המגרש הפעיל ששימש את תושבי השכונה בחיפה, פורק ונזנח

מגרש מוזנח (צילום: יוסי הרניק)

מגרש הספורט ברחוב אלנבי בחיפה, שבמשך שנים רבות שימש את תושבי השכונה כמגרש כדורגל וגן שעשועים לילדים, נזנח, המתקנים הוסרו, לא שופץ ולא חודש, וגם תכנית עתידית לגביו אין בעירייה.

מגרש מוזנח (צילום: יוסי הרניק)

יוסי, תושב השכונה, סיפר לחי פה:
"מדובר במגרש כדורגל שכונתי שהיה פעיל ומואר בעבר (עדיין קיימים בו עמודי תאורה עם פנסים שרופים) ולידו מתקני שעשועים לילדים. המתחם היה מגודר עם רשת, כדי למנוע מכדורים לעוף לכיוון צומת אלנבי".

יוסי ממשיך: "כבר כמה שנים המגרש מוזנח ועכשיו הרבה פעמים, בשעות הערב, עושים בו 'על האש', על האספלט השבור. אני חושב שאפשר לשפץ אותו ולייעד אותו לגינת כלבים, כי יש הרבה כלבים בשכונה, וגם אפשר להקצות שטח קטן למנגלים בתוך השכונה".

מעיריית חיפה נמסר לחי פה:
"מדובר במגרש לא תקני ועל כן הופסק השימוש בו לפני שנים והמתקנים שהיו בו פורקו. ברחוב צה"ל הסמוך קיים מגרש כדורסל תקני אותו משקמת העירייה בימים אלה לרווחת התושבים בעלות כוללת של כ-650 אלף ש"ח".

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. אייל אמר/ה

  אתם מבינים את האבסורד?
  במקום לקחת שטח כזה ולהגיד: אוקיי אז מגרש זה לא יהיה, אבל אנחנו נעשה ממנו גינה שכונתית, נעשה ממנו גינות קהילתיות לשתילת פירות וירקות, נעשה ממנו שטח לשבט צופים לבני נוער, נעשה ממנו גן משחקים לילדים –
  כלום. עוקרים הכל ומשאירים ריק.
  ככה מאות גנים בחיפה עומדים ריקים רק אספלט סדוק.
  נחמץ הלב – הכסף הולך לפנסיות תקציביות של גמלאי העיריה – 350 מליון שקל בשנה לטייל בעולם עם הנכדים.
  הנכדים שלהם לא צריכים גני משחקים סבתא המזכירה בעירייה תקח אותם בחופש לטייל בעולם. ומה עושים הילדים שאין להם? ובכן לעיריה אין תקציב לשפץ גני משחקים. אתם יודעים – תקציב הפיתוח הלך להוצאות שכר..
  העיריה תתפאר שהיא משפצת מגרש אחר, ליד, מגרש אחד או שניים לכמה מאות או אלפי ילדים. אתם מבינים את סדר
  החשיבויות. קודם הגמלאים העשירים, אחרכך כל יתר חיפה (אם ישאר..)

 2. רינה אמר/ה

  גם ברחוב אחוה ליד בית מסםר 18 פירקו גן שעשועים ועומד עד היום ריק כגר הרבה מאד שנים בגלל שכנה שהתלוננה שמרעיש והכל היה שקר שהחתימה שכנים שלא ידעו על מה חותמים

 3. זלמן אמר/ה

  למה לא למכור אותו ולשלם פנסיה תקציבית לעוד כמה פרזיטים? אחרי המכירה יש להגדיל את זכויות הבניה לקונה, כפי שמקובל כאן .

  1. שטרית אמר/ה

   איפוא קונים?

הגיבו כאן לכתבה