הארנונה לא תעלה בטירת כרמל מעבר לקביעת משרד הפנים

טירת כרמל (צילום: דוברות עיריית ט. כרמל)
עיריית טירת כרמל – רחב

בנוסף, אושרה הנחה שנתית למשלמים מראש או בהוראת קבע

מועצת העיר טירת כרמל אישרה בישיבה שלא מן המניין את צו המיסים לשנת המס 2023. המועצה קבעה פה אחד, כי המיסים לא יועלו מעבר לעלייה הנקבעת על ידי משרד הפנים ("טייס אוטומטי"), וכן אישרה כי הנחה שנתית של שני אחוזים תינתן למשלמים מראש את כל הארנונה שהם חייבים לשנת המס 2022, עד ליום 31 בינואר 2023, ולמשלמים חשבונות תקופתיים בהוראת קבע בבנק או בגבייה מרוכזת.

טירת כרמל (צילום: דוברות עיריית ט. כרמל)

נוסף על כך אישרה מועצת העיר טירת כרמל, למען נוחות התושבים, לאפשר את החיוב הכולל בארנונה בשיעורים דו-חודשיים עד למועדים הבאים: 1/1/23, 1/3/23, 1/5/23, 1/7/23, 1/9/23 ו-1/1/23. תשלום בתשלומים יחויב בתוספת הצמדה, על פי חוק הרשויות המקומיות.

כזכור, משרד הפנים פרסם את שיעור העדכון השנתי בארנונה לשנת המס 2023, העומד על 1.37 אחוזים, והוא נמוך משיעור העדכון משנת 2022 שעמד על 1.9 אחוזים.

ראש עירייה טירת כרמל אריה טל (צילום: עיריית ט. כרמל)

ראש העיר, אריה טל:

לשמחתי, חברי מועצת העיר הצביעו פה אחד בעד צו המיסים שאושר לשנת המס 2023, ללא העלאת ארנונה יזומה ולמרות עליות המחירים הגבוהות במשק. אני מודה לחברי המועצה שתמכו בהחלטה, והותירו את הארנונה בטירת כרמל כנמוכה ביותר מבין כל ערי האזור. נמשיך בתנופת הפיתוח האדירה של העיר בכל התחומים, למען התושבות והתושבים שלנו, ואלה שעוד יצטרפו בעתיד.
עיריית טירת כרמל – רחב
הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
 1. הנחה של בגין תשלום שנתי אמר/ה

  ניתנת בכל שנה, גם בחיפה.
  2% אם התשלום מבוצע בדצמבר של השנה הקודמת או 1% אם מבוצע בינואר של שנת התשלום.

  גם הטייס האוטומטי, כשמו כן הוא, אוטומטי בכל שנה.

  לידיעתכם.

 2. שאלה לראש העיר אמר/ה

  מה שאינו מספר זה שהגרעון העצום כרגע בעיר נסגר בזכות מענק האוצר בהסכם הגג. לכמה שנים הספיק הכסף ומה תעשה העיריה בשנה הבאה כשהכסף מהסכם הגג יגמר והגרעון יעלה?

הגיבו כאן לכתבה