גזר דין המוות של החיפאית באבו דאבי – נדחה

בית המשפט לערעורים באבו דאבי דחה היום (שלישי 17/5/22) את גזר דין המוות של פידאא קיוואן מחיפה, זאת לאחר שעו"ד אחמד סעיד אלמזרועי (עו"ד מקומי) שמייצג אותה, הגיש ערעור על ההחלטה, שהתקבל.

בשיחה לחי פה סיפרה עו"ד תמי אולמן, שמייצגת את קיוואן בארץ: "שכרנו את שירותיו של עו"ד מקומי על מנת לטפל בתיק של קיוואן באבו דאבי, הוא הגיש ערעור ובקשתו נענתה. דיון בעניינה יתקיים ב-31/5/22, בהחלט מספיק זמן כדי ללמוד את התיק של קיוואן ולייצגה. לגבי השאלה אם גזר דין המוות יבוטל או לא, קשה לתת תשובה בעניין, אף פעם לא ניתן לדעת".

עו"ד מרדכי ציפין שמלווה את המשפחה באבו דאבי בהתנדבות, מסר היום לאחר קבלת הערעור ודחיית גזר הדין: "הוגש כתב ערעור עם אסטרטגיה חדשה, אני מקווה שנגיע לתוצאות הרבה יותר טובות מאשר בערכאה הראשונה. אנחנו מקווים שנצליח שם". עו"ד ציפין הביע את תודתו למשרד החוץ ולקונסול הישראלי באבו דאבי על היחס המאוד משמעותי והטוב שהם מעניקים למשפחה.

כזכור, בחודש אפריל האחרון הוטל גזר דין מוות על פידא קיוואן בת 43 מחיפה, לאחר שבמהלך חיפוש בדירה בה שהתה, נמצאו חצי ק"ג קוקאין, כמות הנחשבת לכמות מסחרית. קיוואן, בעלת סטודיו לצילום בחיפה, נסעה לאיחוד האמירויות לצורך שילוב של טיול חשיפה לתרבות חדשה ועבודה.

משפחת קיוואן דחתה את הפרסומים לפיהם פידאא נסעה לאיחוד האמירויות בעקבות הזמנה של מכר פלסטיני, לצורך עבודה. המשפחה סיפרה כי פידאא, בחורה חולמנית וחרוצה, פעילה ובעלת קריירה עשירה ומוצלחת, עסקה בצילום ובעיצוב גרפי, ארגנה עשרות תערוכות וערבי תרבות ואומנות. במשפחבה אומרים כי נסעה לטייל באיחוד האמירויות הערביות במטרה להיחשף לתרבות ערבית דומה אך רחוקה מזו המוכרת, ועל מנת לרכוש מיומנויות חדשות שעשויות היו לקדם את הקריירה שלה. לרוע המזל, היא נפלה קורבן לאמון העיוור שלה באנשים, ונכפתה עליה מעורבות בתיק שאינה קשורה אליו, לא מקרוב ולא מרחוק.

במשפחתה של קיוואן בטוחים כי חפותה תצא לאור בקרוב, וכי הרשויות הידידותיות באיחוד האמירויות ובמערכת המשפט יגיעו לאמת.

הגיבו כאן לכתבה

6 תגובות
 1. מוטי. אמר/ה

  אם הרשויות יגיעו לאמת, אז הלך עליה.

 2. ורד גוטמן אמר/ה

  חבל

 3. אורח נטה ללוןן אמר/ה

  הגברת בכלא שונאת את מדינת ישראל, שונאת את החיילים ומתעבת את היהודים החיים כאן שעבורה הם פולשים וכובשים שדינם גרוש או מוות. לו הייתה כעת בארץ הייתה משתתפת בהפגנות האנטישמיות והגזעניות הערביות כנגד היהודים בחיפה, שהיא, כידוע, לפי היהודים התמימים והטיפשים " מופת של דו-קיום " וכו וכו. כל הסיסמאות הריקות. שיעזרו לה חבריה ה"פלישתנאים " ואבו מאזן ולא משרד החוץ. עורכי הדין המהוללים שלה לבטח עושים זאת תמורת כסף רב. זה האופי היהודי- כסף וחמדנות גם מהאויב.

 4. אבי כהן אמר/ה

  היא תחזור ותהיה ראש עירית חיפה, חיפנית טיפוסית..

 5. יהודי אמיתי אמר/ה

  בינתיים שתאכל חומוס עם הרבה פול.מי ששונאת חיילים שיתלו אותה מהגרון!ומהיר!

 6. יניב אמר/ה

  גם עבודות פרך לכל החיים יכול לנחם אותנו….

הגיבו כאן לכתבה