באנר גורדון 230524
באנר - צעדת קריית ביאליק ה-41 - שבת, 1/6/24 - רחב
באנר קריית אתא עצמאות 080524

סדר פסח מרגש נערך במחנה המעפילים • הספינה 'אקסודוס' ◄ צפו

'אקסודוס', סמל לגבורה ולנחישות התרגשות רבה נרשמה ביום שישי האחרון...

משטחי ענק של צידפת הפרנה פרנה התגלו במפרץ חיפה

(חי פה בים) - רבים הדיבורים על הגירה לישראל...

שוק תלפיות בחיפה – יצירה גאונית בשיפוץ אינסופי

בקצה המזרחי של רחוב סירקין, ניצב בניין שוק תלפיות,...

דוד חבוב מחיפה • מלאך הילדים המיוחדים

דוד חבוב מנהל בהתנדבות את מועדון השייט לילדים בעלי...

מקצר חיים | סיפור קצר | אילן סגל

מנין שאבנו את החוצפה לעשייה כה מסוכנת מבלי הניד...

"העתיד כבר כאן" • בכללית חיפה והסביבה לא נחו השנה לרגע ויש עוד הרבה תוכניות ◄ צפו

(חי פה-TV) – רונן נודלמן, מנהל הכללית במחוז חיפה וג"מ בראיון מיוחד לראש השנה:
תנופת בינוי, שדרוג מרפאות, הרחבת שירותים קיימים ופתיחת חדשים, וגם קדמה טכנולוגית מרשימה – זאת ועוד הם מנת חלקה של כללית במחוז חיפה וגליל מערבי בשנת 2022 • רונן נודלמן, מנהל כללית במחוז חיפה וג"מ מסכם את השנה שחלפה ומספר על התוכניות העתידיות לשנה החדשה שבפתח.


חנוכת מרפאת כללית בקסטרא - נאות פרס (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)
חנוכת מרפאת כללית בקסטרא – נאות פרס (צילום: סמר עודה כרנתינג'י)

רצף שירותים ניתנים לכל האזורים בעיר

"מעבר לפעילות השוטפת שמעניקה כללית בה מורגלים מבוטחי כללית, המשכנו השנה בתנופת בינוי ושדרוג המרפאות. אנחנו שמחים שגם המרפאות הוותיקות באזור חיפה בשכונות בודדות, כמו שפרינצק, כרמל צרפתי ונווה דוד שופצו ושודרגו", אומר רונן נודלמן מנהל כללית מחוז חיפה וגליל מערבי. "הוספנו שירותים רבים, רופאים נוספים הצטרפו לצוותים האיכותיים שלנו. במבואות הדרומיים של חיפה, בשכונת נאות פרס, פתחנו מרפאה גדולה עם שירותים רבים ובית מרקחת. מעבר לרפואת משפחה וילדים, במרפאה החדשה ישנם גם תתי מקצועות ברפואת ילדים – כמו קרדיולוגית ילדים, עם כל האבזור והמכשור המתקדם ביותר לבדיקות הילדים במרפאה עצמה, ובמקרה שעולה הצורך בהיוועצות עם בית החולים או בהעברה לבית החולים, המרפאה עובדת כשלוחה של בית החולים שניידר – בית החולים הגדול לרפואת ילדים בארץ.

מיון במרכז לין

במרכז הרפואי 'לין' הרחבנו את השירות ואת שעות הקבלה במיון, שלפני כן פעל עד השעה 19:00 וכעת פועל עד השעה 23:00, כולל בסופי בשבוע, דבר שחוסך הגעה למיון בית החולים במקרים רבים מאוד, שירות זה ניתן לצד מוקד הלילה בבית חולים כרמל, שגם כן פועל עד השעה 23:00 ונותן מענה במקום המיון הבית החולים, כך שישנו רצף. הרי חיפה מחולקת לאזורים ולשכונות, ודאגנו שיהיה מענה לכל אזור – ברכס הכרמל ישנו מוקד הלילה בבית חולים כרמל, בעיר התחתית את המרכז הרפואי 'לין', ובימים אלה אנו בשלבים הסופיים של הקמת מרכז גדול לבריאות הילד בנווה שאנן.

