חיפה נרתמת לתרומת שיער לחולי סרטן-אירוע שיא 10.11.16

שיתוף פעולה של “רפאל” פתרונות מתקדמים לשיער עם משרד יח”צ לימור כרסנטי ועמותת “זכרון מנחם” הניב אירוע מיוחד שכולו בסימן תרומה לקהילה – תרומת שיער לחולי סרטן.

001_אירוע_שיא.jpg

אל המקום הגיעו נשים בכל הגילאים ואפילו “ברכה סאכס” בת ה-70 אשר שמרה את צמת שיערה מגיל 10(!). כולן תרמו את שיערן, כולן נכנסו ל”רפאל” ארוכות שיער ויצאו עם תספורת מעוצבת ופן (גם לא ברור מאליו) ע”י צוות המספרה. הצוות כלל גם את הספר גילי רפאלי שהרגיש סיפוק אדיר, בכל זאת, “לא בכל יום זוכים לעשות כזו מצווה”.

כל התרומות הועברו אל מתנדבות עמותת “זכרון מנחם” אשר מעבירות את השיער למשרדים של זכרון מנחם בירושלים ומשם ממשיך בתהליך שהתוצאה הסופית שלו היא פאות.

20161110_161840.jpg

צילום: מירי אברהם

אחת המתנדבות הפתיעה לקראת סוף הערב בכך שהיא התיישבה על כסא המספרה אספה צמה וביקשה שימדדו את אורך שיערה, חמש דקות אחרי היתה גם היא עם הצמה ביד.
מרגש!

נגשתי לרוני פרידמן מתנדבת ב”זכרון מנחם” ושאלנו אותה מספר שאלות

תמיד צריך מישהי מזכרון מנחם שתהיה כדי לאסוף את השיער?

לא אפשר לשלוח את הצמה בדואר לכתובת שמופיעה באתר של זכרון מנחם.

מה הקריטריונים לתרומת שיער?

הכי חשוב שהצמה תהיה באורך של מינימום 30 ס״מ, שיער שלא עבר החלקה כימית ושיער שהוא לא ראסטות.

כל ההתנדבות היא העברת השיער?

כמובן שלא. בתור בנות שירות בזכרון מנחם חיפה אנחנו נמצאות כל יום במחלקה אונקולוגית ילדים בבית החולים רמב״ם. אנחנו מגיעות למחלקה בבוקר רואות מי הילדים המאושפזים במחלקה ומי אלה שבאו לטיפול יום, ובדרכים שונות מעבירות לילדים את הזמן בבית החולים. אנחנו משחקות איתם, מדברות, כל דבר שעושה לילד טוב ועוזר לו להעביר את הזמן במחלקה. אנחנו שם בעיקר בשביל הילדים אבל לא רק, כשילד חולה בסרטן זה משפיע על כל המשפחה. ההורים, האחים, כולם מושפעים בדרכם שלהם מהמצב החדש. בזמן שאנחנו במחלקה אנחנו נמצאות שם גם בשביל המשפחה, בשביל ההורים, לעזור להם במה שהם צריכים, בין אם זה כמה דקות לשמור על הילד בזמן שהם יוצאים קצת להתאוורר או בין עם זה בשיחה עמוקה עם האמא לגבי המצב ודרכי התמודדות. כל חדר במחלקה טומן בתוכו סיפור משפחתי אחר ופשוט אי אפשר להאמין איזה סיפורים אפשר לשמוע בתוך המחלקה ועם מה אנשים מתמודדים.
בנוסף להיותנו במחלקה, אנחנו מגיעות לביקורי בית בבתים של הילדים.
נוסעות אליהם ונמצאות בבית של הילד כמה שעות. הביקור מוציא את המשפחה קצת מהשגרה ונותן להורים זמן להתאוורר מההשגחה על הילדים. אנחנו גם יוצאות עם הילדים-לסרטים, מסעדות, אטרקציות, כל דבר שמשמח. בסופו של דבר אנחנו שם כדי לתמוך ולעזור.
3 פעמים במהלך השנה מתקיימים מחנות של זכרון מנחם (באילת, בצפון ובאירופה [הולנד, צרפת ולונדון לחלופין]). ולכל מחנה יוצאים כ 130 ילדים חולים. בנוסף הקיץ נערך מחנה גם לאחיהם של הילדים החולים.

האירוע הופק לזכר של אמא של אסתי וובר.
האירוע התקיים בסניף החדש של “רפאל” במוריה 117 חיפה הסניף מנוהל ע”י חיים כהן, האיש “שאחראי” על שיטה מהפכנית של תוספות ומילוי שיער לנשים וגברים, באירוע היו לא מעט הפתעות מעבר לתורמות.
האומן העל חושי ניר חיימוביץ הנעים את זמנם של האורחות, שלי זיו המסטיקנית ועוד פינוקים הפתעות…

הצוות ואנחנו באתר חי פה מאחלים לכולנו להיות בצד הנותן ומקווים שהכתבה עוררה בכם הקוראים רעיונות נוספים לתרומה, בכל זאת, לא לכולנו יש שיער ארוך

Screenshot_2016-11-10-19-52-13-1.png20161110_175348.jpg

סרטן בחיפה - תמיכה

הגיבו כאן לכתבה