מכבי חיפה אלופה. נקודה • שבת 21/5/22 סמי עופר

אוהדי מכבי חיפה. אלופי הארץ בקטגורית האהדה (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)


לא מעט קולות תלונה נשמעו לאחר משחקה של מכבי חיפה מול מכבי ת"א, משום ששחקני האלופה חגגו מול קהלם לאחר הפסד 3:1. אין ספק שמדובר בסיטואציה מוזרה וסוריאליסטית, תודות להפועל ב"ש שסירבה לקבל מתנות מדי שבוע. אך יש שורה תחתונה: בכר ושחקניו זכו באליפות שניה ברציפות, לא דבר של מה בכך. לזכות באליפות זאת משימה קשה, שלא לדבר על שמירת תואר עונה אחר עונה, זאת בכלל אופרה אחרת.

אני חייב לומר שאני לא מוכן לקבל את הטרוניות של רואי השחורות ומפיצי התלונות. אני מזכיר לכל אותם בעלי זיכרון קצר שעשור שלם היו פה שממה ושיממון, מלבד תואר אחד בדמות גביע מדינה שגם הוא הגיע עם טעם חמוץ, זכר להריסת החגיגות עם בניון וזריקת המיקרופון ע"י הנשיא שחר, שלא קיבל הערכה וכבוד מקומץ שבא להרוס ולא לשמוח.

הרי ברור כשמש שכל אוהדי הירוקים מוכנים "לקבל באהבה" סיום עונה זוועתי, כל עוד בסופה יש אליפות. שלא יובן אחרת, אינני מוכן לקבל את היכולת הרעה שמציגה האלופה בחודשיים האחרונים, משהו לא טוב עובר על סגל הקבוצה והצוות המקצועי.

אלופת המדינה. עונה שניה ברציפות. (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

במקרה הזה, אני מסתכל על חצי הכוס המלאה שהיא מבשרת על כך שחייב לבוא שינוי לא קטן לקראת העונה הבאה. 2 מגנים, קשר יצירתי בנוסף לשרי וחלוץ בולדוזר – צרכים מתבקשים ביותר. אולי, אם החודשיים האחרונים היו עוברים עם תצוגות זה לא היה מציב מראה מול עיניהם של מקבלי ההחלטות במועדון. מה שכן, אני חייב לומר שאם יש משהו שעיצבן אותי זאת ההצטדקות של חלק משחקני הקבוצה שאמרו לכל מיקרופון: "צריך לזכור מה היה כל העונה ולא רק את הסוף". די! עצרו פה! אתם אלופים בזכות ולא בחסד. אין לכם מה לתת דין וחשבון בדיבורים. תנו תשובות במעשים, בכך שתתנו הצגות בשלושת המשחקים הנותרים.

אוהדי מכבי חיפה. אלופי הארץ בקטגורית האהדה (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

מה נשאר?

משחקי ליגה מול נתניה, שהוא בעצם משחק ההכתרה הרשמי. משחק שחייב להסתיים עם ניצחון ויכולת טובה  משתי סיבות: המתקת הגלולה המרה של קבלת תואר עם הפסדים שאחד מהם ליריבה המרה מת"א ובניית בטחון מחדש לקראת המשימה הכי חשובה כעת: זכיה בגביע המדינה. דבר, שיכניס את חיפה לדפי ההיסטוריה כקבוצה היחידה שזכתה ב4 תארים בעונה אחת.

איני יכול להתעלם מהפארסה ההזויה שהתרחשה השבוע בפ"ת. ביטול משחק כדורגל בשל אי ארגון תקין מצד הקבוצה המארחת זה דבר ביזיוני עם טעם של בושה. התדמית של הכדורגל הישראלי ,שגם כך ברצפה ירדה עוד יותר למטה ,מתחת לאפס. סכנין ככל הנראה תקבל הפסד טכני, אך זה לא ינחם את אותם אלפי האוהדים בירוק שהגיעו לאצטדיון לשווא. זה לא היה צריך לקרות.

גם בשכונה, כאשר החברים קובעים לשחק כדורגל אחה"צ, ישנו "מודיע תורן" שאחראי לשלוח הודעת ביטול במידה ופגישה בוטלה. שלא לדבר על העבר ,שהיה צריך לעבור בית בית ולצעוק לחלון ביתם של המשתתפים/ות: "אין משחק"… רגע של נוסטלגיה לפעם… לפני עידן הווטסאפ. די לבינוניות!

מכבי חיפה-מכבי נתניה יום שבת 21.5.22 20:30 אצטדיון סמי עופר, חיפה.

ברק בכר קבלן תארים (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

בכר חייב לזעזע את שחקניו! חייב! לא יעלה על הדעת שהפסד נוסף ירשם העונה הזאת. זה יהיה כבר מוגזם, למרות העומס והתשישות שבאה בשל קרוב ל-60 משחקים ששיחקה הקבוצה העונה בכל המסגרות. אין שום דבר מלבד ניצחון אשר בא בחשבון. הירוקה צריכה לעלות על כר הדשא כאלופה גאה ולהציג זאת החל מהשנייה הראשונה. תוצאה מרשימה תשתיק את הרחשים מחוץ ובתוך הקבוצה. קבוצתו של בני לם תגיע עם רצון עז להשגת נקודה שתבטיח את השתתפותה באירופה לעונה הבאה.

היהלומים שפירקו את חיפה במפגש האחרון ביניהן, לא יעשו חשבון לכך שהאלופה רוצה לחגוג הנפת צלחת מול 25 אלף צופים ויבואו לשחק עם אש בעיניים בכדי לסיים עונה נפלאה מבחינתם.

הדובדבן ההולנדי שרי (צילום: ראובן כהן, האתר הרשמי של מכבי חיפה)

חדשות בקצרה:

  1. 30 אלף צופים ימלאו את סמי עופר.
  2. הנפת צלחת האליפות תקרה בשבת באופן רשמי.
  3. ברק בכר יבצע רוטציה רחבה בהרכב, מתוך מחשבה על ריענון שחקניו המובילים שצריכים להגיע ברעב שיא לגמר גביע המדינה וכחלק מחשש להרחקות ויישום הרחקות קיימות בדמות חזיזה ודוד.
  4. עופר פביאן מונה למנהל המקצועי במחלקת הנוער של המועדון במקום איציק עובדיה שעובר לתפקיד מנכ"ל הקבוצה. פביאן אמר לאתר הרשמי של הירוקים: "אני גאה ושמח להצטרף למועדון כדורגל מכבי חיפה, זו מחמאה מאוד גדולה בשבילי. מבקש להודות למר יענקל'ה שחר ולמועדון מכבי חיפה על הזכות וההזדמנות הגדולה להצטרף למועדון הירוק. אני שמח לקבל על עצמי את התפקיד לצד האחריות הגדולה ומודע לאתגר המקצועי שמחכה לי. מטרת העל תהיה לעסוק בפיתוח שחקנים וקידומם וזה יהיה לצד הענקת ערכים תרבותיים וספורטיביים, במקביל לשאיפה למצוינות".
  5. מסאיי דגו מונה למאמן קבוצת הנוער של המועדון וחתם לשנתיים.
הגיבו כאן לכתבה