בכללית מדריכים ומלווים הורים לפגים

סדנא ייחודית למשפחות עם ילדים שנולדו כפגים נערכה במרכז לבריאות הילד של הכללית, על מנת לספק תמיכה ולווי להורים. וזאת בעקבות שאלונים שחולקו להורים לפגים ומהם עלה, כי יש להם צורך במענה לנושאי גדילה והתפתחות, תזונה, קשיים רגשיים ועוד. נוכח הצלחת הסדנא, יערכו סדנאות נוספות במרכזי הילד של כללית ברחבי המחוז.

סדנת_להורים_לילדים_פגים.jpg

תמר ברנר גזית, מדגימה על התינוקות תנוחות מומלצות להרגעה והענקת תחושת ביטחון.
השאלונים חולקו לכל משפחה שהגיעה לחסן את הפג בחיסוני RSV יעודיים לפגים, כנגד מחלות ריאה. חיסונים הניתנים כיום במרכזי בריאות הילד של כללית ולא בבית חולים, כבעבר. מניתוח השאלונים עלה שיש להורים צורך במענה לנושאי גדילה והתפתחות, תזונה, קשיים רגשיים ועוד. על כן גובשה סדנא רב מקצועית שהועברה על ידי אנשי צוות של כללית ממקצועות הסיעוד, התזונה, העבודה סוציאלית, הפיזיותרפיה והרוקחות.

הורי הפגים וגם סבים וסבתות המעורבים בטיפול בנכדים שנולדו כפגים, נחשפו לשורה של תכנים מגוונים בסדנא שנערכה וכללה חמישה מפגשים. דיאטנית אחראית במינהלת קריות של כללית, שירי שלו, שוחחה עם ההורים בליווי סרטונים על חשיבות התפתחות האכילה, טעימות של סוגי מזון שונים ובהתאם לגיל הפגות. מנהלת הסיעוד במרכז הילד, אהובה בן ישי, שוחחה עם המשפחות על חשיבות הקשר עם הצוות הרפואי, נתנה ייעוץ על “דגלי אזהרה” במצבי חולי וכן הסבירה על חשיבות המעקב אחר גדילה והתפתחותו של התינוק והקפדה על תכנית החיסונים.

רוקחת מבית המרקחת בקרית בריאות זבולון, טניה צ’רני, הסבירה בפירוט על מתן תרופות על פי גיל, אופן השימוש, מינון ותדירות מתן. בנוסף, דיברה על תכשירי הגנה על העור. האחראית על פיזיותרפיה ההתפתחותית במחוז, תמר ברנר גזית, הציגה את השירות הניתן במכוני התפתחות הילד של כללית, בדגש על החשיבות שיש למעקב אחר התפתחותם של הפגים. היא אף הדגימה על התינוקות תנוחות מומלצות להרגעה והענקת תחושת ביטחון, והאחראית על השירות הסוציאלי במרכז ילד עו”ס ריקי גיל, ועדי ספיר, סטודנטית לעבודה סוציאלית, שוחחו עם המשפחות על הקשיים, הרגשות, החששות ודרכי ההתמודדות עם נושא הפגות.

משתתפי הסדנא ציינו שהיא נתנה להם מענה לשאלות רבות והרגיעה חששות לא מעטים. נוכח הצלחת הסדנא, יערכו סדנאות נוספות במרכזי הילד של כללית ברחבי המחוז.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.