המטופלים קבעו: רמב"ם במקום הראשון בישראל בחוויית המטופל

רמב"ם במקום הראשון בין מרכזי העל הרפואיים בישראל בחוויית המטופל.

הציון המפרגן הזה מגיע מסקר חווית המטופל שערך משרד הבריאות שפורסם הבוקר ובוצע בחצי השני של שנת 2021 – שנה לא פשוטה, במהלכה היו אירועים שהשפיעו גם על מערכת הבריאות כמו הגל הרביעי של הקורונה, אירועי "שומר חומות" והאלימות בערים מעורבות.

בסקר השתתפו כל מחלקות בית החולים למעט מלר"ד, מרפאות, פסיכיאטריה, ט"נ, יולדות וילדים. במהלך הסקר פנו ממשרד הבריאות ל-500 נסקרים באופן טלפוני מכל בית חולים, שאושפזו לשני לילות ומעלה.
כאמור רמב"ם בולט מאוד לטובה: הציון המסכם של רמב"ם השנה בהשוואה למדידה הקודמת של שנת 2018 עלה משמעותית ב-5% ועומד על 87%. מדובר בציון שהוא מעל הציון הממוצע הלאומי (83%), והוא הראשון מבין בתי החולים הגדולים המוגדרים כמרכזי-על רפואיים (יחד עם בלינסון בפ"ת שקיבל ציון זהה).
עוד ציונים שבולטים לטובה: בסעיף "המטופלים מרגישים בידיים טובות" קיבל רמב"ם ציון 91%, מעל ציון הממוצע הלאומי (88%), בציון של מחלקות האגף הפנימי קיבל רמב"ם ציון 88%, הרבה מעל הציון הממוצע הלאומי (80%), ציון שמשקף עליה של 4% בהשוואה למדידה הקודמת.
הסקר מציין ירידה בשיעור המאושפזים במסדרונות שמשפיע לטובה על חווית המטופל והדבר בא לידי ביטוי גם בעליה של 3% בציון של האגף הכירורגי שקיבל ציון 84%.

ד"ר טליה ברמן-קישוני, מנהלת איכות השירות ופניות הציבור ברמב"ם, אומרת: "ממצאי הסקר מציגים עליה בכל המדדים, תוצר עבודה מאוד קשה של הצוותים בתנאים לא פשוטים. גאווה גדולה".

ד”ר מיקי הלברטל מנהל בית חולים רמב”ם (צילום: סמר עודה כרנתינג’י)

פרופ' מיקי הלברטל מנהל רמב"ם סיכם: "חווית המטופל מעסיקה אותנו כל הזמן. מדובר במאמץ שמשותף לכל מגזר אפשרי בבית החולים – מהרופא הבכיר, דרך האחות המקצועית, איש השינוע הקשוב, אנשי מעבדות ומקצועות פרא-רפואיים שנותנים את הנשמה, המאבטח, הטבח ואנשי המשק שאחראים לכביסה, ניקיון ועוד. כולם שותפים למאמץ יום-יומי בלתי פוסק, במטרה אחת: לתת שירות למטופלים. זה לא קל – לפעמים צפוף, והתורים ארוכים והעומס רב. אבל אנחנו ממשיכים לעשות מאמץ. יש לנו עוד אתגרים ומקומות שבהם אנו שואפים להשתפר, אבל בראש ובראשונה אני גאה בכח האדם האיכותי ברמב"ם – הוא שאחראי לתוצאה החיובית".

הגיבו כאן לכתבה

15 תגובות
 1. אבי אמר/ה

  מעניין איך מטופל יודע להשוות, הרי מי שאושפז ברמבמ סביר להניח שלא אושפז ביוספטל

  1. שרה בן זאב אמר/ה

   לצערי איני יכולה לתמוך בנאמר אלא לסתור לחלוטין. התאשפזתי בפנימית א' בכפייה. כאשר גיליתי שאני אתאשפז במסדרון , סמוך לשירותים, כאשר אין לי פרטיות מינימלית וכאשר אני רחוקה מעמדת האחיות דרשתי לשחרר אותי אך לא הסכימו לי ולא עזרו הצרחות שלי.
   קצרה היריעה לפרט את שעבר עלי באותו לילה ובבוקר שוחררתי.

 2. avino אמר/ה

  תשואות לצוות בית החולים, סניטרים, מובילי אלונקות ומיטות, הרופאים והאחיות והפקידות בכל האגפים. יישר כוח לעבודה ולריפוי.

 3. יעקב אמר/ה

  מניסיון אישי, בית החולים הכי גרוע שפגשתי בחיי.

