סוף טוב: מופע הסוסים והרכיבה שתוכננו לחגיגות ל"ג בעומר בחיפה – בוטלו

את הרכיבה והמופע יחליפו אטרקציות אחרות

הילה לאופר, חברת מועצת העיר מסיעת הירוקים של חיפה ופעילה נמרצת למען בע"ח, סיפרה לחי פה כי לפני כשבוע פנו אליה מספר נציגים מאירגוני זכויות בעלי חיים, ויידעו אותה כי כחלק מחגיגות ל"ג בעומר שתוכננו להתקיים בחיפה מטעם ארגון חב"ד, מופיעה גם פעילות רכיבה על סוסי פוני כ"אטרקציה" למשתתפים.

הסוסים סובלים וקורסים תחת העומס

"כבר ידוע כי רכיבה על סוסי פוני מייצרת סבל רב עבורם, ראינו דוגמאות רבות לכך פעם אחר פעם, ואני אישית מכירה כמה מקרים בהם הסוסים פשוט קרסו, ודאי כשרבים מחכים בתור כדי לרכוב עליהם ואין לסוסים האומללים רגע אחד של מנוחה", אומרת לאופר.

צדיק אמיתי

לאופר מספרת: "פניתי לרב יהודה גינזבורג, מנהל חב"ד חיפה, איש יקר וצדיק אמיתי. ביקשתי את עזרתו. הרב גינזבורג הקשיב, וממש עכשיו חזר אליי עם בשורות משמחות מעין כמוהן: חב"ד חיפה ביטלו את הזמנת הסוסים לאירוע, ובמקום זאת יקיימו מופעים אחרים".

שמחה גדולה

"אין מספיק מילים לתאר את השמחה על כך שהצלחנו לחסוך מהסוסים האומללים את הסבל המיותר הזה", אומרת לאופר, "ועל כך שעם הרבה עבודה קשה של אנשים רבים לאורך שנים, המודעות לנושאים הללו נמצאת בעליה מתמדת, לטובת בעלי החיים התמימים שלא עשו רע לאיש".

"אני רוצה להביע את הערכתי ותודתי לרב גינזבורג היקר, על ההבנה ועל התגובה המהירה לבקשה החשובה הזו. חג שמח לכולם".

חגיגות ל"ג בעומר חב"ד חיפה – לאחר שהרכיבה על סוסי הפוני הוסרה מהתוכנית:

הילה לאופר והכלבים (אלבום פרטי)

הגיבו כאן לכתבה

4 תגובות
 1. זאת הכתבה ללג בעומר?? אמר/ה

  כן סוסים שאלפי שנים רוכבים עליהם משך שעות ארוכות בני האדם למסעות – יקרסו תחת העומס מכמה ילדים שיעשו כמה דקות סיבוב עליהם. אתם הזויים בחיי.

 2. שושי קופל אמר/ה

  כל הכבוד וישר כוח לך הילה שהצלחת למנוע את המופע של הסוסים.. איתך לאורך כל הדרך.
  וכל הכבוד לך נירית שהעלית את הכתבה. ממני וממיכה

 3. שכו למשפחות חזירים אמר/ה

  אחרי שעריית חיפה מרחמת על הסוסים
  הגיעה הזמן לרחם על הילדים.

  עשרות אלפי חזירי בר "רוכבים" על הילדים שלנו בעירנו. הילדים מפחדים, האזרחים פונים לעריה ומבקשים מהם לטפל בבעיה, כי הילדים סובלים
  והעריה אוטמת אזניה.

  אולי תצרפו את הרב גינזבורג לעיריה?

 4. ירחמיאל אמר/ה

  איפה היה כתוב סוסים,?

הגיבו כאן לכתבה