מינויים חדשים בקריה הרפואית רמב"ם • מנהלי היחידות החדשים

דר' יניב דותן, דר' חיים גילשטיין, דר' ישראל הניג, דר' ניר חייא – שורת מינויים חדשים ברחבי הקריה הרפואית

דר' יניב דותן מונה לאחרונה למנהל המכון לתפקודי ריאה בקריה הרפואית רמב"ם

בשנת 2007 סיים בהצטיינות דר' דותן את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה של הטכניון והתמחה ברפואה פנימית בבית החולים החיפאי "בני ציון", בו זכה בתואר "מתמחה מצטיין" ולאחר מכן גם בתואר "חוקר מצטיין".

במהלך ההתמחות יצא לתקופת מחקר והשלים תואר PhD בנושא "המכניקה של דרכי הנשימה העליונות" בפקולטה לרפואה של הטכניון, בהנחיית פרופ' גיורא פילר ופרופ' אריה אוליבן. במהלך שנת 2015 נסע לתת-התמחות קלינית בת 3 שנים במחלות ריאה וטיפול נמרץ ב-Temple University Hospital בפילדלפיה, ארה"ב. לאחר סיום תקופת ההתמחות, עבד כרופא בכיר בתחום מחלות ריאה וטיפול נמרץ, והקים שירות השתלות ריאה בבית החולים St. Luke's University Health Network בפנסילבניה, ארה"ב.

דר' יניב דותן. (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

מיד עם פרוץ מגפת הקורונה בשנת 2020, חזר ארצה והצטרף למכון ריאות ברמב"ם באחת התקופות המאתגרות ביותר שידע המכון מיום הקמתו, שם כיהן כסגן מנהל ואחראי תחום רפואת ריאות פולשנית.

תחומי המחקר העיקריים של ד"ר דותן הם מחלות ריאה מיצרות, יתר לחץ דם ריאתי והשתלות ריאה. לדר' דותן פרסומים רבים בתחומים אלה והוא מונה כמרצה בכיר בפקולטה לרפואה בטכניון בשנת 2021. כעת הוא נכנס לנעליו של דר' מרדכי יגלה, הפורש בימים אלו לגמלאות.

דר' חיים גילשטיין מונה למנהל היחידה לכירורגיה קולורקטלית

דר' גילשטיין, סיים את לימודי הרפואה באוניברסיטה העברית בירושלים בשנת 2008. לאחר מכן התמחה במערך לכירורגיה כללית בבית החולים רמב"ם. בתום ההתמחות עבד ביחידה לכירורגיה קולורקטלית במערך לכירורגיה כללית כרופא בכיר. בזמן יציאתו להשתלמות עמיתים בתחום התמחותו ב'קליבלנד קליניק – פלורידה' שבארה"ב, הוא למד מטובי המומחים בעולם את השיטות המובילות לתחומו, ועם חזרתו ארצה, מונה למנהלה בפועל של היחידה לכירורגיה קולורקטלית ברמב"ם.

דר' חיים גילשטיין (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

ד"ר גילשטיין שותף בהרחבת היישום של ניתוחים בגישה זעיר פולשנית בגידולי הרקטום ואחראי על הניתוחים בחולים הלוקים במחלות המעי הדלקתיות. ד"ר גילשטיין מאמין בשיתופי פעולה רב-תחומיים, בפרט עם המכון הגסטרואנטרולוגי והמכון האונקולוגי. בין כל שלל העיסוקים הרבים הוא גם עסוק בהוראות סטודנטים ומתמחים, במחקר קליני ומשמש כמרצה בכיר קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון.

דר' ישראל הניג מונה למנהל היחידה להשתלות מח-עצם בקריה הרפואית רמב"ם

ד"ר הניג סיים בהצטיינות את לימודיו בפקולטה לרפואה של הטכניון בשנת 2002 ומיד לאחר מכן התמחה ברפואה פנימית והמטולוגיה ברמב"ם, תוך מתן תשומת לב רבה לתחום השתלות מח עצם וטיפול תאי, נושא שבחר להתמקצע בו.

דר' ישראל הניג (צילום: הקריה הרפואית רמב"ם)

ד"ר הניג הינו אחד מבוגרי התוכנית היוקרתית של רמב"ם "עתידים", כאשר בשנת 2015 נסע להשתלמות מחקר של שלוש שנים באימונו-ביולוגיה של השתלות מח עצם ב University of Michigan במעבדתו של פרופ' Pavan Reddy.

