עירנותה של רוקחת במרפאת רש בכרמל מנעה סיבוך תרופתי למטופלת

מדהימה


ג'נאן סליבא, רוקחת בבית המרקחת של כללית במרפאת רש בכרמל זיהתה מבעוד מועד שלמטופלת ניתנו, במחלקות שונות בבית חולים, מרשמים לטיפולים תרופתיים שהשילוב ביניהן עלול להזיק לה. עירנותה והתעניינותה במצב המטופלת מנעו את הסיכון התרופתי.

הרוקחת_ג_נאן_סליבא_מנעה_נזק_לחולה_הקיבלה_שילוב_מרשמים_תרופתיים_שיכלו_להזיק_לה.jpg

הרוקחת ג'נאן סליבא
המטופלת שהגיעה לבית מרקחת רש בכרמל, נתנה את המרשמים לרוקחת סליבא, אשר נרשמו במחלקות שונות בבית חולים: קומדין- תרופה נוגדת קרישה, וקלארינאז- תרופה לטיפול בגודש באף. סבליבא, שזיהתה כי תתכן בעיה בטיפול התרופתי, היא תשאלה באשר למתן הקומדין והבינה שהמטופלת הגיעה לחדר מיון ואובחנה כסובלת מהפרעות קצב ופרפור פרוזדורים. אולם, התרופה לגודש באף שנרשמה במחלקת אף אוזן וגרון עלולה לגרום לעליה בלחץ דם ודופק ובדרך כלל היא בהתווית נגד למי שסובל מבעיות לב, כמו פרפור והפרעות קצב.

סליבא, המשיכה בתשאול, כדי לברר אם הרופא במחלקת אף אוזן גרון, שרשם את התרופה לגודש באף, מודע לבעיה הלבבית של המטופלת וקיבלה תשובה שלילית. על כן, היא דאגה ליצור קשר יזום עם הרופא המטפל במחלקת אף אוזן וגרון בבית החולים ועם רופא המשפחה של המטופלת. שניהם המליצו על הפסקת הטיפול בקלארינאז והודו לה על עירנותה ויוזמתה שמנעו נזק אפשרי למטופלת שסובלת מבעיות לבביות.

צוות כללית מציין כי היתה זו דוגמה נוספת עד כמה חשוב, שלאחר קבלת המלצות המומחים, ירכז רופא המשפחה את הטיפול ויבחן את ההמלצות, כי רק הוא מכיר את מכלול בעיותיו הרפואיות של המטופל.

מנהל הרוקחות שלכללית במחוז חיפה וגליל מערבי, מרק לוין: "מקרה זה הינו עדות נוספת לחשיבות תפקידו של הרוקח, אשר התמחה בתרופות ורכש ידע רב בהקשר לתופעות לוואי, התוויות נגד ואינטראקציה. על כן, הוא משמש כשומר סף בכל הקשור בטיפול תרופתי".

כללית

2 תגובות
  1. ענת אמר/ה

    כל הכבוד!!!

  2. חיים אמר/ה

    הכתבות של סמר עודה-כרנתינג' פשוט מעולות

לא ניתן להגיב