חיפה עיר בטבע ○ נפגשים לזריחה • ענבל חן-ברגב

נוף כרמל (צילום: רוית בל)

(חי פה) – הליכות של זריחה, חיבור לטבע ולאנשים


קסם הזריחה בטבע

החיים על הר מאפשרים לחוות זריחות ושקיעות מרהיבות, תושבי הכרמל מכירים זאת היטב. לחזות בקרן האור הראשונה שצובעת את השמיים בכתום צהוב, להתחבר לרגע הקסום שפותח את היום במלוא עוצמתו ולנשום עמוק.

בכל זאת, כמה מקוראינו ויתרו על הקפה של הבוקר במטבח הביתי לטובת הליכת זריחה בטבע שסובב אותנו?

זריחה – בית אורן (צילום: רוית בל)

את רוית בל הכרתי לפני שנה וחצי, כשהצטרפתי להליכת שקיעה בגבעת העזים, רמת בגין, ומאוחר יותר להליכת זריחה בדרך נוף כרמל שהובילה עם קבוצת חיפאים. היא בדיוק חזרה מסדנת הליכות זריחה ושקיעה, מלאת אנרגיות ורצון לפתח את המודעות לתקשורת מקרבת מול רגעי הקסם של הזריחה בטבע.

נוף כרמל (צילום: רוית בל)

דרך נוף כרמל

לקראת טיול הזריחה עם רוית, קמנו ב-4:30 לפנות בוקר כדי לא לאחר למפגש הרכבים בכיכר האוניברסיטה. חבר'ה קשוחים, שמוכנים לצאת מהמיטה בשעות החשיכה כדי ליהנות מכמה רגעי אושר שלא תלויים בדבר, מצוידים בערכת קפה, עוגיות, נעלי הליכה, מלווים בכלב או שניים.

נסענו לכיוון חניון יער היערנים שבפארק הכרמל, שם החננו והתחלנו בהליכה שלווה לקרחת יער חשופה, שם מתאפשרת תצפית פתוחה על הרי הצפון והמפרץ.

זריחה במצפור אייזן (צילום: רוית בל)

הליכות של זריחה

רוית בל, מנחה לתקשורת מקרבת, ילידת הכרמל, מובילה הליכות זריחה בטבע של חיפה כבר למעלה משנה. "לאחרונה אני מחפשת להכניס אטרקציות חדשות להליכה ולגוון במסלולים. מספרת רוית, "היינו יוצאים תקופה ארוכה לאותו המקום בדרך נוף כרמל, לנקודת תצפית מרהיבה. אחרי שצפינו בזריחה המשכנו למסלול מעגלי של שעה במקטע שטוח של שביל ישראל המשתלב עם דרך נוף כרמל, עד החזרה לרכבים".

בחודשים האחרונים הוסיפה בל מקומות ומסלולים חדשים: "יצאנו לזריחה במסלול גלים עד עין קדם, למצפור דוד אייזן בעוספיא, ובתקופה האחרונה אנחנו ביער הפיות שבבית אורן", היא מספרת.

יער בית אורן (צילום : רוית בל)

איך מצטרפים?

בכל ראשון בשבוע, בכל עונות השנה, רוית מובילה טיולי זריחה. חלק מהמשתתפים כבר ותיקים, אולם בכל פעם מצטרפים גם חיפאים סקרנים וחדשים, מכל קשת הגילים. כולם נמצאים בקבוצת ווטסאפ שקטה, בה הם מתאמים הסעות ליום הזריחה.

זריחה בדרך נוף כרמל (צילום: רוית בל)

תמיד מעניין

בל מוסיפה: "בכל מפגש יש משהו מעניין: לפעמים עוצרים להכין תה / קפה, לפעמים מתרחצים במעיין. לפעמים מגיעים כלבים, נגנים, ילדים. מה שבטוח, תמיד יש הזדמנות לחיבור – לטבע ולאנשים. זו חוויה נוגעת ומעצימה – להתחיל בחושך, לראות את כל שלבי הזריחה בשמיים ולסיים באור. פתיחה מרעננת ליום ולשבוע".

זריחה בדרך נוף כרמל (צילום: ענבל חן ברגב)

כולם מוזמנים להצטרף:


הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. אבי אמר/ה

    מפעל מבורך ומומלץ

  2. חיסול גבעת העיזים, ואדי אחוזה, ואדי מרגלית אמר/ה

    נראה מעולה רק חבל שלפי תוכניות עיריית חיפה בעוד שני עשורים כבר לא יהיה בכלל טבע שסובב אותנו רק אספלט ובניינים מכוערים הולכים לחסל את הואדיות הירוקים האחרונים במורדות המערביים. אתר טבע ייחודי ברמה בינלאומית ייכחד .
    ואת פארק הכרמל מחסלים במהירות שיא בנייה לא חוקית ללא היתרים ובעצימת עין מוחלטת בישובים הדרוזיים במרכזו.

הגיבו כאן לכתבה