נחתם הסכם הגג לבניית למעלה מ- 12,000 יחידות דיור בטירת כרמל

הסכם הגג בין משרד הבינוי והשיכון, משרד האוצר, ועיריית טירת כרמל שעתיד להכפיל את גודלה של העיר בתוך כ- חמש שנים, נחתם היום (ה') בטקס שנערך במעמד שר האוצר משה כחלון, שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, ראש עיריית טירת כרמל, אריה טל, ראש מטה הדיור, אביגדור יצחקי ומנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אשל ארמוני. כחלון: "הסכם הגג שאנחנו חותמים היום ישנה את טירת כרמל מהקצה לקצה ויצעיד אותה קדימה".

003-_הסכם_גג_כחלון_גלנט_טל.JPG

השר כחלון, השר גלנט וראש העיר טל לאחר חתימת ההסכם צילום: נחום סגל

על פי ההסכם שמוביל משרד הבינוי והשיכון, במהלך השנים 2015-2020, ישווקו בטירת כרמל כ – 10,160 יחידות דיור, מסחר ותעסוקה בחמישה מתחמים בקרקע מדינה. לאלה עשויים להתווסף באישור הוועדה המקומית כ- 2,407 יחידות דיור מכוח תקנות התכנון והבניה, כך שסה"כ צפי יחידות דיור אשר ישווקו בשנים אלה יעמוד על 12,567 יחידות דיור. בנוסף לשיווק יחידות חדשות, במסגרת ההסכם עם עיריית טירת כרמל, יקצה משרד הבינוי והשיכון מעל ל- 175 מיליון ₪ לטובת מוסדות ציבור לבנייה החדשה, 106מיליון ש"ח לתשתיות בשכונות ותיקות ו- 92 מיליון ש"ח לתשתיות ראש שטח.

"הסכם הגג שאנחנו חותמים היום ישנה את טירת כרמל מהקצה לקצה ויצעיד אותה קדימה"


שר האוצר, משה כחלון: "משבר הדיור ייפתר כי אני וכל ממשלת ישראל נחושים ומחויבים לפתור אותו. אנחנו משווקים עשרות אלפי דירות במסגרת תכנית "מחיר למשתכן", חותמים הסכמי גג בהיקפים חסרי תקדים ומכבידים על המשקיעים בכדי לפנות דירות לזוגות הצעירים. לא נפסיק עד שהמשבר הזה ייפתר והוא ייפתר. לזוגות הצעירים שלנו מגיעה קורת גג בכדי שיוכלו להתחיל את חייהם ולהקים משפחה. הסכם הגג שאנחנו חותמים היום ישנה את טירת הכרמל מהקצה לקצה ויצעיד אותה קדימה".

"מה שקורה היום בעיר הוא תיקון של שנים"


שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט: "קשה להאמין שחלפה רק שנה וחצי מאז שהשר משה כחלון התחיל את המשימה לפתור את משבר הדיור, לאור כל המתרחש בענף, בכל הארץ. טירת כרמל, שבסביבתה ביליתי עשרים שנים מחיי, בתקופת שירותי הצבאי, היא פנינת טבע בין הכרמל לים. לקח זמן רב מדי, אבל מה שקורה היום בעיר הוא תיקון של שנים. העיר יושבת סמוך לנתיבי תחבורה מרכזיים, לאצטדיון, למרכז היי טק מפותח, למקומות בילוי ולים. לא ירחק היום והמקום הזה יעקוף את כל סביבתו . אנחנו נעשה כל שביכולתנו כדי לסייע לכך. נקדם כאן איכות חיים בלתי רגילה".

"זו הפעם הראשונה שמשרדי הממשלה עובדים יחד ופותרים פערים שנוצרו במשך שנים"


מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון, אשל ארמוני: "כמנכ"ל עיר לשעבר אני יכול לומר שהסכמי גג הם רפורמה אדירה. זו הפעם הראשונה שמדינה עושה תכנית לטווח הרחוק באופן מסודר. זו הפעם הראשונה שמשרדי הממשלה עובדים יחד ופותרים פערים שנוצרו במשך שנים. ההסכמים יוצרים תקווה לעתיד טוב יותר ומתוכנן בקפידה. יש לנו הסכמים נוספים באופק. גם הם יכולים להצליח באמצעות שיתוף פעולה עם ראשי הרשויות כפי שראינו במקרה של טירת כרמל".

הסכם הגג נועד לאפשר הקמתן של שכונות מגורים חדשות בעיר, בקצב שיווק ובנייה מהיר במסגרתו ייבנו גם מבני ציבור, בתי ספר, תשתיות תחבורה מפותחות ועוד. בעקבות הסכם הגג, טירת הכרמל עתידה לעבור תנופת פיתוח משמעותית ולהפוך לאבן שואבת ומזור למצוקת הדיור בצפון הארץ. העיקרון המנחה של הסכמי הגג הוא העמדת קדם מימון על ידי הממשלה לפיתוח תשתיות, מוסדות חינוך ומבני ציבור, פארקים ומחלפי תחבורה נדרשים, עוד משלב שיווק הפרויקט. הסכמי הגג מקצרים באופן דרמטי את זמן פיתוח השכונות החדשות והקמתן. בנוסף, ייקבע לוח זמנים מדויק לביצוע ולקידום כל שלב בפרויקט.

DSC_3985.JPG

צילום: נחום סגל

נדלן בחיפה

לא ניתן להגיב