עם חזרתו ארצה בשנת 2018, שימש כרופא בכיר ביחידה להשתלות מח עצם, במכון ההמטולוגי ברמב"ם והיה שותף להטמעת פרוטוקולי טיפול חדשים ופיתוח תוכניות תמיכה וטיפול למושתלי מח עצם במסגרת המכון וברמה הארצית. בדומה לעמיתיו המשלבים רפואה וחינוך של רופאי העתיד בישראל, גם דר' הניג פעיל בהוראת סטודנטים, מתמחים ומשתלמים, ועוסק במחקר קליני תוך שיתוף פעולה רב תחומי פורה.

דר' ניר חייא מונה למנהל יחידה מקצועית-גניקולוגיה בקריה הרפואית רמב"ם

דר' חייא סיים לימודי הרפואה בטכניון בשנת 2005 והתמחה במערך למיילדות וגניקולוגיה בבית החולים "כרמל". בשנת 2013 יצא לתת-התמחות מטעם האיגוד המלכותי אוסטרליה-ניו זילנד בתחום האורוגניקולוגיה וכירורגיה אגנית משקמת באוסטרליה ב-Royal Brisbane & Women's Hospital. שם למד ממובילי החוקרים והמנתחים בתחום ומפרופ' כריסטופר מאהר, מי שמרכז את תחום מחקרי המטא-אנליזה בניתוחי רצפת האגן.

דר' ניר חייא (צילום: ארקדי רסקין – עבור רמב"ם)

עם חזרתו ארצה הוא השתלב כרופא בכיר במערך נשים ויולדות בבית החולים "כרמל" ומשנת 2017 כיהן כסגן מנהל מערך נשים ויולדות שם. ד"ר חייא חסיד של עבודת צוות ושיתוף פעולה מולטי-דיסיפלינרי, פעיל בחינוך הסטודנטים והמתמחים כדור העתיד של הרפואה בישראל, הוא מלווה סטודנטים במחקר קליני ומשמש כמרצה קליני בפקולטה לרפואה של הטכניון.


הגיבו כאן לכתבה

7 תגובות
 1. אורח נטה ללון אמר/ה

  כרופא שעבד,ברמבם שנים רבות ויצאתי לגמלאות כפרופסור אינני מסתנוור מ" עבודת הקודש " של הרופאים הערבים. חלק גדול מהם גם בהיותם בעמדות מובילות הם שונאי ישראל מובהקים המייחלים לתבוסתה וסופה. תפקחו את העיניים ואל תהיו עיוורים

  1. אחות אמר/ה

   אני בספק אם אתה פרופסור או בכלל רופא.. לו היית, לא היית מתבטא באופן גזעני ובלתי אנושי ומסית על הרופאים הערבים שעושים את עבודתם על הצד הטוב ביותר ללא הבדל גזע מין ודת.. בכל אופן הדעות החשוכות שיש לך על ערבים בכלל מזהמות את ההקלדה שלך ומפיצות שנאה כלפיהם.. עצוב, מאחלת לך שתסיים לפחות תואר ראשון במקצוע כלשהו.. כי אדם נאור, מלומד ואינטלקטואל לא מתבטא באופן כזה על אחרים בייחוד בתקופה רגישה שבה אנו האזרחים אמורים לשמור על שפיות וליקוד..

 2. קרמיט הדבעע אמר/ה

  צודקקק

 3. צ אמר/ה

  מעוררים השראה..כבוד..

 4. עירית אמר/ה

  דר חיים גילשטיין.תודה על שהיית יחד עם דר אסף חרבי בזמן הכי קשה ובזכותך ובזכות הרופאים שאיתך נצחנו את המחלה .תודה מכל הלב הצליח בהמשך הדרך .מינוי בהחלט ראוי

 5. יונה הירשהורן אמר/ה

  הכתבה מרגשת ומחממת את הלב שקמים לנו רופאים טובים ומצטינים. בתחומים שונים כל אחד בתחומו ומאחלת להם בריאות איתנה וימשיכו בהצלחה מרובה לעשות חייל .
  אשריהם שבחרו במקצועות הרפואה לעזור לכל אדם באשר הוא ,נותר לומר להם אלפי תודות מקרב לב ,
  עם ישראל זכה בכם ..אשרינו…

 6. יוסף אמר/ה

  ברכות לרופאים המצטיינים שהגיעו לתפקידים הבכירים הללו אני בטוח שזאת רק ההתחלה ומיפה רמתם ותרומתם רק תעלה והם יוסיפו לתרום לתושבי הארץ בכלל ולתושבי חיפה בפרט.
  תודה לכם מקרב ליבנו. כל טוב והצלחה בדרככם ובתפקידכם
  ברכות ואיחולים להמשך פורה.

הגיבו כאן לכתבה