  1. יהודי אמיתי אמר/ה

   יעקב אתה צודק.אחר כך הרופאים מתפלאים למה מכים אותם.גועל נפש של רופאים.

 4. שיפור אמר/ה

  באמת בשנים קודמות ובהנהלה האחרת שהיתה אז ,רמבם היה קטסטרופלי,טראומתי,עם רשלנויות באיבחונים ואישפוז גרוע מכל הבחינות,ובמיון זה היה ממש קטסטרופה. היום אם יש שיפור זה ממש טוב לשמוע כי לנו בפריפריה אין מבחר גדול של בתי חולים,בית חולים כרמל במיון נותן שירות מעולה ומיקצועי על ידי רופאים בכירים,אך להמשך טיפול זה רק לחברי קופ"ח כללית. וברמבם המיון היה גרוע אז באמת מקווים שכיום גם המיון השתפר.

  1. יהודי אמיתי אמר/ה

   רמב״ם נשאר כך.בית חולים הכי גרוע בצפון.

 5. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  כל הכבוד לצוות רמב"ם.

  1. יהודי אמיתי אמר/ה

   אתה מנותק מהמציאות.חי בחלל.תנחת אלינו.

 6. חתותי אמר/ה

  שטויות בית חרושת

  1. יהודי אמיתי אמר/ה

   אתה צודק.מדובר בבית חרושת לרשלנות ורופאים רשלניים.

 7. גילה ילוז אמר/ה

  כמטופלת של המרכז הרפואי רמב"ם, אני מבקשת לציין שהטיפול שקיבלתי בביה"ח במהלך האישפוזים ומרפאות החוץ, הוא מעל ומעבר למצופה. הרופאים והרופאות, האחיות והאחים, אנשי הצוות מכל תחום דאגו ודואגים לי כחולה וכמטופלת כמיטב יכולתם ועושים את המרב כדי להבריא אותי ולהקל את הסבל. אני מודה להם יום יום ושעה שעה, וזו הזדמנות להעלות כאן על נס את העשייה הקשה שלהם. העבודה עם חולים היא עשייה בלחץ ובמתח ואלה שעוסקים בתחום הרפואה ברמה כזאת הם מלאכים. אני מטופלת בכירורגית חזה, במכון הגסטרו, ובמרפאת הכאב, ולכולכם אני אומרת: תודה, תודה, תודה

 8. סמדר אמר/ה

  לקרוא ולא להאמין..אושפזתי לפני חצי שנה עקב התקף לב. שהיתי במיון 36 שעות בלי התייחסות בכלל..כי אין מקום במחלקות. האוכל היה בלתי אכיל. אפילו רופא במיון אמר לי שזה כמו עולם שלישי, איך קיבלו מקום ראשון?

 9. עמרי י אמר/ה

  הבעיה ברמב"ם שהוא צריך לשרת אזור של רבע מליון תושבים בקריות, שפרעם טמרה וכו' בנוסף על טירת הכרמל נשר חיפה חוף הכרמל זה פשוט לא הגיוני הפריסה של בתי החולים במטרופולין. העובדה ש-40 שנה מבטיחים בית חולים בקריות, עוד ועוד החלטות ואין בית חולים ועוד רוצים לקחת בית חולים מחיפה מהכרמל כשבתי חולים כרמל ובני ציון בעצמם משרתם אוכלוסייה של 250 אלף תושבי הכרמל, דליה, עוספיה, נשר.. הזוי כבר אמרנו??
  המדינה צריכה בדחיפות להקים בית חולים בקריות (לא מתוך חיפה אלא בנוסף), להקים בית חולים בסכנין ולהפסיק את העומסים המחפירים על בתי החולים בחיפה.

 10. עמרי אמר/ה

  בתי החולים מעסיקים בחיפה 25 אלף איש.
  בבית החולים + נותני שירותים מסביב.
  הזזת בית חולים אחד לקרית אתא תביא לאבדן פרנסה של 3000 איש בחיפה
  נראה שעיריית חיפה מקבלת את ההחלטה ההזויה הזו בשלוות נפש לא ברורה.
  הוצאת בית החולים בני ציון תביא לפגיעה אדירה ברמת הדר והדר עליון, ירידה במחירי הדירות והשכירות, חוסר ביקוש לגור בהדר עליון, עזיבה של אוכלוסיה חזקה של רופאים ואחיות מהשכונות האלו, החלשת עשרות עסקים סביב שנותנים שירות לבית החולים. זה לא פחות מאסון כלכלי לשכונת הדר עליון בחיפה והעירייה אפילו לא מגיבה בנושא.

הגיבו כאן לכתבה