טירת כרמל הפכה לעיר המבוקשת ביותר למשפחות צעירות – עובדה!

טירת כרמל (צילום: ירון כרמי)

מסתבר שהשיקול המרכזי של הורים בקניית דירה הוא דווקא מערכת החינוך…

הנתונים מלמדים שטירת כרמל הפכה לעיר המבוקשת בצפון! הפתעה או הגיון פשוט?

המספרים מוכיחים: טירת כרמל גדלה בעשרות אחוזים בשנים אלו ממש, והיא עתידה, עפ"י נתוני הלמ"ס, להכפיל עצמה בשנים הקרובות ואף לשלש(!) את מספר תושביה, בתוך כעשור.

כיום מתגוררים בעיר כ-30,000 תושבים ועל פי התוכניות תמנה טירת כרמל 73,000 תושבים בעקבות בנייתם של 10,000 יחידות דיור חדשות בשנים הקרובות.

אלפי יח"ד דיור חדשות בטירת כרמל (צילום: ירון כרמי)

החינוך מעל הכל

הנתון המעניין ביותר הנוגע למכירת הדירות בטירת כרמל בשנתיים האחרונות, הוא העובדה כי ככל שמערכת החינוך בעיר הפכה לאיכותית ומושקעת יותר, כך "נחטפו" מהר יותר הדירות שהוצעו למכירה, ואם בתחילה חשבו שהסיבות המרכזיות לרכישת דירה בעיר נבעו מהיותה עיר קטנה ואיכותית, עם נוף נפלא ושכונות חדשות אשר נבנו תוך הקפדה על תכנון אדריכלי ואיכות בנייה מודרנית, הרי שכעת יודעים מקבלי ההחלטות כי ברגע שהמשפחות הצעירות מכל רחבי הצפון בדקו לעומק והבינו כי ילדיהם יזכו ללמוד במערכת חינוך מוערכת, משובחת ומותאמת למאה ה-21, הפכה ההחלטה לרכוש דירה בעיר לקלה יותר. מסתבר כי החינוך עומד בראש סדר העדיפויות של ההורים בבואם להחליט באיזו עיר או אזור הם רוצים להקים את ביתם.

בתי הספר וגני הילדים המתקדמים ביותר

בשנים האחרונות הוקמו בתי ספר וגני ילדים חדשים, "המילה האחרונה" בתחום הבנייה, ותוכניות הלימוד החדשניות ביותר "כבשו" מקום של כבוד בבתי הספר ובגנים השונים, אולם פורץ הדרך הבולט מכולם הוא המרכז המשמעותי והמוביל בישראל כולה לגיל הרך – "מרכז הפעו"ט". המרכז רחב הידיים מיועד להורים ולפעוטות החל מלידתם. במרכז מתקיימת פעילות הדרכה, העשרה וטיפול לגיל הרך, בחדרי הפעילות המיוחדים והמאובזרים.

שי פירון, שר החינוך לשעבר (אלבום אישי)

שר החינוך לשעבר, שי פירון

לפני כשנה החל תהליך אסטרטגי במערכת החינוך בשיתוף חברת edunow אשר שותפים בה שי פירון ומיכל נגרי, שפועלים יחד עם מנהל האגף לחינוך מר ציון סודרי, ראש העיר מר אריה טל וצוות החינוך המוביל בעיר.

שי פירון זכור לכולנו כשר החינוך שהוביל לרפורמות לאומיות משמעותיות בתחום החינוך, אולם הוא זכור הרבה יותר לאלפי תלמידיו משנות עבודתו כמחנך ומנהל דגול.

מנהלי אגף החינוך בעיר, יחד עם המנהלים והמחנכים, החלו בתחילת שנת הלימודים האחרונה, בניצוחו של שי פירון, בתהליך עומק בתחום החינוך בעיר. מחד הם מבקשים לשַמֶר את ייחודה של העיר כעיר חמימה, מסורתית, ומשפחתית, ובה בעת, החלו בבניית מערכת אשר תציע לתלמידיה מערכת חינוך חדשנית, המכשירה את בוגריה למאה ה-21.

משאבים אדירים מושקעים בעצם הימים האלו במערכת החינוך המקומית, במטרה להפכה לעיר אשר בה יוכלו התלמידים והתלמידות לקדם ולמקסם עצמם ולהגיע למצוינות אישית מושלמת, ובמקביל יזכו לחינוך ערכי – חינוך עם נשמה.

בנייה ענפה בטירת כרמל (צילום: ירון כרמי)

תיכון טכנולוגי בשיתוף חיל האוויר

בנוסף לשני בתי הספר היסודיים החדשים והמפוארים שהוקמו בעת האחרונה בשתי השכונות החדשות בעיר, הוחלט גם על בנייתו המיידית של בית ספר תיכון טכנולוגי שש שנתי, בשיתוף חיל האוויר שהחליט מן הסתם, שהעיר טירת כרמל תואמת ומתאימה לצרכי חיל האוויר בשנים הבאות, בהן הכול ייסוב סביב הטכנולוגיות המתקדמות ביותר.


הגיבו כאן לכתבה

2 תגובות
  1. טירת כרמל עיר לעשירים אמר/ה

    עד לפני פחות מעשור טירת כרמל היתה עיר זולה עם הרבה הגרלות של מחיר למשתכן,עיר שמשכה אליה זוגות צעירים אבל בשנים אחרונות המחירים שם הפכו ממש הזויים,מה עוזר שבונים שם אלפי יחידות דיור אם דירות חדשות נמכרות שם בכמעט 2 מיליון שקל! פשוט הזייה!! היזמים ובעיקר המדינה עושים שם קופה ע"ח הרוכשים החדשים והיא הפכה עיר לעשירים ולמשקיעים בלבד.אני מציעה לפני שעושים לה יח"צ להתרעם על המחירים המופקעים של מחירי הדירות

  2. המחירים נמוכים יחסית לשכונה חדשה אמר/ה

    טירת כרמל הולכת להיכנס לגרעון החמור ביותר במדינה בגלל העדר שטחי מסחר ותעשייה לתמוך בגידול הענק של התושבים
    כרגע מונשמת בחמצן של תוכנית הגג לשיווק מסיבי. ברגע שיגמרו השיווקים ותצטרך לתת שירותים לכפול תושבים שיכנסו לשכונת החותרים, צפו להעלאה חדה מאד של ארנונה למגורים. טירת כרמל צועדת בוודאות לפשיטת רגל ותצטרך הרבה מענקי איזון כדי לנסות לשרוד.

הגיבו כאן לכתבה