שרון קלוג’ני – מנהלת אגף החינוך בעיריית חיפה

שרון קלוג’ני מונתה למנהלת אגף חינוך בעיריית חיפה.
קלוג’ני, אשר ניהלה בעבר את בית הספר העל- יסודי “חוגים”, תיכנס לתפקידה עם פתיחת שנת הלימודים תשע”ז

מנהלת_אגב_החינוך_בחיפה.JPG

במכרז שהסתיים לאחרונה נבחרה שרון קלוג’ני לניהול אגף החינוך בעיריית חיפה. קלוג’ני תחליף את קודמה בתפקיד, דורון סקל, אשר פרש מטעמים אישיים, ותעבוד בכפיפות לאילנה טרוק, ראשת מערכת החת”ר. תחת האגף לחינוך פועלות המחלקות לגני ילדים, חינוך יסודי ועל יסודי, מטה תנופה במגזר הערבי, השירות הפסיכולוגי, העצמה חינוכית, הרשות החיפאית למלחמה בסמים והתכנית החיפאית הייחודית המל”ל (מלידה לבגרות).

בעברה, ניהלה קלוג’ני את התיכון השש שנתי “חוגים” כעשר שנים. במסגרת זו, תקופה בה פיתחה את שיטת “מעגלי חינוך”, המבוססת על חינוך בקבוצות קטנות והבניית בית הספר כך שלכל תלמיד יוצמד מבוגר משמעותי המלווה אותו באופן אישי. תפיסה זו הניבה שיפור בתוצאות הבגרות אשר גדלו מ 72% ל- 90%. השיטה זיכתה את צוות ההנהלה והמחנכים בחוגים בפרס ראש העיר לחינוך וכן בתגמול דיפרנציאלי והוקרה מטעם משרד החינוך.

עם היבחרה לתפקיד ציינה קלוג’ני: “על פי השקפת עולמי החינוכית, תפקידו של בית הספר לחנך את ילדיו להיות אזרחים מובילים בחברה בה הם חיים. השקפה זו מבוססת על האמונה שלכל תלמיד ותלמידה יש את היכולת ללמוד, לממש את יכולותיו בתחום הקוגניטיבי, החברתי והרגשי ולהצטיין בתחום שבו הם חזקים. תפקידו של הצוות החינוכי לאתר את הדרכים ולהוביל את התלמיד למיצוי כישוריו.”

בהתייחס לחזונה כמנהלת אגף החינוך ציינה: “לתפיסתי, המשאב המשמעותי ביותר של מערכת החינוך הוא הצוות החינוכי. בתוך כך, מוטלת על מערכת החינוך האחריות לרתום את הצוותים להביא לידי מיצוי מקסימלי את כישורי התלמידים בכל הרצף החינוכי באמצעות הקניית כלים לשיפור ההוראה, הגברת המוטיבציה ומחוייבות מצד הצוות החינוכי להצלחת התלמידים. מערכת החינוך צריכה לשאוף להעניק לתלמידים חינוך משמעותי מעבר לחינוך ההישגי ולטפח ערכים של נאמנות למדינה, אזרחות פעילה, תחושת השייכות והמחויבות לקהילה.”

חינוך בחיפה

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.