חיפה • עיר בטבע ○ שביל הבאר – המלצה לטיול ◄ ענבל חן-ברגב

שביל הבאר - עיר בטבע (צילום: ענבל חן-ברגב)

"בכל יציאה לטבע אדם מקבל הרבה מעבר למה שחיפש"

תקופת הקורונה אפשרה לרבים מאיתנו לגלות מחדש את הטבע שליד הבית, כל כך קרוב שלפעמים הוא מתחיל מאחורי הגינה, בסוף הרחוב או בפתחת הוואדי שבשכונה.

שביל הבאר – עיר בטבע (צילום: ענבל חן-ברגב)

אנשים יקרים שפגשתי

גם אני ניצלתי את התקופה לגלות את אותם מסלולים שכונתיים ולהכיר טוב יותר את הטבע החיפאי. את רשמיי מהמסלולים והשבילים העליתי לקבוצת הפייסבוק "בשבילי רק (ב) חיפה".

מלבד הטבע הנפלא שסובב אותנו, זכיתי להכיר אנשים יקרים, חיפאים ותיקים ותושבים חדשים בעיר, שיוצאים עם מזמרות וכפפות לתוך שביל קיים, פותחים את המעבר, מנקים אותו מאשפה של מטיילים אחרים, מריחים אותו ונהנים מחוויית הבריאות שהוא מאפשר לגוף ולנשמה.

עיריית טירת כרמל – רחב
שביל הבאר – עיר בטבע (צילום: ענבל חן-ברגב)

אודרי לנגר

את אודרי אודרי לנגר, מדריכת טיולים ותיקה בעיר, מכירים מאות ילדי בתי הספר בחיפה ומשפחותיהם ואני זכיתי להכירה בעקבות טיול בשביל מסומן כהלכה ומהנה, שטיילתי בו.

בירור בין מכריי הביא אותי לפגוש את אודרי ומשפחתה שניצלו את תקופת הסגרים ליציאה לטבע שליד הבית וחידשו את השביל הזה. מהפעילות המשפחתית שלהם הרווחנו כולנו שביל עביר, נקי, מוסדר ובעיקר מלמד בזכות השילוט שמלווה את המסלול.

השביל מתחיל בגן המשחקים ברחוב מבצע יהונתן 9 ומסתיים במעבר התת קרקעי (מתחת לכביש ראש מיה) לשכונת ורדיה. סיומו בתחנת הדלק 'סונול' שעל כביש ראש מיה. מתחנת הדלק אפשר לעלות בחזרה לכיכר ורדיה, לחצות בבטחה במעבר החציה ולחזור לרחוב מבצע יהונתן.

שביל הבאר – עיר בטבע (צילום: ענבל חן-ברגב)

שביל הבאר

לאורך המסלול צמחיה מגוונת וכך מצאנו את עצמנו מריחים את עליה של האילנטה הבלוטית שריחה כריח של במבה, קוטפים מרווה משולשת לתה, אוספים מחטי דורבן, מכירים את האדר הסורי – המקבילה לעץ המייפל, מקשטים את הכובע עם אספסת עדשתית ועוד הרבה כל טוב. סיומו של המסלול בבאר מים עמוקה ופינת ישיבה מאולתרת ומוצלת שהקימו במקום.

שביל הבאר - עיר בטבע (צילום: ענבל חן-ברגב)
שביל הבאר – עיר בטבע (צילום: ענבל חן-ברגב)
הגיבו כאן לכתבה

8 תגובות
 1. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  כתבה יפה ענבל חן – ברגב. שבת שלום.

 2. שמואל גלבהרט אמר/ה

  יועיל אם תציגו מפה

  1. רמזי אמר/ה

   יועיל מאוד!!!

  2. ענבל אמר/ה

   תודה שמואל, הערה לעניין. נשתדל להתייעל בהמשך.

 3. רונית אמר/ה

  אין על אודרי. אני מכירה אותה שנים רבות בזכות טיולים שמלווים בהפתעות ומשימות שהיא עורכת בטבע . הבן שלי גדל והוא בן 24 כיום אך את אודרי לא שוכחים ונזכרים באהבה והחיבור שלה לטבע🤍💚🤍

 4. עליזה אמר/ה

  מבצע יונתן הוא רחוב יחסית ארוך אפשר לקבל הכוונה יותר מדויקת?

  1. ענבל אמר/ה

   הי עליזה, מופיע בכתבה. מבצע יהונתן 9

 5. עפרה כהן אמר/ה

  לא הבנתי, האם השביל מסתיים בבאר או בתחנת הדלק?

הגיבו כאן לכתבה