רופא און ליין (צילום: דוברות כללית)

מובילים בשירותי הדיגיטציה

אנשים כבר לא אוהבים לשמוע על הקורונה, אבל חייבים לציין כי בכל הקשור לקורונה השירותים שלנו בדיגיטציה היו בשיא בתקופה הזו. אנחנו הרבה שנים קדימה ויצרנו הרבה שירותים חלקם נשארו וחלקם התפתחו. המבוטחים שלנו יכולים להגיע פרונטלית למרפאה ולתאם תור, יכולים לקבל שירות בשיחה טלפונית או און ליין. יש לנו שירותים און ליין ברפואת משפחה, ילדים ועור ויכולים לתת מענה לכל האנשים.

יש לנו את מכשיר הטייטו שיותר ויותר מבוטחים רוכשים אותו במחיר סמלי. המכשיר מאפשר היום לאנשים לקבל אבחון מקצועי מהבית באמצעותו. במסגרת שירות רופא און ליין הרופא יכול לראות באמצעות המכשיר את אוזן המטופל, לשמוע את הריאות לראות את הגרון. את המכשיר אפשר גם לקחת לחו"ל ובמקרה שלא מרגישים טוב ליצור קשר ולקבל ייעוץ און ליין ואבחון באמצעות הטייטו.

מיון קהילתי לין ( צילום: דוד חורש)


המגמה היא לתת לבתי חולים לטפל בדברים הקשים והאקוטיים והשאר בקהילה

"המגמה היא לתת לבתי חולים לטפל במקרים הקשים והאקוטיים יותר, כשיתר הטיפולים והמענים יינתנו בקהילה. במרכזים הרפואיים שלנו בקהילה אנחנו נותנים מענה גם בייעוץ, גם בניתוחים ובטיפולים אמבולטוריים, זה דבר שחוסך את ההגעה לבית חולים. בנוסף פיתחנו את כל התחום של אשפוזי הבית. המשמעות היא שמטופל שסובל מבעיה אקוטית, יקבל מענה בביתו, ללא הצורך להגיע לבית החולים. לדוגמה, חולה שסובל מדלקת ריאות קשה, במקום שיצטרך להתאשפז בבית החולים למספר ימים, יקבל את המענה בביתו.

בתקופת הקורונה ראינו שהלחץ מאוד משפיע על האנשים ועלה הביקוש לשירות בבריאות הנפש, ומכאן פיתחנו שירותים רבים התחום בריאות הנפש, גם בקהילה: מעון לטיפול יום ושירות של אשפוז בית פסיכיאטרי.


השנה הצלחנו לעשות כברת דרך ולצמצם את הפערים

השנה הזאת נתנו מענה מלא למטופלים בכל שעות היום. אם זו המעטפת הביתית ושירותי האון-ליין. המשאב הכי יקר שלנו הוא הרופאים, שכיום, במסגרת אשפוז הבית, מגיעה האחות עם משקפי מציאות מדומה והרופא און-ליין, יכול לראות, להיות מעורב ולקבל החלטות. העתיד נמצא כבר כאן הדברים שחשבנו שהם עתידיים כבר כאן. אני שמח שהשנה הצלחנו לעשות כברת דרך ולצמצם את הפערים לדברים הקשים הולכים לבית חולים לרוב הדברים הפשוטים אנחנו יודעים לתת מענה בקהילה.

מרכז רפואי כרמל (צילום: ירון כרמי )

אנחנו עם הפנים לצעירים, אבל לא שוכחים את האוכלוסייה המבוגרת

היום המגמה בעולם לתת כמה שיותר שירותים בקהילה. הטכנולוגיה הולכת ומתקדמת ותוחלת החיים הולכת וגדלה. בקדנציה שלי שאוטוטו אני מסיים שנה רביעית אני רואה יותר חיפאים נוהרים לכללית ולמה זה קורה? כי גם אנחנו עם הפנים לצעירים אבל לא שוכחים מאיפה באנו ולא שוכחים את האוכלוסייה המבוגרת. יש לנו מספר מהלכים שעשינו בחיפה כדי לשמר את האוכלוסייה הזאת ולתת לה מענה. יש לנו יחידה גריאטרית מאוד גדולה שהיא יחידה מרחבית הכוללת צוות רב מקצועי שנותנים מעטפת שלמה לאותם מבוטחים כולל מערך שלם של ביקורי בית כולל טיפול במרפאה הקהילתית שלנו וכולל מי שצריך שלוחה בבית החולים.

היחידה להמשך טיפול שבמשך השנים היתה די סגורה ובתקופת הקורונה הרחבנו אותה משמעותית כתוצאה מזה קלטנו עשרות עובדים חדשים יש לנו היום ביחידה מעל 1000 מטופלים שמקבלים את השירות הזה בבית בצורה מכובדת ואנחנו מצליחים להגיע לכל המטופלים שזקוקים לנו.

