בשורה אדירה לילדי הגנים ההתפתחותיים בחיפה: קייטנות הקיץ – עד אמצע אוגוסט

גן ילדים - אילוסטרציה (צילום סמר עודה)

בשורה לילדי הגנים ההתפתחתיים והוריהם

אחרי אין ספור מאבקים, דרישות חוזרות, עזרה בעבודת גיוס סייעות וצוותים, אפשר להכריז: קייטנות הגנים ההתפתחותיים בחיפה יפעלו עד ה-14/8/22, ולא כפי שהיה עד כה, עד אמצע חודש יולי בלבד. בשנה שעברה אמנם החלו לפעול קייטנות בגנים הללו (גם זאת לאחר אין ספור מאבקים), ועדיין, לא היה זה דבר קבוע וגמור, והמשכיות הפעילות עוד עמדה בספק, למעשה ממש עד לימים אלה.

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מהירוקים של חיפה, היתה ללא ספק מהמניעות העיקריות של המאבק למען המטרה החשובה הזו, כשהחלה לעמול על כך עוד בשנה שעברה.

קשה לתאר עד כמה חשובה הבשורה הזו, גם עבור ההורים כמובן, אך במקרה של ילדי הגנים מהחינוך המיוחד יש לכך משמעות יתרה, בשל חשיבותה של שמירת השגרה והמסגרת המוכרת שחלקם הגדול של הילדים זקוקים לה למען תחושת הביטחון. רבים מהילדים הללו מתמודדים עם קשיים יומיומיים מורכבים מאוד, ושמירה על שגרה והשהייה בסביבה מוכרת מהוות עבורם עוגן רגשי רב משקל.

הילה לאופר "הירוקים של חיפה" (צילום: ראובן כהן, עיריית חיפה)

לאופר מספרת לחי פה:

בכל שנה ילדי חיפה נכנסים למסגרת של קייטנה שנותנת מענה להורים, ומאפשרת להם להמשיך את שגרת יומם ועבודתם. הורים לילדי החינוך בגנים ההתפתחותיים נתקלים בקושי בכל שנה משום שהקייטנות נותנות מענה עד ל-15/7/22, ולאחר מכן ההורה צריך לחפש מסגרת אחרת. האפרוחים הקטנים האלו מתמודדים עם קשיים ומורכבויות ולא מסוגלים להכיל שינויים גדולים כמו החלפת מסגרת, הם זקוקים לאותה מסגרת מוכרת, אותם חברים מוכרים וכו'… מה שמותיר את ההורים עם בעיה קשה. לאחר העלאת הנושא בשנה שעברה ודרישה לפתרון עבורם, הוארכו הקייטנות לח.מ עד ל14/8 שזה הישג אדיר. השנה היתה בעיה של גיוס צוות, גם למשימה הזו התגייסתי והנושא הזה נפתר, שמחה לבשר שגם השנה הילדים ייהנו מקייטנה מוארכת וההורים יוכלו להמשיך בשגרת יומם. אני מודה לכל הגורמים שפעלו ביחד עימי ומאחלת לילדים ולהוריהם חופשה נעימה.

הרישום לקייטנת הקיץ בגנים ההתפתחותיים בחינוך המיוחד יחל ביום ראשון הקרוב 12/6/22.
הקייטנות יפעלו מיום 1/8/22 ועד 15/8/22, בין השעות 7:30 ועד 13:30, בעלות של 400 ש"ח.

עיריית טירת כרמל – רחב

הרישום יפתח ב-11 גנים:

דובדבן, שביט, רעות, יוגב, כרמים, העוגן, סייפן, נרקיסים, הזית, אללוז ואלנור.

• פתיחת קייטנה מותנית במספר הנרשמים בכל אחד מהמקומות.

הגיבו כאן לכתבה