הפגנת הדייגים נגד התרחבות השמורה הימית חוף כרמל – התפרצות למוזיאון הימי

הערב, 9/5/22, מתוכנן כנס להשקת השמורה הימית חוף כרמל בחיפה. ארגון הדייגים הארצי התארגן להפגנה נגד מה שהם קוראים: השתלטות רשות הטבע והגנים על המרחב הימי. במהלך ההפגנה התפרצו הדייגים בכוח למוזיאון כדי להפגין בכנס.
הישארו אתנו. אנו משדרים בשידור חי, כולל ראיונות עם הדייגים.

הדייגים מתפרצים למוזיאון

רפי כהן, יו״ר עמותת יעד לקידום הדייג הספורטיבי ושמירת הסביבה הימית בהפגנה נגד השמורות ימיות


עאיד מחאמיד, נציג ארגון הדייגים בהפגנה נגד השמורה הימית


שלום ביטון, יו"ר איגוד הדייגים בישראל בהפגנה נגד השמורה הימית ראש כרמל


הגיבו כאן לכתבה

64 תגובות
 1. הזוי צריך להגיש כתבי אישום נגד הדייגים הבריונים אמר/ה

  עלאק דייג ספורטיבי. לא מאשרים צייד ספורטיבי ולא צריכים לאשר "דייג ספורטיבי".
  בריונים אלימים שרוצים להשתלט ולהרוס את הדגה בים.
  אין שום דבר ספורטיבי במה שהם עושים.

  1. רפי כהן אמר/ה

   והנה לנו תגובה של מי שפיו, לבו וראשו, מפיקים מרגליות שנאה עיוורת ולא רציונלית. נדמה כי הבריונות האלימה היא במלל המתלהם שלך. ממי שמתבטא כמוך אינני מצפה להבנה, כי הבנה מצריכה תבונה, בדברים שכתבת יש שפע שנאה אך אין שמץ של תבונה. מאחל לך למצוא דרך להפסיק לשנוא ולהפסיק להיות עיוור לזולת, תנסה כיוון אחר ואולי תמצא קצת אושר.

  2. יואב אמר/ה

   רואים מהתגובה שלך שאתה לא מבין את המצב האמיתי בים. הדייגים לא פוגעים בטבע במיוחד לא כמו הזיהום של הים וההתחממות הגלובלית.
   בנוסף הדייגים הם ממש לא בריונים אלימים שרוצים להשמיד את הדגים בים.

  3. אבי אמר/ה

   זה שאתה לא מבין בזה אינו אומר שזה לא ספורט בדיוק כמו מקצועות אחרים.
   הדייג הספורטיבי הינו ענף ענק בעולם ומגלגל עשרות מיליארדי $ .
   זה קודם ענף כלכלי אדיר שמוכר ציוד ,וייצור שגורמים צמיחה למשק כמו ואף הרבה יותר מענפי ספורט אחרים.
   בנוסף הדייגים הספורטיביים אינם גורמים נזק כלל כי שיטת הדייג היא חכה בלבד ולא רשת או אמצעים אחרים,בנוסף קיימות הגבלות ורגולציותמחמירות על כמות דגים וגודל. בנוסף הדייגים הספורטיביים שומרים על הים מאוד והצילו אין ספור צבי ים מרשתות,כרישים ומינים אחרים כיוון שהם עם סירות בים הכי הרבה.
   לראייה ניתן לראות את דוח מחקר הרטג ואת חוזר משרד החקלאות שמוכיח כינקיימת עלייה חדה בדגה ובריאות הים. ההגבלות החדשות פשוט גורמות לים שלנו לשרוץ דגים והדייגים והחוקרים רואים זאת.
   לרטג אין קשר לשמירת הטבע,זה גוף ממשלתי עם תקציב מעל חצי מיליארד שח שמתנפח ומתנפח עי גזילת משאבי טבע ומסחורו לציבור.

