נס בביה”ח – אתי קוך התעוררה אחרי חודשיים וחצי

נס בביה”ח – הפצועה האחרונה והקשה ביותר של תאונת המנהרות התעוררה אחרי 3 חודשים

פצועת_התאונה_טיפול_נמרץ__(1).JPG

בצילום – אתי בני משפחתה האחות מרינה וצוות כרמל בשמש – צילום אלי דדון
אתי קוך נפצעה בתאונת מנהרות הכרמל והייתה במצב קשה. אחרי חודשיים וחצי במצב כמעט אנוש, אחרי כמעט 500 מנות דם ומרכיבי דם.
יצאה אתי מטיפול נמרץ בביה”ח כרמל אתי קוך, האחרונה מפצועות תאונת מנהרות הכרמל יצאה לראות בפעם הראשונה את אור שמש.

ד”ר אריק עדן מנהל טיפול נמרץ בכרמל: “אתי הוא דוגמה נהדרת, שעם תקווה ורצון לחיות. יחד עם רפואה טובה וסיעוד מצויין אפשר לנצח “

כמעט 3 חודשים שכבה אתי ביחידה לטיפול נמרץ נשימתי בביה”ח כשהיא מורדמת ומונשמת, כשסכנת חיים מוחשית מרחפת מעל ראשה.
אתי קוך בת ה 63 מקרית טבעון היתה אחת מעשרות נוסעי קו אוטבוס 101 בדרכה לקניון לב המפרץ שנפגעה קשה בתאונת הדרכים הגדולה שארעה במנהרות הכרמל.
באותו היום נפצעו כ 50 נוסעי באוטובוס בתאונה הקשה שארעה בערב חג הפסח בדרגות חומרה שונות.
בחדר המיון של ביה”ח יצאה הכרזה של אירוע רב נפגעים, בערב התאונה הגיעו כ 23 פצועים שטופלו במהירות וביעילות מדהימה.

אתי קוך היא אחת הפצועות הקשות ביותר מתאונת המנהרות והאחרונה שעדיין מאושפזת בטיפול נמרץ. ולאורך כל האשפוז נשקפה סכנה ברורה ומיידית לחייה.

ד”ר אריק עדן”: זה כמעט שיא לתת למטופלת אחת כ 500 מנות דם ומרכיבי דם, וזה מה שנתנו לאתי במהלך ה”קרב” על חייה, מסביר ד”ר אריק עדן מנהל היחידה לטיפול נמרץ בביה”ח כרמל. אתי הגיעה אלינו לאחר התאונה כשהיא במצב קריטי ובסכנת חיים מיידית, היא עברה סידרה ארוכה מאוד של ניתוחים וטיפולים מורכבים כשמערך גדול ומורכב של מומחים ורופאים מקיפים ומטפלים בה כל הזמן. מעבר לצוות הרופאים והאחיות של טיפול נמרץ באתי טיפלו מנתחים כירורגיים ואורתופדים, כלי דם ופלסטיקה, וכן מומחים לרדיולוגיה אבחנתית ופולשנית, למחלות זיהומיות, המטולוגים ואנשי בנק הדם. הצוות המטפל כלל בנוסף תזונאיות, פיזיותרפיסטים ומרפאות בעיסוק.צוות העבודה הסוציאלית תמך באופן מקיף באתי ובבני משפחתה בעקבות הטראומה הנוראית שעברה.”

מי שנקשרה במיוחד לאתי, קיבלה אותה מרגע התאונה ומלווה אותה עד היום בטיפול צמוד ומחבק, היא מנהלת הסיעוד של טיפול נמרץ בכרמל האחות מרינה ניחנביץ כמו גם כלל הצוות הסיעודי.

מרינה ניחנביץ: “אחרי חודש שלם וקשה בו אתי היתה מורדמת ומונשמת לראות אותה היום יושבת על הכיסא מדברת ומחייכת זאת תמונה כל כך חזקה ויפה שנותת לי ולכל הצוות כוח להמשיך בעבודה הקשה שלנו
אתי הגיע אלינו עם דימום ביטני ענק ונזקקה לכמויות אדירות של מנות דם, עשרות ניתוחים והטיפול בה היה מורכב וקשה. הגמילה שלה ממכונת ההנשמה וההתאוששות שלה הם מדהימים”

השבוע לראשונה, אחרי כמעט 3 חודשים בטיפול נמרץ החליטו במחלקה בהסכמת המשפחה להוציא את אתי מהמחלקה על כיסא טיפולים מיוחד לאור השמש לנשום אויר צלול.

במבצע הנדסי מורכב בליווי רופאים אחיות וטכנאי הנשמה וטיפול נמרץ יצאה אתי בליווי האחות מרינה לראות ולקלוט קצת שמש ואויר ברחבת הכניסה של ביה”ח.

אתי,מחייכת ונהנת מכל מבט ומודה לצוות הנהדר של ביה”ח כרמל ששמר והחזיר אותה לחיים.

אתי קוך: “מהתאונה אני רק זוכרת שעמדתי ליד הנהג שמעתי אותו אומר פתאום “וואהו ” ואז בבת אחת נהיה לי חושך בעיניים. הספקתי להרגיש אנשים דורכים עליי וצורחים והרגשתי איך מושכים לי בשערות.
אחרי מספר שניות נעלמתי ואני לא זוכרת יותר כלום. חודשיים שלמים נמחקו לי מהזכרון והחיים, אני מודה לאלוהים ולצוות המלאכים של כרמל שנתנו לי שוב את החיים במתנה .
אני שמחה ומרגישה שהרווחתי בגדול וקיבלתי חזרה את החיים שלי. הטיפול שקיבלתי כאן בטיפול נמרץ בכרמל הוא דוגמא ומופת לטיפול מסור שאין כמוהו, בכל פעם שהרמתי יד או עשיתי תנועה קטנה מיד הגיעו אליי אחיות ורופאים וטיפלו בי טיפול אישי ומסור שאין לי מילים איך להודות עליו “.

אתי היא דוגמא למאבק עיקש שלווה בטיפול רפואי מעולה ע”י רופאים וצוות סיעודי נהדר ויחד עם החיבוק שקיבלה מהמשפחה אתי הצליחה לחזור לחיים.

בנה של אתי אורן הוא סטודנט לפיזיותרפיה הלומד באיטליה. מאז התאונה הוא עצר את לימודיו וישב צמוד לאימו כשהוא מטפל בה במסירות. בימים אלה הוא מתכונן לחזור לאיטליה להשלים ולסיים את תואר הלימודים שלו.

בימים אלו אתי נמצאת לקראת סיום הטיפול בה ביחידה לטיפול נמרץ בכרמל ומתכוננת לצאת להמשך טיפול במסגרת שיקומית עד להחלמתה המלאה.הגיבו כאן לכתבה