונות, הסיע הנאשם את המתלוננת מביתה לבית הספר במהלך הנסיעות ליטף את רגלה מעל בגדיה וניסה להגיע לאזור איבר מינה. במקרה אחרהיא נסעה עמו על מנת לקנות ממתקים לחנוכה. הנאשם הגיע איתה לדירתו והשניים נכנסו פנימה וישבו על הספה. הוא הושיט ידו אל עבר הג’קט שלבשה וניסה לפתוח את הרוכסן, אולם היא הדפה אותו. כאשר שאל אותה למה היא מתנגדת, השיבה כי קר לה. הנאשם אמר לה כי ידאג לחמם אותה, משך אותה אליו, חיבק אותה והניח את ידו על חזה. המתלוננת התנגדה והזיזה אותו ממנה וביקשה לחזור לביתה. הנאשם תפס אותה במותניה, הצמידה בכוח לגופו וניסה לנשקה, אך היא הדפה אותו. הנאשם הסיע אותה לביתה ובדרך הציע לה כי ישלם לה 1,000 ₪ תמורת קיום יחסי מין עמו. המתלוננת סירבה והנאשם ניסה לנשקה בכוח בפיה, תוך שהיא מתנגדת.

באישום השישי


מיוחסות לנאשם העבירות החמורות. מעשים שביצע הנאשם, במתלוננת רביעית ובחברתה המתלוננת החמישית. הנאשם הכיר את המתלוננות כשהן מתחת לגיל 15 ונהג לכנותן בשמות גנאי ולהשפילן. במהלך חודש ינואר 2015, במספר הזדמנויות, הסיע הנאשם המתלוננות במכוניתו, כאשר המתלוננת הרביעית יושבת בכיסא לידו. הוא שלח את ידו, ליטף את רגלה של מעל המכנסיים באזור פנים הירכיים ובאזור הישבן, ואף הכניס את ידו למכנסיה, הכל ללא הסכמתה, לשם גירוי, סיפוק וביזוי מיני. כמו כן במספר הזדמנויות בחודש ינואר 2015 ביקש הנאשם מהמתלוננת החמישית לנשקו. משזו סירבה, נישק אותה בכוח בפיה. בחודש פברואר בשעות הצהריים הגיעו שתי המתלוננות לביתו של הנאשם וישבו בסלון. בשלב כלשהו יצאה המתלוננת הרביעית מהדירה כדי לשוחח בטלפון נותרה המתלוננת החמישית עם הנאשם. הנאשם קרא לה להצטרף אליו לחדר השינה אך זו סירבה. הנאשם ניגש אליה אחז אותה בידיה ומשך אותה לחדר השינה, שם התיישבה על המיטה והנאשם נשכב מעליה. או אז החל לנשקה בפיה מספר פעמים אולם היא התנגדה, השתחררה מאחיזתו ויצאה מהחדר. בהמשך אותו יום, לאחר שהמתלוננת הרביעית שבה לדירה, קרא לה הנאשם להיכנס איתו לחדר השינה. היא נענתה ונכנסה לחדר וישבה על המיטה כשהנאשם מתיישב לידה. הוא התחיל לומר לה דברי חנופה כמו “איזה יפה את” ו”איזה שפתיים יש לך”, אך זו ביקשה שיחדל. בהמשך הניח הנאשם את ידו האחת על צווארה ואת השנייה על ירכה. היא ניסתה להרחיקו ללא הצלחה. הוא השכיב אותה על המיטה ונשכב מעליה כך שמנע ממנה כל תזוזה. נישק את בפיה תוך שהיא מתנגדת ומבקשת שיחדל. לאחר מכן הפשיט את מכנסיה, הכניס את ידו מתחת לתחתוניה והחדיר את אצבעותיו לאיבר מינה, חרף התנגדותה ואף שנגרמו לה כאבים. בהמשך החדיר הנאשם את איבר מינו לאיבר מינה עד שהגיע לסיפוקו. כל זאת כאשר היא מתנגדת ומבקשת כי יחדל.

ביום אחר אסף הנאשם ברכבו את שתי המתלוננות ו נסעו לביתו. כאשר הגיעו טען הנאשם כי נזכר ששכח את המפתח ברכב וביקש מהמתלוננת הרביעית להביא את המפתחות, משסירבה הכה אותה באגרוף בכתפה ודחף אותה.

בית המשפט כאמור בהרכב שלושת השופטים רון סוקול, אמיר טובי, ותמר נתנאל הרשיעו את הנאשם בעבירות מין חמורות בקטינות. (מעשה מגונה תוך שימוש בכוח, הטרדה מינית, תקיפת סתם, תקיפת קטין, היזק בזדון, ואינוס בנסיבות מחמירות).

באי כוחו של הנאשם עורכי הדין לימור יצחק ומשה טברו מסרו לחי פה: “הופתענו מהכרעת הדין, נלמד אותה ונשקול בחיוב הגשת ערעור לעליון”.
תמונה_(1).JPG

עורכי הדין יצחק וטברו

הגיבו כאן לכתבה