"סטרה לפעוטות, הפילה אותם והכאיבה להם" • כתב אישום לגננת

גן ילדים בחיפה • אילוסטרציה - אין קשר לנאמר בכתבה (צילום: ירון כרמי)

עפ"י כתב האישום, תקפה באלימות שרית בן חמו, מנהלת הגן, 14 פעוטות

פרקליטות מחוז חיפה הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר כתב אישום נגד שרית בן חמו (49), מנהלת ומטפלת בגן בקרית אתא, בגין התעללות ותקיפת קטינים. 

על פי כתב האישום, שהוגש על ידי עו"ד ענאן גאנם, בין השנים 2020-2022 עבדה בן חמו בגן כמנהלת ומטפלת לצד סייעות נוספות. הגן היה בבעלות בנה של הנאשמת והיה מיועד לפעוטות בני מספר חודשים ועד לילדים בני שלוש. 

במהלך התקופה הרלוונטית לכתב האישום, תקפה בן חמו כ-14 פעוטות ילידי 2019-2021. במסגרת עבודתה הנאשמת נהגה להטיל אימה על הפעוטות, להשתמש כלפיהם באלימות פיזית ונפשית, ולנקוט צעדי משמעת נוקשים שכללו, בין היתר, שימוש באלימות במקרים בהם הנאשמת סברה שהפעוטות התנהגו שלא כשורה. בן היתר, נדרשו הפעוטות לשבת דקות ארוכות ברציפות על כיסא ילדים שכונה על ידי הנאשמת כיסא חשיבה, ללא כל פעילות, ומבלי שניתנה להם אפשרות לעמוד, ולשחק. זאת, ללא כל סיבה. במקרים רבים, בעת שהפעוטות ניסו לרדת מהכיסא, הנאשמת ניגשה אליהם והחזירה אותם באלימות לכיסא. 

בנוסף הנאשמת נהגה להאכיל את הפעוטות בחוזקה וגרמה להם למכאוב כשהיא דוחפת להם כפיות גדושות באוכל לתוך הפה בצורה רציפה וללא הפסקות, לעיתים כשהיא מחזיקה את ראשם או את פניהם ודוחפת להם את האוכל בכוח לפה. 

עוד נהגה הנאשמת, במסגרת עבודתה, לנקות את פניהם של הפעוטות, לאחר שסיימו לאכול, כשהיא מחזיקה אותם בראשם ובידה השנייה ניקתה בחוזקה את פניהם באמצעות מפית, וגרמה להם למכאוב. הנאשמת הרימה את הפעוטות באלימות, ניערה אותם והפילה אותם על הרצפה. הנאשמת נהגה להכות את הפעוטות על ידיהם ורגליהם. בנוסף הנאשמת דחפה את הפעוטות בחוזקה והפילה אותם. 

הנאשמת נהגה במקרים רבים לצבוט את הפעוטות בידיהם, רגליהם ובבטן ולסטור להם בפנים. ואף בעטה הנאשמת בישבנו של אחד הפעוטות וגרמה לו לבכי. 

הפרקליטות מבקשת להאריך את מעצרה של הנאשמת עד לתום ההליכים.

הגיבו כאן לכתבה

3 תגובות
 1. רחל אמר/ה

  זה לא נגמר, כל שני וחמישי מתגלית עוד גננת/מטפלת/סייעת/בעלת גן…. שמתעללת בצורה חמורה בחסרי ישע. צריכה להיות חקיקה בעניין הזה. לא ייתכן שכל מטורפת תוכל להתעלל ביקרים לנו מכל. לא ייתכן שכל מי שרוצה לפתוח גן/צהרון וכדומה, לא יעבור הסתכלות פסיאטרית ובדיקת התאמה לטיפול בילדים. אני מקווה שבית המשפט ייתן לה עונש כמו שמגיע לאנשים כמוה.

 2. פיטר פן גוטמן אמר/ה

  הורים חסרי עמוד שדרה מתי תבינו שהשופטים\ות חושבים כמו המתעללות שהילדים זה מטרד – תקראו מחקרים על הגורם המתעלל ?!?!
  תגנו על הילדים שלכם -מחוץ לקופסא

 3. אריאלה אמר/ה

  מזעזע! איך אשה כזו הולכת לטפל בילדים. לדעתי צריך להחיל את פיקוח משרד החינוך החל מגיל המעון/ פעוטות וחייב להיות פיקוח הדוק גם לילדי הקבוצות הצעירות. מפליא שאשה שהיא אמא בעצמה ואולי גם סבתא, מתנהגת בצורה כזו לפעוטות חסרי ישע.

הגיבו כאן לכתבה