אני (לא) יודע מה עשית בקיץ האחרון

09_רוני_לוי.JPG

רוני לוי נרדם בהכנה(צילום:הנק פוגל)

עלתה מהמקום הרביעי


ביום חמישי 21.7.16 , מכבי חיפה הודחה מהמפעל האירופאי כבר בסיבוב השני מול קבוצה חצי מקצוענית בלשון המעטה. הקבוצה היא נומה קאליו האסטונית. מכבי חיפה הפסידה בפנדלים 5:3 אחרי שתוצאת שני המשחקים הסתיימו ב1:1. ההפסד כהפסד יכול להתקבל, כי בכל זאת מדובר בספורט וכפי שאנחנו יודעים בספורט הכל אפשרי ככלל ובכדורגל בפרט. אך הדבר אינו יכול להתקבל על הדעת כאשר מדובר ביריבה נחותה וכאשר מדובר על העפלה בשני משחקים שבדרך כלל הקבוצה העדיפה אמורה לעבור די בקלות. מכבי חיפה כבר שברה כל שיא שלילי שיכול להיות בכדורגל הישראלי ממשיכה לצבור שיאים כאלו גם באירופה.

מכבי חיפה שאיבדה כל עניין בליגה הישראלית כבר, מהמחזור החמישי של העונה הקודמת, שמה לה למטרה להגיע לאירופה דרך הליגה או דרך הגביע. מכבי חיפה הגיע למפעל האירופאי הן בזכות היותה במקום הרביעי בסיום הליגה והן בזכות היותה מחזיקת גביע המדינה לשנת 2015/16.

גביע_אחרי_18_שנה.jpg

הגביע ירוק אחרי 18 שנה(צילום:יוסף הירש)
מכבי חיפה הייתה אמורה להתכונן לאירופה והיה לה את כל הזמן שבעולם לעשות כך. כי הרי כבר אמרנו שהם איבדו עניין בליגה החל מחודש אוקטובר של השנה שעברה. אז בנוסף ליותר מחצי עונה של “להעביר את הזמן” ויכולת ויתרון אדירים להתכונן לאירופה. הייתה גם הפגרה שבאה אחרי זכייה הירואית בגביע המדינה, מה שאמור היה לתת דרייב ורוחות חדשות במועדון הכושל והמאכזב מהכרמל.

הציפיות מהפגרה


אז הפגרה באמת החלה עם ציפיות ורוחות חדשות: מונה מנכ”ל חדש (אסף בן דב), מונה מנהל ספורטיבי (תור כריסטיאן), מונה מנהל מקצועי בדמות של שחקן עבר (רפי אוסמו) שאמור לחבר את הקהל והכי חשוב התבצע ניקוי אורוות שהיה נדרש, כאשר המועדון השתחרר ממספר רב של שחקנים שבלשון המעטה לא התאימו למועדון ולא היוו שום פקטור משמעותי בקבוצה מספר רב של שנים . בנוסף לכך, הפגרה החלה עם החתמתו המפתיעה של ניקיטה רואקביצה, חלוצה המוכשר של ביתר ירושלים, שעבר לכרמל. בנוסף, החתימה הקבוצה בלם – קשר – מגן בשם שקשה לבטא (קגלמאכר)… שחקן שמעטים יודעים מה התפקיד האמיתי שלו בקבוצה וכבר יש רחשים בקרב האוהדים שהוא “דרניציץ 2”. מנהלי הקבוצה החתימו את אבו אביד ופירס מוגרבי שהנם שחקנים טובים לסגל ולא יותר מזה.
אז הנה חשבנו שהפנקס פתוח והיד רושמת ושחר מתחיל לשחרר ולפתוח את הארנק. אך נכון להיום לא הוחתם שום שחקן נוסף.

מכבי נסעו למחנה אימונים שהתוצאות שלו היו סבירות מינוס והוציאו תיקו בבית מול נומה קאליו שהעיפה אותם במשחק השני. אף אחד לא תאר לעצמו שהירוקים לא יעברו את המשחק השני ואכן המשחק נפתח בצורה מצוינת, כאשר במחצית הירוקים הובילו אחת אפס משער בפנדל של החלוץ החדש ניקיטה. אך כיאה לקבוצה ישראלית שאיננה מסוגלת לשמור על תוצאה, הקבוצה ספגה גול בדקה ה-90 ונגררה להארכה ולפנדלים.
את התוצאה כולם יודעים: מכבי חיפה הושפלה והודחה מאירופה מול קבוצה שכפי שאנחנו אוהבים לכנות “קבוצת דייגים” או “נגרים”. רוצה לומר הפוסל במומו פסול.

השאלה חייבת להישאל היא “מה עשית בקיץ האחרון שככה הקבוצה שלך ניראית? והאם אתה לא חושב שנכשלת בכך שהייתה לך יותר מחצי עונה ופגרה שלמה להכין את הקבוצה למשחק כזה קל על הנייר.
הפתרונות לרוני לוי בלבד.
העונה עוד לא התחילה והרשתות החברתיות גועשות באלפי פוסטים וניסיונות לארגן מחאות כנגד המועדון.

מי חשב שאחרי זכייה בגביע, שלא היה בכרמל 18 שנה, כך תפתח העונה שאחריו.
עבודה קשה ומרובה עוד מחכה לצוות המקצועי ולעומד בראש המועדון יעקוב שחר: האם הולכים לעוד עונה מאכזבת או לוקחים את ההפסד המביך כסטירת לחי מצלצלת ומתעוררים… ויפה שעה אחת קודם!

הגיבו כאן לכתבה