  4. רפי כהן אמר/ה

   לך שכתבת "אין דיג ספורטיבי" ושאר סיסמאות דומות וריקות מתוכן – אנחנו לא מדברים בסיסמאות ריקות אלא בעובדות:
   יש לתהות אם כתבת את הדברים מתוך בורות או שמא מתוך כוונה לניסיון דמוניזציה נואל לציבור שבחלקו אוהב ים וטבע לא פחות ואף יותר ממך.. או שמא מדובר בעוד גיבוב סיסמאות צעקניות וריקות מתוכן. אשמח להעשיר השכלתך:
   בשנת 1995 נשיא ארה"ב דאז ביל קלינטון , חתם על צו נשיאותי מספר 12962 המסדיר ומתווה את נושא דיג הפנאי (להלן: "הצו הנשיאותי"). הצו הנ"ל נמצא בקישור הזה –
   https://www.epa.gov/cwa-404/recreational-fisheries
   הצו הינו חלק מסעיף 404 של חוק מים נקיים – ( Section 404 of the Clean Water Act ). צו זה נועד לפי הגדרתו : לשמר, לשחזר ולשפר מערכות מים בכדי לספק הזדמנויות דייג פנאי ברמה הארצית. להלן הציטוט:
   "in order to conserve, restore, and enhance aquatic systems to provide for increased recreational fishing opportunities nationwide" *הצו האמור נמצא בכתובת האינטרנט הזו –
   https://www.epa.gov/cwa-404/recreational-fisheries
   הצו מחולק לשישה חלקים המתווים את הדרך על רשויות המדינה לפעול על מנת לקיים את הצו:
   **חלק 1 – חובות הסוכנויות הפדרליות:
   מתווה את הדרך ליצירת שותפויות בין הממשל למגזר הפרטי , לדוגמה :
   א. פיתוח ועידוד שותפויות בין ממשלות לבין המגזר הפרטי לקדם את שימור המשאבים הימיים ולשפר הזדמנויות דיג פנאי.
   ב. זיהוי הזדמנויות דייג פנאי אשר מוגבלות על ידי איכות מים ירודה ובתי גידול במצוקה וקידום השיקום על מנת לתמוך בדייג פנאי בר-קיימא.
   ג. קידום תוכניות תמיכה מקוונות שמטרתן לעודד השתתפות של דייגים בשימור ושיקום של מערכות ימיות.
   **חלק 2 – הקמת מועצה לאומית לתיאום דייג הפנאי (National Recreational Fisheries (Coordination Council, אשר תהיה מיוצגת ע"י משרדי ממשל שונים להם יש נגיעה ישירה ו/או עקיפה לדייג הפנאי, כאשר בין סעיפי חלק זה ניתן למצוא לדוגמה הנחיות כדלהלן :
   א. להבטיח כי הערכים החברתיים והכלכליים של מערכות ימיות בריאות התומכות בדיג פנאי נחשבים על ידי הסוכנויות הפדרליות במהלך פעולותיהם.
   ב. לחלוק את המידע העדכני ביותר, משאבים וטכנולוגיות ניהול בכדי לסייע בשימור וניהול של דיג פנאי.
   **חלק 5 – מועצה לשיתוף הדיג ספורטיבי ושייט (Sport Fishing and Boating Partnership Council).
   נאמר שם כי לשם לסייע ביישום צו זה , משרד הפנים ירחיב את סמכויות המועצה הנ"ל בכדי:
   א. לעקוב אחר פעילויות פדרליות ספציפיות המשפיעות על מערכות ימיות ועל דיג הפנאי בהן הן תומכות.
   ב. לסקור ולהעריך את היחס של המדיניות הפדרלית ופעילויות למעמד ותנאים של משאבים לדיג פנאי; ולהכין דו"ח שנתי של פעילותה, ממצאים והמלצות להגשת למועצה