עם הכיוון להרחבת הרפואה לקהילה אנחנו יודעים שלצערנו האונקולוגיה זה משהו שקיים באזור ומעל הממוצע הארצי. יש לנו מחלקה אונקולוגית בלין שהגדלנו אותה, יש לנו מחלקה בזבולון וממש בימים אלה אנחנו עובדים על מחלקה בגליל מערבי, תוך שנתיים מסיימים בינוי של מרפאה יועצת מאוד גדולה ושם תהיה שלוחה עם יחידה אונקולוגית וכל הטיפולים שניתנים במסגרת אשפוז יום לחולים אונקולוגים.

מעורבים בקהילה ובחברה ומחנכים לבריאות

במסגרת העבודה אנחנו עושים הרבה סדנאות חינוך לבריאות במסגרת פעילויות לחברה ולקהילה היום חונכים במוצקין מסלול הליכה עם שילוט וטיפים כי הרבה תושבים רוצים מסגרת שתעודד אותם לעשות פעילות. אנחנו מוציאים מדריכת כושר שעושה סדנאות פעילות גופנית, עושים סדנאות למודעות סוכרת, סדנאות הריון ולידה, סדנאות עיסוי תינוקות, סדנאות מניעת השמנה. בנוסף הרוקחים שלנו עושים הדרכות רוקחיות והכי חשוב שבעידן הזה הרבה מהסדנאות אפשר לעשות בצורה מכוונת.

החודש אנחנו נערכים למבצע חיסוני שפעת מהנתונים אותם אנחנו ניזונים מהצד הדרומי בכדור הארץ מתברר כי השנה התחלואה מאוד קשה. אנחנו ערוכים עם כמות חיסוני שפעת די גדולה למבוגרים ולילדים ויצאנו במבצע הסברה.

אחד הדברים שאני גאה בהם הוא הצוותים שלנו כי למרות שהאוכלוסייה בחיפה היא היותר מבוגרת מהממוצע הארצי אבל עדיין מדדי האיכות הרפואית שלנו ברמה הארצית הגבוהים ביותר ובעלייה מתמדת. "אני מברך את העובדים שנותנים מענה למבוטחים, את חברי הכללית ואת התושבים אנחנו כאן בשבילכם ומקווה שלא תזדקקו".

צרו קשר עם חי פֹּה: בוואטסאפבמייל

סמר עודה - כרנתינג'י
סמר עודה - כרנתינג'י
עיתונאית בצוות הכתבים של האתר חי פה • כתבת מוניציפלית, פלילים, סביבה ובריאות צרו קשר עם סמר באימייל: [email protected]

כתבות קשורות לנושא זה

כל הכתבות בחי פֹה

פשיעה בחברה הערבית • נשקים ארוכים, אקדחים, רימונים, תחמושת, אמצעי לחימה וחלקי נשקים נתפסו

(חי פה) נשקים ארוכים, אקדחים, רימונים, תחמושת, אמצעי לחימה וחלקי נשקים נתפסו בעוספיא. אב ובנו נעצרו מהמשטרה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: שוטרי המפקדה המשימתית...

תאונת עבודה • נפצע במהלך עבודתו בבית עסק

(חי פה) גבר כבן 20 נפצע במהלך עבודתו בבית עסק בשדרות וייצמן בקרית מוצקין ממד"א נמסר לחי פה תאגיד החדשות: הלילה בשעה 23:40 התקבל דיווח...

חיפה • שריפה במבנה מגורים

( חי פה) שריפה במבנה מגורים ברחוב כברי בקרית חיים. מכבאות והצלה נמסר לחי פה תאגיד החדשות: בשעה 05:20 התקבלה הודעה במשל"ט כבאות והצלה לישראל...

איפה שומרי הסף? דו"ח חמור ביותר של מבקר עיריית חיפה על תפקוד העירייה בשנת 2022 ◄ צפו

(חי פה) - מועצת העיר אישרה הערב (שלישי 28/05/24) את דו"ח מבקר העירייה 2022 והצעות וועדת הביקורת. בשנת 2022 כיהנה ד"ר עינת קליש-רותם בתפקיד...

תרגיל צה"ל בעיר נשר – יום ד' – 29/5/24

מדובר צה"ל נמסר לחי פה: תרגיל חומרים מסוכנים של פיקוד העורף יתקיים מחר (ד׳, 29/5/24) בנשר.במהלך התרגיל תופץ התרעה שתשמע בצופרים על חומרים מסוכנים.ההתרעה תופץ...