לא אמרתי אליפות

מכבי חיפה מסיימת משחק רביעי העונה ללא ניצחון ובמאגרה 2 ניצחונות 3 תוצאות תיקו והפסד אחד

לאחר המשחק הראשון של העונה צוטט רנה שאמר ש”מכבי חיפה רצה לאליפות”. אתמול במסיבת העיתונאים אשר התקיימה לאחר המשחק מול הפועל קרית שמונה, אמר רנה שהוא לא אמר את זה והכחיש שבכלל הזכיר את המילה “אליפות”…

750_1270.JPG

מי דיבר על אליפות (צילום הנק פוגל)
אם בשאר המשחקים הירוקים עוד סבלו מחוסר מזל, אז אתמול המשחק היה פשוט קטסטרופה, חסר אירועים והזדמנויות והתחושה הייתה שגם אם הירוקים ישחקו עוד 4 שעות, הם לא יצליחו להבקיע שער.
הפועל קרית שמונה, שכנראה פחדה מאוד ממכבי חיפה וחשבה שמדובר במכבי חיפה של שנות ה-90, באה לשחק עם 11 שחקנים מאחורי הכדור. זה היה כדורגל פרמיטיבי, ישן ומעליב את המקצוע ובעיקר את הקהל, אשר בא לראות כדורגל ולא מבצע צבאי של התגוננות מפני היריב.

750_1285.JPG

לא מעניין המשחק רק לא הפסיד(צילום הנק פוגל)
למרות זאת, מכבי חיפה הייתה חייבת לנצח את המשחק, כי הרי זו מטרת המשחק לנצח לא? אני מדגיש זאת כי נראה שבמכבי חיפה התאהבו במילים “דרך”, “בנייה” ו”סבלנות”… מעניין עוד כמה סבלנות תהיה לקהל האדיר הזה ששבת אחרי שבת מגיע בעשרות אלפים למשחקי הקבוצה.
הקהל, בינתיים, מעודד ושר אבל אם הקבוצה לא תתחיל לאגור נקודות ולנצח משחקים, אז הקהל יאבד סבלנות ונשמע שריקות בוז וקללות מהיציע.

_7511258.JPG

הקהל עדין פה(צילום הנק פוגל)
המשחק היה כמעט ללא שום אירוע מיוחד, למעט הכשלה… או לא… על ניקיטה בתוך הרחבה, החמצה שלו מקרוב ובעיטה של נטע לביא ששוערה של ק”ש הצליח להדוף.

09.JPG

ספק הכשלה (צילום הנק פוגל)
נקודת אור במשחק הייתה כניסתו של אלירן עטר, שהרעיד את היציעים בהתרגשות, אך אלירן עדין חלוד ולמעט התרגשות, שגם עלתה לו לראש כאשר התעמת עם שחקן קריית שמונה לא תרם יותר מידי למשחק.

750_1253.JPG

לא מאבדים תקווה (צילום הנק פוגל)
רנה מולנסטיין אומנם משנה הרכבים ומנסה לנצח כל משחק, אבל גם הוא לא יודע כיצד לפצח בונקר. הוא עדין חושב שבישראל הכדורגל הוא כמו באנגליה ויש לו את התקווה שקבוצות באות לשחק כדורגל והטובה בינהן תנצח. מישהו חייב להסביר לו שבישראל הקבוצות באות קודם כל לא להפסיד ואחר כך אולי לנצח.

750_1425.JPG

באו רק להפריע(צילום הנק פוגל)
התחושה שלי היא שיש אי – התאמה בציפיות בין הרצון והתקווה של הקהל לבין הרצונות של המועדון והמאמן.
הקהל, מבחינתו, רוצה לנצח כל משחק ובטח שאת הקבוצות הפחות טובות על הנייר. בואו נאמר שהפסד או תיקו מול תל אביב או באר שבע יתקבל בהבנה, אבל לא-לנצח קבוצות שבקושי הצליחו להעמיד תקציב לפתיחת העונה זה כבר לא מקובל.

התחושות שאני מקבל מהמאמן הן ששום דבר לא קרה והכל בסדר ויש עוד מלא זמן ו”אנחנו בבנייה”. רנה אולי חושב שאנחנו באנגליה ויש המון מחזורים וקבוצות מפסידות אחת לשנייה, מאבדות נקודות ויש את הכריסמס שבו לכל קבוצה יש כ-3 משחקים בשבוע ופערים יכולים להיצטמצם.

אז רנה… פה זה לא קורה !
פה בישראל, אם אתה בפער של 10 נקודות מהמקום הראשון, זה אומר שהליגה ברחה לך. כאן בישראל, מי שבמקום הראשון בדרך כלל לא מאבדת נקודות בהמשך הדרך ולכן לצמצם פער גדול בליגה שלנו זה תרחיש שהוא כמעט בלתי אפשרי.

מכבי חיפה לא יכולה להרשות לעצמה מצב שבו בכל מסיבת עיתונאים של פתיחת עונה היא תצא בהצהרות שהיא “רצה על כל התארים” ומייד בתום המחזור השני לשנות גרסה ולאמר ש”הקבוצה בבנייה”… אם הקבוצה בבנייה ובתהליך אז טוב יעשו מנהלי מכבי חיפה אם יצהירו על זה בפתיחת הליגה ולא במחזור 2 כאשר לא מנצחים.


בהזדמנות זו, ברצוני לאחל לכל גולשי חי פה שנה טובה ואם אפשר ירוקה!!!


הגיבו כאן לכתבה