   הנה כי כן, יש גם יש דיג ספורטיבי – כתרבות פנאי מוערכת ואהודה שבמדינות שפויות פועלים לקדם ולא בכדי… הדיג לא גורם לשום העלמות הדגים – כל עוד הדיג מנוהל באופן מאוזן… אבל מה לצווחן/ית מלא/ה שנאה עיוורת ולעובדות… ונוסיף מילה על מוסר כפול: הבית שלך שבנוי בטבע – פוגע בטבע, נסיעתך המכוניתך פוגעת בטבע, אבל מה שנוח – נוח, והמוסר נעלם.. גם כאשר רט"ג מסלקת את הדייגים מהים רק כדי לרשת את קרקעית הים בצינורות גז – העיוורון שלך לא מוטרד והשנאה מונעת ראיית המציאות כהוויתה. היכן טעיתי?!

 2. רפי כהן אמר/ה

  בכדי לדייק את הכותרות במחאה הנוכחית חברו והשתתפו דייגים מקצועיים ודייגים חובבים (דייגים ספורטיביים). כפי שהוסבר בסרטונים וכן בדברים שנאמרו בהמשך באולם האירוע עצמו, אין מדובר בשמורת טבע ימית במובן המקובל בעולם, אלא שעטנז שמכוון לספסור הים והחופים בידי רשות הטבע והגנים ושותפיהם מהחברה להגנת הטבע, שעתנז שמכוון להרס תרבות פנאי ואורח חיים לרבבות אזרחים (דייגים חובבים) ולהרס פרנסה לאלפי מתפרנסים (דייגים מקצועיים ובעלי עסקים בתחום הדיג), ולא באמת לשם הערך שך שמירת הטבע אלא לשם קידום אינטרסים מסחריים.
  תחת הכותרת של "שמורה ימית" וקמפיין במיליונים שמוקדש לעיצוב והנדוס תודעה, רט"ג למעשה גוזלת את הים והחופים מהציבור ומנכסת אותה לעצמה, שאז היא ממסחרת את הגזל לצד התרת פעילויות שפוגעות בטבע.

  1. גלעד וייסמן אמר/ה

   דיי לגזל הים מידיי הציבור לאור יום!! דיי לגזילת אורך החיים והפרנסה של אוהבי הים!

 3. רפי כהן אמר/ה

  בהמשך לתגובתי הקודמת, מה דעתכם "שמורה ימית שנועדה לשמור על צנרת הגז שמתכננים להעביר בשמורה המיועדת"?! מה דעתכם על שומרי טבע שמגישים תכנית במסגרתה הם דואגים להבטיח שריון להעברת צינורות גז בשטח במיועד לשמורה?!
  אז קבלו משהו שלא ידעתם, על התכנית שכביכול נועדה לשמור על הטבע בים ובכלל זה על המגוון הביולוגי בקרקעית, כך לפי רט"ג והחברה להגנת הטבע. בתכנית שהוגשה ע"י רט"ג בתמיכת החלה"ט – ומסתבר כי לשיטתם צנרת הגז "שומרת על המגוון הביולוגי בקרקעית הים". בתכנית שהגישו הם מבטיחים זכות לחברות הגז להעביר צנרת גז בכל שטח משטחי השמורה.

 4. רפי כהן אמר/ה

  בהמשך לתגובותי הקודמות, וכידוע, 1 + 1 = 2, אז קבלו בבקשה: מסתבר כי חשוב לגופים שמתחזים לשומרי טבע לפעול לסילוק הדגים מהים, כדי לשמור על…. הפתעה! לא כדי להגן על הדגים מפני הדייגים אלא כדי להגן מפני הדייגים על צנרת הגז המתוכננת לעבור בקרקעית השמורה. הדייגים לא מפריעים באמת לדגים – הם מפריעים לצנרת הגז!!! כפי שהוצבע בתחקיר הצינור "כל האמת על הארגונים הירוקים", כל הקמפיין של החברה להגנת הטבע ורט"ג שבא כביכול להציל את הים – מקורות המימון קשורים לחברות הגז. בתכנית הספציפית בראש כרמל, מראש הוא הוגשה תוך שריון לצינורות הגז.

