מצעד הגאווה: דגל קהילת הלהט"ב נתלה על בניין עיריית חיפה !

מתכוננים למצעד הגאווה 2016 בחיפה


לקראת "שבוע הגאווה" שיתקיים בחיפה בשבוע הבא:
דגל קהילת הלהט"ב נתלה על ביניין עיריית חיפה !

Screen_Captures154.jpg

צילומים: עיריית חיפה, אדיר יזירף.
מאת: כתב החדשות של האתר "חי פה"

לקראת "שבוע הגאוה" שיתקיים במהלך השבוע הבא, נתלה ביום שלישי 14.6.2016 על ביניין עיריית חיפה לאורך כל גובהו של הביניין דגל קהילת הלהט"ב. להט"ב הם כאמור, ראשי התיבות של לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים. המונח בא לתאר נטיות מיניות, זהויות מיניות ומגדריות שאינן הטרונורמטיביות ולכנסן לזהות אחת.

ראש העיר חיפה, מר יונה יהב אמר הבוקר: "רק לפני יומיים רוצח פנאטי טבח בעשרות אנשים במועדון של הקהילה הגאה בארצות הברית, וכבר ביום שישי הבא נקיים אצלנו בעיר חיפה את מצעד הגאווה. משום כך, המצעד בחיפה יהיה השנה אחר, מיוחד. מצעד הגאווה בעיר יהיה מצד אחד מפגן של שמחה, צבעוניות, והדרך של הציבור כולו לחגוג את רוח האדם והחירות. אבל הוא יהיה גם מסע קצר של גאווה. פשוט ללכת, מנקודה אחת לנקודה אחרת, עם גב זקוף, בצעידה שיש בה אמירה מאוד ברורה לכל העולם. העיר חיפה תחגוג ביום שישי את הקיום המשותף, את הסבלנות, ואת התבונה שלנו לקבל אחד את השני. מבחינתי, יש מעט מאוד אירועים המסמלים את רוחה של חיפה, כמו מצעד הגאווה".

עוד הוסיף יהב, בדבריו: "אם "חג החגים" שלנו הוא החג בו יהודים, נוצרים ומוסלמים בחיפה מציינים את המשותף בין כל בני האדם, ופסטיבל הסרטים הבינלאומי הוא מחווה לאומנות הקולנוע המחברת בין יוצר סרטים איראני לשחקן שבדי, אז מצעד הגאווה הוא היום בו אנחנו קוראים מכאן לכל העולם להביט זה בזה בעיניים, ולראות את האנושי היפה החבוי בתוך כל אחד מאתנו. מרטין לותר קינג, שהיה לוחם למען זכויות אדם וזוכה פרס נובל לשלום אמר פעם כי אולי למדנו לעוף באוויר כמו ציפורים, או לשחות בים ממש כמו הדגים, אבל עדיין לא הצלחנו ללמוד ללכת על האדמה כמו אחים ואחיות.
היום תלו על בניין העירייה את דגל קהילת הלהט"ב. הדגל הזה עובר ממש ליד חלון המשרד שלי. אני גאה היום להיות חיפאי, שבוע גאווה שמח !".

בעקבות דבריו הבוקר של ראש העיר מר יהב, מסרו מ"הקשת החיפאית" שהיא עמותה קהילתית גאה המייצרת ומקדמת סדר יום להטב"קי בחיפה ואיזור הצפון, וכך אמרו: "שמחנו מאוד לקרוא את דבריו החשובים של ראש העיר יונה יהב, ושמחנו גם לראות דגל הגאווה הענק שנתלה היום על בינין עיריית חיפה. הדגל הזה משמעותו יותר ממה שנראה לעין – מאחורי הדגל עומד סיפור של שנים רבות של מאבק של הקהילה הגאה החיפאית לתקציבים, הכרה ובית גאה בעיר. בשנה שעברה מאז המצעד הקודם החל שיתוף פעולה רחב עם העירייה ודגל זה הוא סימן מרהיב לעבודה המשותפת. המצעד השנה שיתקיים ביום שישי 24.6.2016, צפוי להיות הגדול ביותר שהיה עד עכשיו ואי-פעם בעיר חיפה, נוצר בעבודה משותפת עם העירייה ואנחנו מתרגשות לראות שהעירייה ויונה יהב בראשה, מבינה שהכרה היא גם נראות. אנו מקוות שזו תחילתה של מסורת ושכל שנה לפני מצעד הגאווה יתלה דגל ענק שיכריז שאנחנו כאן על מנת להישאר !, אל תפספסו את ההיסטוריה שתהיה פה, כאן בעיר חיפה בעוד שבוע וחצי".

עוד הוסיפו חברי "הקשת החיפאית" ואמרו: "שימרו את התאריך ואווררו את הדגלים, כי ביום שישי בתארי: 24.6.2016 , חיפה צועדת בגאווה ! גם השנה נצעד בחיפה, בדיוק כפי שאנחנו, ונבטא מה שנבחר: שמחה, אהבה, מחאה וסולידריות. בכך גם נסכם שנה של עשייה מרגשת בעיר חיפה: בית לקהילה שיפתח בקרוב, הגדלת תקציבי עירייה, הקמת עמותת "הקשת החיפאית", שיתוף פעולה בין הקהילה לעירייה, מרפאה ייחודית לטרנס, קבוצות חדשות ללהט"ב, והתעוררות תרבותית גאה !. כולן וכולם מוזמנים לחגוג בעיר חיפה ולעמוד על זכותנו לשוויון ! לחיות בבטחה ! להתלבש כפי שאנחנו אוהבים ואוהבות ! להיות מי שאנחנו ומה שאנחנו חולמים וחולמות להיות ! בואו לצעוד איתנו, כי השנה חיפה מתגאה !!!,
ביום שישי 24.6.2016 יתקיים מצעד הגאווה, ובתוכנית: בשעה: 12:00 – התכנסות בגן שמואל, לאחר מכן בשעה: 13:00 – יתקיים מצעד לאורך כל ציר מוריה ולאחריו לקראת השעה: 14:00 – יתקיים אירוע גאווה המוני ב"גן האם" שבמרכז הכרמל – הופעות שונות, והופעתה של מלכת השושנים בכבודה ובעצמה – הזמרת עדן בן זקן".

לא ניתן להגיב