ריאות ירוקות, פארקים וכיכרות • הושלם "שביל הפרדס" בקריית ביאליק

שביל הפרדס המקיף את גבעת הרקפות ומבט על פארק הזית (צילום: יניב אזולאי)

כ-16.5 מיליון שקלים הושקעו בהקמת ריאות ירוקות, פארקים וכיכרות בגבעת הרקפות בקריית ביאליק

לאחרונה השלימה עיריית קריית ביאליק את הקמתו של "שביל הפרדס", שביל שמקיף את שכונת גבעת הרקפות, המיועד להולכי רגל ורוכבי אופניים. השביל הטבעתי סוגר למעשה את המעגל החיצוני המקיף את בתי השכונה שנבנו עד כה.

שביל הפרדס המקיף את גבעת הרקפות ומבט על פארק הזית (צילום: יניב אזולאי)

4 פארקים חדשים

בנוסף לכך, הוקמו ארבעה פארקים חדשים: פארק הזית, פארק הצלילים, פארק הכוכבים ופארק הצבעים, הנמצאים בקטעים הרדיאליים ומחברים את רחוב יקינטון עם "שביל הפרדס". כל אחד מהפארקים הוא בעלי אופי שונה, וכולם מאובזרים במתקנים המיועדים לספורט ולמשחקים. כמו כן, הוקמו שלוש כיכרות חדשות ברחוב יקינטון, ובכך הושלמו עבודות הפיתוח בטבעת הפנימית של גבעת הרקפות. העירייה השקיעה במכלול עבודות הפיתוח כ-16.5 מיליון ₪.

אלי דוקורסקי - ראש עיריית קריית ביאליק (צילום: אלבום אישי)
אלי דוקורסקי – ראש עיריית קריית ביאליק (צילום: אלבום אישי)

ראש העיר אלי דוקורסקי:

תושבי גבעת הרקפות יכולים ליהנות מתוספת נכבדת של גינות ופארקים לשעות הפנאי ולפעילות ספורטיבית. רוכבי אופניים והולכי רגל יכולים לעסוק בספורט במסלול מעגלי בשביל הפרדס מבלי לצאת מגבולות השכונה.
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. תכנון ערים כושל ופוגעני אמר/ה

  שכונה שהרסה קרקע חקלאית. מוטב שלא הייתה קמה. במקום התחדשות עירונית בלב קרית ביאליק הישנה עם מבנים מסוכנים, יצאו שלוש שכונות בקרקע חקלאית והרס רצף שטח פתוח: הפרפר, גבעת הרקפות ועכשיו נאות אפק. רחוקות ומנותקות. בגבעת הרקפות כבר אין רקפות. בפרפר אין שדות ופרפרים ובאפק הרס שמואת אפק שעכשיו השלוה הוחלפה בבנייה גבוהה פולשת.

  1. הכל בשביל לבנות דירות שגם בהן אמר/ה

   יהיה עובש.

 2. skyhi אמר/ה

  מתי תקודם ביאליק על הפארק ? מחכים כמעט 100 שנה לבניה על הקרקעות לבניה הפרטיות שאורשרו ב2016 ??? די כבר עם יד רוחצת יד על אדמות מנהל

הגיבו כאן לכתבה