שלו אלנברג מטירת כרמל הוא אלוף אירופה בג'ו ג'יטסו!

שלו אלנברג (צילום: NOY OREN)
עיריית טירת כרמל – רחב

שלו אלנברג, בן 21, זכה במקום הראשון באליפות אירופה בג'ו ג'יטסו ברזילאי בקטגוריה של משקל עד 62 ק"ג, שהתקיימה זו הפעם הראשונה בישראל.

אליפות אירופה לבוגרים בג'ו ג'יטסו ברזילאי התקיימה לראשונה בישראל ב-28/5/22.
מי שהגיע למקום הראשון בתחרות והוכתר כאלוף אירופה, הוא לא אחר מאשר שלו אלנברג, בן 21 שגדחל בחיפה, ובשנה האחרונה עבר להתגורר בטירת כרמל.

שלו אלנברג (צילום: NOY OREN)

עד ההכנעה

"ג'ו ג'יטסו ברזילאי הוא ענף מאוד מתפתח בשנים האחרונות", מספר שלו בראיון לחי פה. "הקרב מתקיים עם חליפה שדומה לחליפת הג'ודו, אך ההבדל בין ג'ו ג'יטסו ברזילאי לבין ג'ודו הוא שבג'ודו מפילים את היריב ובג'ו ג'יטסו ברזילאי מכניעים את היריב. ההכנעה מתרחשת כשהיריב עצמו נכנע ומבקש להפסיק את הקרב.

שלו מתאמן בענף מגיל 12, הוא התחיל בחיפה, לאחר מכן עבר להתאמן בנהריה אצל המאמן אילן תורג'מן, ובשנים האחרונות הוא מתאמן בנתניה אצל מאמן נבחרת ישראל בג'ו ג'יטסו ברזילאי – אמיר בראון.

שלו אלנברג (צילום: NOY OREN)

"יציע שלם עודד אותי"

"כל תחרות חשובה לי, אבל כשמדובר באליפות אירופה יש לזה חשיבות עוד יותר גבוהה", מספר שלו ומוסיף: "התחרות הזאת ספציפית, היתה הכי חשובה, כי זו הפעם הראשונה שכל המשפחה הגיעה לראות אותי, הגיעו כל החברים והחברה שלי עם המשפחה שלה. לכולם היה אוהד ומעודד אחד, ולי היה יציע שלם של משפחה וחברים. זה היה מרגש מאוד. לאורך כל הקרב הכנסתי לראש שאין מצב שאני מפסיד את הקרב מול המשפחה. זה גרם לעוד יותר לחץ, אבל רגע הניצחון היה אדיר! רואים איך אני רץ למשפחה עם דמעות בעיניים, העידוד והאהדה במהלך הקרב, זה היה רגע נדיר".

שלו אלנברג (צילום: NOY OREN)

ספורט שתורם מכל הבחינות

"אני מאוד שמח שיש לי את האופציה לייצג את המדינה ואת העיר שלי ולעשות שמח לכל מי שסובב אותי. אני בהחלט ממליץ לצעירים ולילדים להתעניין ולהתאמן בענף הזה. זה ענף שמפתח כל כך הרבה דברים, קואורדינציה, זריזות, ביטחון עצמי, זה מרחיב את מעגל החברים. זה ענף שגם מפתח ערכים, מלמד איך להתנהל בחיים ולא לוותר לעצמך כשקשה. לומדים להתמודד עם משברים והצלחות וזה משהו שלדעתי כל אחד יעבור באיזשהו שלב בחיים שלו, כי זה משנה אותך לגמרי. גם אם מגיעים להתאמן במטרה להיות אלוף עולם וגם אם פשוט מתאמנים כדי להשתפר, זה משנה אותך כבנאדם, ערכית, מנטלית ובריאותית".

שלו אלנברג (צילום: NOY OREN)

רוצה להיות אלוף עולם

אני רוצה להודות לכל מי שתמך ולכל מי שהיה איתי לאורך כל הדרך, ובמיוחד למשפחה שלי. החלום נשאר אותו חלום, להיות הכי טוב בעולם, ואני מאמין שבשנים הבאות גם זה יקרה ואהפוך לאלוף העולם".

שלו אלנברג (צילום: NOY OREN)

מאמן נבחרת ישראל בג'יו ג'יטסו, אמיר בראון, מספר על שלו:

שלו מקדיש את חייו לספורט הג'יו ג'יטסו. הוא עבר לגור בנתניה, מתאמן בין פעמיים לשלוש פעמים ביום, ומקפיד על משטר תזונה מטורף. שלו החליט להיות אלוף בכל מחיר. בהתחלה זה היה לא פשוט, אבל עם גודל ההשקעה וההתמדה, הוא הפך לאלוף אירופה לבוגרים, ואני מאמין שעם השנים נראה אותו עוד כשהוא מייצג את ישראל בכבוד רב. המטרה הבאה שלו היא אליפות עולם באבו דאבי בחודש נובמבר ואח"כ משחקי הקרב בסעודיה.
עיריית טירת כרמל – רחב
הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
  1. אערןלון אמר/ה

    אלוף בע"ה אלוף עולם

  2. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

    מברוק לאלוף שלו אלנברג. בוקר טוב.

  3. שאול אמר/ה

    כל הכבוד. גאווה גדולה לטירת הכרמלצולמדינה

הגיבו כאן לכתבה