גמר גביע המדינה ◄ מכבי חיפה – הפועל באר שבע • שלישי 24/5/22 ○ פיסת היסטוריה

ה-צ-ג-ה (צילום: יריב אפרים)

מכבי חיפה מול הפועל ב"ש בגמר הגביע – ג' 24/5/22 20:30, אצטדיון טדי, ירושלים

מנהל טוב יודע שכדי לא לפספס משימות, עליו לעשות רשימת מטלות ואחרי כל ביצוע לסמן "וי". ברק כבר הכין לעצמו  אחת כזאת, ארוכה, מנופחת, דמיונית ויש שיאמרו הזויה, אך לפתע הוא שם לב שליד כל סעיף מופיעה המילה "בוצע" בגודל ענק.

אלופי האוהדים (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

אלוף האלופים, גביע הטוטו, אליפות, וכעת נותר סעיף אחד אחרון: גביע המדינה. אין סוף לסופרלטיבים שהורעפו על מאמן מכבי חיפה, מי שלא מסכים איתם ימצא עצמו לבד במערכה מפני שעם עובדות לא ניתן להתווכח. אחרי עשור שהיה נראה כמו מדבר, ההווה והעתיד נראים כמו כפר נופש.

צ'יבוטה במחווה מרגשת לדין דוד (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

לא מעט דובר במהלך השבוע על "פסטיבל החגיגות" של שחקני חיפה לפני המשחק מול נתניה. אני טוען חד משמעית שכל עוד אין פגיעה והכל נעשה בגבול הטעם הטוב ובחוק, אין שום מניעה לכך, בתנאי שמתאמנים ומתכוננים כראוי, דבר שהתברר כמציאותי. ולראייה: 4:0 חד וחלק, עם תצוגת כדורגל שמתאימה לאלופה. חגיגות האליפות היו ראויות, מאורגנות, מסודרות ולא נפתח בדיון המיותר על נעה קירל. עצוב היה לראות את הקומץ שפרץ למגרש. אלה תמונות שלא מתאימות ל2022. זה יוצר שם רע לקהל המדהים של הירוקים, שחוץ מהיותו מעודד בתצוגות מרהיבות, הוא גם קהל בוגר. לשרוק בוז לחלק שעושה רע, זה יותר ממרגש בעיניי.

יעקב שחר. אלוף 10 פעמים (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מכבי חיפה יכולה לעשות היסטוריה והיסטוריה עם זכייה ב-4 תארים. קל זה לא יהיה. מולה מתמודדת חיה פצועה שרוצה לסיים את העונה עם תואר. לא מעט שורות הקדשתי בטוריי על היסטורית קרב התרנגולים שיש בכל משחק בין ב"ש לחיפה. זה בעצם כלי המשחק החזק ביותר שיש לברדה ואלונה להציע, כי מבחינת כישרון ויכולת העדיפות היא לעיר הכרמל.

שחקן העונה אצילי ושחקן הפלייאוף שרי הם נקודות המפתח להשגת הגביע. הצגה שלהם ושחר יקבל מתנה מהממת. כמובן, שמשחק ההגנה הוא סופר קריטי, מכוון שטעויות בהגנה הקבוצתית תעיב על ההתקפה .ירושלים, עיר בירתינו, האם את מוכנה להיצבע בירוק? וכל מי שנכנס להיסטוריה ומדבר על כך שחיפה לא מצליחה בגביע, נא להפסיק. שיאים נועדו להישבר. העונה זה הוכח.

ה-צ-ג-ה (צילום: יריב אפרים)

חדשות בקצרה:

  • 11 אלף אוהדים ילוו את האלופה.
  • בכר יקבע את הרכבו סמוך למשחק שכל העמדות פתוחות.
  • פוקס או כהן יפתחו בשער בשל פציעתו של משפתי.
  • לאחר משחק הגמר יחלו לעסוק בתכנון הרכש לעונה הבאה.

הגיבו כאן לכתבה