ביטוח נסיעות רכב: כך תבחרו פוליסה

קרדיט תמונה: FREEPIK

בשעה טובה ומוצלחת קניתם רכב חדש, אבל רגע לפני שעולים לנסיעת הבכורה בכביש, חשוב לבטח אותו בפוליסת ביטוח רכב. אך למרות שפע המושגים, הסעיפים הקטנים בחוזים, סוגי הפוליסות, החברות והסוכנויות בתחום הביטוח והמסלולים שהן מציעות – אפשר למצוא פוליסת ביטוח רכב משתלמת ומותאמת אישית בקלות ובמהירות כשמתמקדים בכמה פרטים פשוטים. 

5 פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון כשבוחרים ביטוח רכב

פרטי הנהגים הצפויים להשתמש ברכב

עליכם לבדוק מי הם הנהגים של הבית שצפויים לחלוק את השימוש ברכב, מהם הגילאים שלהם, מהי מידת הוותק שלהם בנהיגה, האם נכלל ביניהם נהג צעיר, אם כן תצטרכו למצוא פתרון הולם כמו ביטוח לפי קילומטר או כיסוי לנהג זמני בהתאם למידת השימוש שלו ברכב לעומת השאר (למשל אם מדובר בחייל שמגיע הביתה רק בסופי שבוע או סטודנט) כדי לחסוך בהוצאות הרכב. חשוב לברור טוב את הנהגים שאתם מכניסים לפוליסה – לכלול רק נהגים במעגל המשפחתי המצומצם, שכן כל נהג שמוסיפים מעלה את מידת הסיכון ל תאונות דרכים ועל כן מייקר את הפרמייה. 

ערך הרכב שלכם

ערך הרכב, או במילים אחרות, מחיר המחירון של הרכב יכול להשפיע במידה רבה על סוג הביטוח שתבחרו. ככל שמדובר ברכב חדש ויוקרתי יותר תרצו להעניק לו כיסוי מורחב ככל שניתן עם הביטוח המקיף, כדי לשמר את יופיו, מערכותיו ואיכויותיו. מנגד, אם יש לכם רכב שערכו נמוך עקב גילו ומספר שנותיו הכולל על הכביש, יכול להיות שמסגרת ביטוחית מצומצמת יותר עם ביטוח צד ג' יכולה להספיק, לענות על סך הצרכים שלכם.

תוספות וכיסויים

אם החלטתם שאתם מעוניינים לבטח את רכבכם בפוליסת ביטוח מקיף, כדאי לבדוק אילו כיסויים מוצעים לכם במסגרתו. פוליסות ביטוח מקיף לסוגיהן מציעות כיסויים שכבר נכללים בפוליסה באופן טבעי לצד הרחבות בתשלום כמו שירותי דרך וגרירה, שירותי VIP, רכב חלופי, ביטוח למערכת קול, החלפת פנסים ומראות צד. כל כיסוי כזה מעלה את גובה הפרמייה, כך שמומלץ לבדוק אילו כיסויים הם רלוונטיים לשגרת הנסיעות שלכם, ועל אילו כדאי לוותר או לדחות לשנה הבאה.

השתתפות עצמית

הסכום שאתם נדרשים לשלם כדי להשתתף בהוצאות תיקוני הרכב במסגרת אחד ממקרי הביטוח המפורטים בפוליסה. סכום זה יכול להיות גבוה יחסית לפרמיה או נמוך ביחס אליה. ישנן חברות ביטוח שאף מציעות אפשרות לבטל את דמי ההשתתפות העצמית לחלוטין, ולהוסיף אותם לפרמיה הכוללת במקום. כך שכשאתם מעיינים בחוזי הביטוח והמסלולים השונים המוצעים לכם, כדאי לבחון את הסעיף הזה מקרוב, לבדוק מה הכי נכון לכם וכלי הרכב שלכם. 

גבול אחריות

סעיף זה רלוונטי לביטוח צד ג' ומקיף בלבד, אך כאשר רוצים לרכוש אחד מהם על מנת לבטח את הרכב האישי, כדאי לבדוק אותו לעומק. גבול אחריות הוא הסכום שחברת הביטוח מספקת כדי לסייע בפיצוי על נזקים שהרכב המבוטח מסב לרכושו של גורם שלישי. פגיעה ברכוש יכולה לא פעם להגיע לסכומי עתק, במיוחד אם מדובר ברכב יוקרה או רכוש ציבורי. לכן, עליכם לבדוק את גובה גבול האחריות בכל אחד מהחוזים המוצעים לכם כדי להיות מוכנים ככל שניתן, לכל תרחיש בכביש. 

עיריית טירת כרמל – רחב

השיטה: השוואת מחירים 

אתרי השוואת המחירים הם מנועי חיפוש הכוללים מאגרי חוזי ביטוח, ומבססים את התוצאות המתקבלות על הנתונים שאתם מזינים בהם, כך שכל הפוליסות שנפרשות בפניכם נשענות על המאפיינים שלכם ושל כלי הרכב שלכם – ותק רישיון הנהיגה, מספר הרישוי, דגם ועוד. באופן הזה אתם יכולים לעיין בחוזי הביטוח השונים, להשוות בין הפרמטרים שהם מציעים וכל זה מהמחשב האישי או הסמארטפון, מבלי לזוז מהבית, כך שהדרך לביטוח רכב מותאם אישית, משתלם ואפקטיבי מתקצרת משמעותית ואתם חוסכים זמן, מאמץ, הוצאות רכב.

הגיבו כאן לכתבה