 5. רפי כהן אמר/ה

  בהמשך לתגובותי הקודמות, העניין פשוט. השמורה הנוכחית נועדה להגן לא על החי הימי אלא על צנרת הגז שמיועדת ומתוכננת לעבור בקרקעית הים – כך לפי תכנית השמורה שהגישו רט"ג. מי שהיום נלהבים בתמימותם לתמוך בשמורה הנוכחית, מחר יידהמו לגלות כי תמכו בהעברת צנרת גז בקרקעית ים כרמל. לא במקרה, הקמפיין לסילוק הדייגים מהים יצא בתזמון מדהים לגילוי גז בים, עם מימון של הרבה מיליונים ממקור שקשור לחברות הגז… כפי שהבין מי שצפה בתחקיר הצינור " האמת על הארגונים הירוקים". אם תתהו – ממתי רט"ג דואגים לצנרת גז, התשובה בשאלה "ממתי רט"ג היא יזמית נדל"ן שמחפשת לבנות לעצמה נכסים מניבים בשחי חוף שמיועדים לשמורת טבע" – כפי שניתן לראות בקישור הזה https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3690725,00.html

 6. שחר אמר/ה

  תגיד מה אתה מבין בכלל? ראית את הכתבה בצינור כל הסגירה של החופים קשורה יד ביד אם הון ושלטון,בכול מקום בעולם שמורות טבע פתוחות לדייגים יש מושג שנקרא תפוס ושחרר,יש סוגי דגים שמותר בעונות מסוימות ויש סוגים שאסור,יש גדלים לכול דג שמותר ואסור,אבל כאן מנסים באופן גורף לסגור לנו את כל הדייג! הים שייך לכולם,והסיבה שאנשים כועסים היא שפשוט נמאס לנו! חוף אחרי חוף אחרי חוף נסגרים לנו ללא שום תנאים או רצון לשבת איתנו ולהגיע לעמק השווה,כלומר עונה גודל דג סוג דג או שימוש בקרסים ספורטיביות כמו בשאר העולם המערבי,אני ממליץ בחום לראות את תחקיר הצינור על הקשר בין רשות הטבע והגנים לבין משפחת רוטשילד,כמו שאומר אחד הלוביסטים שלהם להרוס להם(לנו הדייגים את החויה וממשיך ואומר להרוג להם את הפרנסה) כל התחקיר נעשה באמצעות מצלמה נסתרת וחוקרים פרטים,שאלת את עצמך למה? זה לא מופיע בחדשות המרכזיות? אגיד לך רק כאשר יש בלאגן או אלימות חס ושלום רק אז דברים מגיעים לכותרות,אנחנו לא מעוניינים להגיע לאלימות ולא לונדליזם כולנו משרתי צה"ל משלמי מיסים בעלי משפחות שסך הכול רוצים לדוג להנאה ולפרנסה,אז תנו לנו מתווה שנוכל לדוג ואל תסגרו לנו את הפרנסה והתחביב שלנו,ואני ממליץ לך לפני שאתה מעביר ביקורת לראות את הכתבה בצינור הלילה,ולקרוא טיפה על שמורות בעולם המערבי,שיהיה לך יום טוב

 7. עאיד ביבאר אמר/ה

  מסע של הרטג לחיסול דייג ספורטיבי ,ללא שום סיבה ,אנחנו שומרי הים ולא הם ספסרי הטבע ,שהציבור לא יטעה ..הרטג מזמן הפכו לגוף שסוחר בטבע וגוזל את הטבע מהציבור לא רק בים חופים בהרים ,בשביל לשמור לא צריך לסגור ,יש רפרופרמות מקובלות בעולם ..שיישמו אותם פה בארץ

