המנצח והמוזיקאי החיפאי אליעזר החיתי הלך לעולמו

המנצח המיתולוגי והמוזיקאי החיפאי אליעזר החיתי הלך לעולמו !

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

001_-_אליעזר.jpg

בחיפה הלך לעולמו ביום ראשון 26.06.16 מי שהיה המנצח המיתולוגי והאגדי, המוזיקאי בכל רמ”ח איבריו אליעזר החיתי, בן 87 היה בפטירתו.
לפני כחודש התגלה בגופו סרטן שהיה כבר מתקדם ביותר. החיתי הובא למנוחות הערב, יום שני (27.06.16) כשקהל רב בהם עובדי עיריית חיפה רבים בעבר ובהווה מלווה אותו בבית העלמין שדה יהושע בנווד דוד בחיפה.

אליעזר החיתי ז”ל היה המנצח המיתולוגי בחיפה שנים רבות, היה המנהל והמנצח של תזמורת הנוער העירונית של חיפה החל מ – 1974 ועד לסוף שנות התשעים. החיתי היה אדם אהוב על כל אחד מגדול ועד קטן, היה אדם חם ומלא באנרגיה עד ימיו האחרונים. בעיר חיפה היה מכונה בפי כל “הילד הנצחי”, אליעזר החיתי היה האיש שבמשך עשרות שנים חינך וגידל אלפי ילדים ובני נוער בעיר חיפה והקנה להם את יסודות המוזיקה, הכלים והרבה אהבה גדולה למוזיקה בכלל ולנגינה בתזמורת בפרט. החיתי ז”ל לימד דורות של ילדים עם כלי נגינה בידיים מהי אנושיות ואותנטיות, חדוות חיים וחדוות נגינה, אהבת אדם וכינות, הומור ויצירתיות שופעת, ספונטניות ואופטימיות אין קץ. שנים רבות ניצח על כל תזמורות העיר חיפה ובמיוחד על תזמורת הנוער העירונית והתזמורת הסימפונית הצעירה של העיר חיפה.

מומי.JPGמומי אלמוג, מנהל מחלקת צעירים ונוער ושירותי תקון בעיריית חיפה אמר בתום הלוויה לכתב החדשות של האתר “חי פה”: “אליעזר החיתי היה אדם מוזיקאי ממדרגה ראשונה ובעל שיעור קומה גבוה מהטובים שיש לנו בישראל, הוא היה גם המורה שלי בתזמורת הנוער העירונית לפני כ-40 שנה בה כילד גם אני ניגנתי בה כנגן טובה הדומה לחצוצרה. אליעזר, דגל בדו-קיום, גדלתי אצלו כילד ואהבתי את צורת העבודה שלו ואהבתו לילדים ונוער, היה איש אשכולות שלקח את החיים בשתי ידיו והכניס להם רגש עם מוזיקה. היה איש שאהב את החיים והחיים אהבו אותו. החיתי, הוציא תחת ידיו עשרות מוזיקאים חיפאים שגדלו בעיר חיפה. לפני כ 3 שבועות התזמורת הסימפונית עשתה לו ערב הוקרה ומחווה עבורו, כשלמעשה, האנשים לא ידעו כלל שהוא חולה, הם לא ידעו שהם ניגנו לו באירוע את הסימפוניה האחרונה שלו. אכן, אליעזר החיתי, אבידה קשה וגדולה לעיר חיפה”.

IMG-20160627-WA0015.jpg

מימין, מומי אלמוג מנהל מחלקת צעירים ונוער ושירותי תקון בעיריית חיפה, עם אלי אטרי והזר בידיהם שהניחו על קיברו של אליעזר החיתי.
אליעזר החיתי היה האיש שבמו ידיו בנה תזמורת צעירה שהיתה ונהפכה עם השנים הרבות לאימפריה מוזיקלית אדירה ומקצועית שכבר איננה קיימת בנוף החיפאי, בעיר חיפה שנים רבות.
המשפחה תשב שבעה בביתו של אליעזר במדרגות שמואל 19 בחיפה, לבקשת המשפחה, המנחמים מתבקשים להגיע בין השעות 20:00 – 17:00 ו – 13:00 – 10:00 בלבד.

אליעזר החיתי היה אושיה תרבותית גדולה בעיר חיפה, היה איש של מוזיקה, חלום, יצירה ואוהב אדם, יהי זיכרו ברוך !
image.jpeg

.

הגיבו כאן לכתבה