תחנת הדלק "עדן" בחיפה נסגרה שוב – בשל מכירת דלק לא תקין

תחנת דלק עדן (צילום: משרד האנרגיה)

בתוך פחות מחודשיים – צו סגירה נוסף הוצא לתחנת דלק 'עדן' בחיפה

צו סגירה מיידי הוצא לתחנת הדלק "עדן" שברחוב שדרות ההסתדרות 233 בחיפה, לאחר שהבנזין שנמכר בתחנה שוב לא עמד בתקן הנדרש.

בית משפט השלום בחיפה הוציא אמש (שני 16/5/22) צו סגירה מיידי לתחנת הדלק "עדן" שברחוב שדרות ההסתדרות 233 בחיפה (תחנה מספר 2185), זאת לאחר שבדיקה שערכו מפקחי מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה בתחנה ב-12/5/22 הצביעה על כך שהבנזין הנמכר בתחנה לא עומד בתקן הנדרש.

נסגרה כבר בחודש שעבר

כזכור, בחודש שעבר השית בית משפט השלום בחיפה על תחנת הדלק "עדן" צו סגירה זמני בעקבות עבירות חוזרות ונשנות של מכירת דלק לא תקני בפרק זמן של פחות מחודשיים ובדיון שנערך בעניינה נקבע כי התחנה תשוב לפעילות תחת מספר התניות, ביניהן ביצוע שתי דגימות של הדלק פעמיים בשבוע למשך תקופה של שלושה חודשים. עוד קבע בית המשפט כי במידה שהממצאים יימצאו לא תקינים, יינתן צו סגירה לתחנה למשך 90 יום ולאור התוצאה של הבדיקה האחרונה, אכן הורה בית המשפט לסגור באופן מיידי את התחנה לשלושה חודשים ואסר עליה למכור גם בנזין וגם סולר.

חן בר יוסף, מנהל מינהל הדלק והגז במשרד האנרגיה:

מינהל הדלק והגז ימשיך ויבחן את איכות הדלק, הן בתחנה זו והן בכלל התחנות ברחבי המדינה, על מנת להבטיח כי הציבור רוכש מוצר איכותי העומד בתקן. אנו נחושים להילחם בתופעות העברייניות ונדאג למיצוי הדין מול כל הגורמים המשווקים או עוסקים במהילת הדלק.
תחנת דלק עדן (צילום: משרד האנרגיה)

מהלשכה המשפטית במשרד האנרגיה נמסר:

הפעילות המשולבת של מינהל הדלק והגז והלשכה המשפטית במשרד האנרגיה, מובילה לתוצאות למען הציבור. מדובר בנקיטת צעדים משפטיים שנועדו להעצים את האכיפה של משרד האנרגיה, כנגד התופעה של דלק לא תקין. אנחנו במשרד נמשיך לפעול לטובת הצרכנים, ולצד אכיפה ממוקדת, נשמור על זכויותיהם ובטיחותם של ציבור הנהגות והנהגים בישראל.
הגיבו כאן לכתבה

11 תגובות
 1. דני אמר/ה

  עונש מאסר של כמה שנים ולעולם לא ימכור דלק מזוהם

 2. חיפאית אמר/ה

  דווקא אחלה תחנה זולה וטובה. תידלקתי שם כמה וכמה פעמים ולא היתה בעיה… קיבלתי גם קפה ויחס מצוין מהעובדים

 3. avino אמר/ה

  הכל כסף. בכדי להרוויח יותר ומהר, מנהלי תחנת הדלק עדן,
  מוהלים ומזהמים את הדלק. לתלות את הרשיון שניתן להם
  ולתבוע אותם על כל הנזקים שנגרמו למכוניות.

 4. אבי כהן אמר/ה

  הזול עולה יקר.. כל הכבוד לפקחים על ששומרים עלינו

 5. אורי אמר/ה

  מוזר – תדלקתי שם סולר המון פעמם ולא היו בעיות

 6. אברם אמר/ה

  התחנה הכי טובה בחיפה

 7. ניסן אמר/ה

  זול עולה ביוקר ויקר זה עולה בזול

 8. אזרח שומר חוק אמר/ה

  הגיע הזמן שיקימו סיירות לבדיקת פתע בתחנות הדלק ויסגרו תחנות שלא עומדות בתקן.נמאס שאנחנו צריכים לשלם הון למוסכים בגלל דלק לקוי.מתי יקים מישהו תביעה ייצוגית נגד החברות שגורמות נזק.וכל זה בנוסף למחירי הדלק שהם גבוהים גם ככה?

 9. אזרח מודאג אמר/ה

  מנהל הדלק דפוק פעמיים נתפשו עם דלק לא תקין למה אין קנס במיליונים ומאסר. למה לא סוגרים את התחנה לצמיתות הם עברינים שיטתיים

 10. מומי אמר/ה

  דלק לא תקין מטומטמים תדברו על מחיר הדלק שהמדינה מוכרת לנו ביקר בגלל זה יש דלק לא תקין המדינה האחראית הראשית המידנה קונה ב2 שקל מוכרת לתחנות ב7 ועשרה אגרות ומה מרווחה התחנה חצי שקל 40 אגורות ותורידו מזה הוצאות איך ולא היא דלק לא תקן איך מדינה לא תקינה מדינת גנבים

 11. למה? אמר/ה

  למה לא מכניסים לכלא את בעלי התחנה העבריינים וקונסים אותם במיליוני שקלים?

הגיבו כאן לכתבה