 8. לורן אמר/ה

  די להשתלטות של רטג על חופי ישראל ללא הצדקה
  ראינו בצינור שהאינטרסים שלהם הם כלכלים והטבע לא מעוניין אותם

 9. רפי רפול - חסון.חיפה עיתונאי אמר/ה

  אין צורך להפגנה. רק בדרך הידברות. בוקר טוב

  1. רפי כהן אמר/ה

   אכן רפול, העניין הוא שלטנגו צריך שניים… בינתיים – ספסרי וגזלני הטבע הם נותני הטון ברט"ג… מזמן ניסינו לדבר אך כנראה שלאנשים נקיי כפיים קשה להגיע לשיח ענייני ומאוזן עם גזלנים וספסרים שהפכו את "שמירת הטבע" ממטרה ראויה לאמצעי בזוי לקידום מטרות של התעצמות והתעשרות. קבל דוגמה https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3690725,00.html

  2. אבי אמר/ה

   הלוואי , אבל הרטג לא מעניינים ,הם באים מעמדת כוח וכפייה

 10. יניב-אור אמר/ה

  בתגובה לרפי רפול
  אין עם מי לדבר…
  אלה אנשי סררה שרואים אך ורק השתלטות חד כיוונית על אוצרות טבע ולהופכם לפרה חולבת".
  ראה את ים המלח ומדינת כי"ל !!!

 11. מארט אמר/ה

  מדינת חלם!!! אפילו בארצות העולם השלישי המצב יותר טוב!!! מחסלים את תרבות הפנאי שלא פוגעת כלל בסביבה.

 12. שומר צדק אמר/ה

  רט"ג שואב תקציבי ענק, הקימו את יחידת הפיקוח הימי, בתואנה של שמירה על השמורות, ואכיפת פקודות הדיג. ומיד עובדי היחידה החלו לקבל תארי תפקיד. מנהל היחידה הימית, מנהל מרחב, וכדומה. אנחנו יודעים למה משמשים תארי המשרה המנופחים בשירות הממשלתי. ככל שתואר המשרה נפוח יותר המשכורת מתנפחת בהתאם. ומה עןשים אוותם העובדים ביחידה הימית? מרבית זמנם מצלמים צילומי טבע עם רחפנים ומצלמות תת ימיות, ומפרסמים בעיתונות לקבלת קרדטים ולהאדרת רט"ג. ובכר נאמר באיזשהו משפט מפורסם במדינה, סיקור חיובי הינו שוחד מרמה והפרת אמונים. בושה.

 13. קיריל לבוב אמר/ה

  הרטג הפך לעושה דברם של תאגידים, דאגה לסביבה זה מהם והלאה, רק רוצים לנכס לעצמם כמה שיותר שטחים כדי לסרסר בהם תמורת שקלים… הזוי שבמדינה עם ים, בכל הכוח מנסים לחסל ענפי ספורט שעוסקים בהם אלפי שנים !!
  והרי זה לא רק בים, זה בכל מקום בו יש פנאי והנאה, המדינה (אלה פקידים שאנחנו משלמים את שכרם) הפכו לסוג של אינקוויזיציה, שכל עמלם הוא להמציא הגבלות הזויות חדשות בוקר וערב, ואז למצוא כמה שיותר קורבנות חסרי יכולת התנגדות, כדי לאכוף עליהם!

 14. ש.כ אמר/ה

  חשוב מאד להכיר את האמת….רשות הטבע והגנים מחפשת רק כסף….שהכל יסגר לציבור ויכנסו רק בתשלום להם. שום דאגה אמיתית לטבע.

 15. שרון אמר/ה

  הון שלטון לראות את תחקיר הצינור בדחיפות עוד כמה שנים אם כך המצב ימשיך לא יהיה ניתן להסתובב ולטייל האיזורי טבע ללא תשלום לרשות הטבע והגנים

 16. איציק אמר/ה

  הדייגים צודקים!!
  רט"ג ממסחרת את הטבע ופוגעת בציבור.

 17. אבי אמר/ה

  הרטג פשוט שודדים את הטבע מהציבור.

 18. לביב אמר/ה

  *הדייגים צודקים – רט"ג מספסרת בטבע ופוגעת בציבור*

 19. בן אמר/ה

  רשות הטבע והגנים גוזלת את הטבע מהציבור הגיע הזמן שהאזרחים במדינה יתחילו להתעורר !

 20. תומר כהן אמר/ה

  רט״ג בסופו של יום היא חברת האבטחה הפרטית של תשובה

 21. מיכאל ברייטמן אמר/ה

  רטג רוצים את הים וים שייך לכולם וגם לדייגים

 22. כפיר כץ אמר/ה

  גזל של פרנסה , תרבות הפנאי וזילזול מוחלט באזרחים לטובת בעלי ההון ששולטים במדינה כשהכל תחת מסווה של שמירה על הטבע כשבפועל זה הדבר האחרון שמעניין אותם ואף פוגעים בו בעצמם.
  עשרות צבים ובעלי חיים ימיים נפגעים כתוצאה מקידוחי הגז והצנרת שמונחת על קרקעית הים שבשבילה מסלקים אותנו מהים כדי שלא נפריע.
  גועל נפש

 23. יונתן אמר/ה

  בושה שגוף ממשלתי במקום להנגיש את הטבע לציבור,מוכר אותו למרבה במחיר

 24. יוני אמר/ה

  עצוב מאוד שככה הם מתנהלים מול עשרות אלפי דייגים
  מנצלים את הכח שלהם מול החלשים כי זה לא על חשבונם

  לעולם לא יבינו את האהבה שלנו לים!

  זה הבריאות נפש שלנו 😞

 25. אביב אמר/ה

  גוזלים מרבבות את תרבות הפנאי, גוזלים מאלפים את הפרנסה, המחאה מובנת*

 26. ברק אמר/ה

  להלחם בכל הכוח ברשות הטבע והספסרות
  פוגעים בכל ציבור אוהבי הטבע
  סוגרים כל פינה שניתנה לנו על ידי ה'
  סוגרים סוגרים וסוגרים
  לא מוכנים להגיע להבנות שוות
  וסידור לשני הצדדים
  הכסף עיוור אותם וממשיך להעוור
  גוף מקולקל מהשורש חייב חקירה יסודית ולהעיף את כל מי שיש לו יד בדבר
  מושחתים נמאסתם
  בשביל לשמור לא צריך לסגור!!!

 27. יואב אמר/ה

  רואים מהתגובה שלך שאתה לא מבין את המצב האמיתי בים. הדייגים לא פוגעים בטבע במיוחד לא כמו הזיהום של הים וההתחממות הגלובלית.
  בנוסף הדייגים הם ממש לא בריונים אלימים שרוצים להשמיד את הדגים בים.

 28. קינן אמר/ה

  הים שייך לאזרחים ולא לרט״ג ספסרי הטבע

 29. רהב אמר/ה

  אנחנו דייגים ספורטיביים אני אישית ילד אבל ילד שלבלי דייג הופך למשוגע

 30. רהב אמר/ה

  הרטג לא רוצים דייגים לא בעיה של הים

 31. בנצי אמר/ה

  עוד השתלטות של רט"ג .
  לוקחים את מה ששייך לנו האזרחים סוגרים שמים פחים ואח"כ גובים דמי כניסה .
  הגולם שקם על יוצרו
  הכול מונע מאינטרסים , אנשי כוח ושררה שלא מכבדים דברים אחרים חוץ מהאג'נדה שלהם לא תחביב , לא פרנסה כלום לא מעניין אותם .
  בכל מקום רומסים את הציבור וסוגרים מטיילים,גיפאים רוכבי אופניים , דייגים , שייטים והכל למען כסף וכוח .

 32. רהב אמר/ה

  הרט רוצה את הים לעצמו.

 33. רפי כהן אמר/ה

  בתגובה לרפול-רפי, אכן רפול, צריך להידבר רק העניין הוא שלטנגו צריך שניים… בינתיים – ספסרי וגזלני הטבע הם נותני הטון ברט"ג… מזמן ניסינו לדבר אך כנראה שלאנשים נקיי כפיים קשה להגיע לשיח ענייני ומאוזן עם גזלנים וספסרים שהפכו את "שמירת הטבע" ממטרה ראויה לאמצעי בזוי לקידום מטרות של התעצמות והתעשרות. אין להם עניין לשיח מקדם ומכוון לשמירת טבע, עניינם היחיד ולנגד עיניהם – העצמת כוחם והעשרת קופתם. רט"ג הפכה להיות רשות הגזל והספסור בטבע. קבל דוגמה https://www.calcalist.co.il/real_estate/articles/0,7340,L-3690725,00.html

 34. דני אמר/ה

  גוזלים מרבבות את תרבות הפנאי, גוזלים מאלפים את הפרנסה, המחאה מובנת

 35. רון אמר/ה

  רט״ג רק גוזלים את החופים מהדייגים ומקבלים מלא כסף מגופים גדולים כמו חברות הגז כדי לעשות את זה.
  אסור לתת להם יד בדבר

 36. דני אמר/ה

  ספסרי הטבע כרגיל גונבים מהאזרחים את הים והשמורות במטרה לגנוב כסף על חניונים כניסות וסיורים התשלום. לכו להילחם בענקי הגז וכיל שגונבים והורסים את ים המלח! אה בעצם הם מממנים אתכם בשבי שתנקו את האסרחים מהטבע והם יגרפו את המיליונים.

 37. ארז שרייבר אמר/ה

  לקחתי את הילד לדוג באכזיב- תקעו שלט אמרו מהיום אסור. הלכנו לנחשולים- גם שם תקעו שלט שאסור מהיום לדוג. דוחקים את רגליו כאילו אנחנו ראשוני הפושעים. ואז ראינו את התחקיר בצינור והבנתי. אנחנו מפריעים לרשות שמורות הטבע להרוויח כסף. אז די!!!!

 38. דודי ולקו אמר/ה

  חוצפה של ארגונים לכאורה ירוקים.
  פשוט הדעת לא סובלת את אשר הם מעוללים לציבור הדייגים הספורטיביים או הדייגים המקצועיים. לא מעניין אותם טובת הטבע והים, הם מספסרים באוצרות הטבע של המדינה!
  מייצרים להם האנסות מלהפוך את הטבע לנכס מניב!
  מספיק לראות את תחקיר הצינור ולהבין מה באמת הם עשוים.
  איזה תרמית אחת גדולה תוך שימוש בלוביסטים ושאר מרעין בשין לא מתוך אהבת הים.
  נטו ספסור בטבע ויותר מזה הרחקת שומרי הטבע האמיתיים מהים.
  חייבים לעצור את הגזל הזה!

 39. משה אמר/ה

  רטג מושחתים . הרגולציות שלהם לא נלקחו משום מקום בעולם הם המציאו חוקים משלהם לגזול את הים לטובת הטייקונים והצנורות

 40. איתמר הדייג אמר/ה

  *רשות הטבע והגנים גוזלת את הטבע מהציבור* *רט"ג גוזלת ומספסרת בטבע*
  *רט"ג רשות גזל הים והחופים בשליחות חברות הגז*

 41. אייל אמר/ה

  המדינה נהרסת במו ידינו תניחו כבר לדיגים
  הספורט היחיד שנשאר שנותן שלווה לאדם גם את זה רוצים לקחת לנו תמורת כסף ממוסדים בכדי להתעשר על חשבונינו

 42. מזה משנה אמר/ה

  צריך להוציא את רט"ג מהטבע.
  ארגון שאיבד את הדרך מזמן…
  במקום לחבר בין האדם לטבע רט"ג מוציאה את האדם מהטבע!

 43. רפי כהן אמר/ה

  במקום האירוע נכחו דייגים מקצועיים שניצבים מול ניסיון לחסל את פרנסתם ודרך חייהם וכן דייגים חובבים (דייגים ספורטיביים). למי שכתב/ה "אין דיג ספורטיבי" ושאר סיסמאות דומות וריקות מתוכן – אנחנו לא מדברים בסיסמאות ריקות אלא בעובדות:
  יש לתהות אם כתבת את הדברים מתוך בורות או שמא מתוך כוונה לניסיון דמוניזציה נואל לציבור שבחלקו אוהב ים וטבע לא פחות ואף יותר ממך.. או שמא מדובר בעוד גיבוב סיסמאות צעקניות וריקות מתוכן. אשמח להעשיר השכלתך:
  בשנת 1995 נשיא ארה"ב דאז ביל קלינטון , חתם על צו נשיאותי מספר 12962 המסדיר ומתווה את נושא דיג הפנאי (להלן: "הצו הנשיאותי"). הצו הנ"ל נמצא בקישור הזה –
  https://www.epa.gov/cwa-404/recreational-fisheries
  הצו הינו חלק מסעיף 404 של חוק מים נקיים – ( Section 404 of the Clean Water Act ). צו זה נועד לפי הגדרתו : לשמר, לשחזר ולשפר מערכות מים בכדי לספק הזדמנויות דייג פנאי ברמה הארצית. להלן הציטוט:
  "in order to conserve, restore, and enhance aquatic systems to provide for increased recreational fishing opportunities nationwide" *הצו האמור נמצא בכתובת האינטרנט הזו –
  https://www.epa.gov/cwa-404/recreational-fisheries
  הצו מחולק לשישה חלקים המתווים את הדרך על רשויות המדינה לפעול על מנת לקיים את הצו:
  **חלק 1 – חובות הסוכנויות הפדרליות:
  מתווה את הדרך ליצירת שותפויות בין הממשל למגזר הפרטי , לדוגמה :
  א. פיתוח ועידוד שותפויות בין ממשלות לבין המגזר הפרטי לקדם את שימור המשאבים הימיים ולשפר הזדמנויות דיג פנאי.
  ב. זיהוי הזדמנויות דייג פנאי אשר מוגבלות על ידי איכות מים ירודה ובתי גידול במצוקה וקידום השיקום על מנת לתמוך בדייג פנאי בר-קיימא.
  ג. קידום תוכניות תמיכה מקוונות שמטרתן לעודד השתתפות של דייגים בשימור ושיקום של מערכות ימיות.
  **חלק 2 – הקמת מועצה לאומית לתיאום דייג הפנאי (National Recreational Fisheries (Coordination Council, אשר תהיה מיוצגת ע"י משרדי ממשל שונים להם יש נגיעה ישירה ו/או עקיפה לדייג הפנאי, כאשר בין סעיפי חלק זה ניתן למצוא לדוגמה הנחיות כדלהלן :
  א. להבטיח כי הערכים החברתיים והכלכליים של מערכות ימיות בריאות התומכות בדיג פנאי נחשבים על ידי הסוכנויות הפדרליות במהלך פעולותיהם.
  ב. לחלוק את המידע העדכני ביותר, משאבים וטכנולוגיות ניהול בכדי לסייע בשימור וניהול של דיג פנאי.
  **חלק 5 – מועצה לשיתוף הדיג ספורטיבי ושייט (Sport Fishing and Boating Partnership Council).
  נאמר שם כי לשם לסייע ביישום צו זה , משרד הפנים ירחיב את סמכויות המועצה הנ"ל בכדי:
  א. לעקוב אחר פעילויות פדרליות ספציפיות המשפיעות על מערכות ימיות ועל דיג הפנאי בהן הן תומכות.
  ב. לסקור ולהעריך את היחס של המדיניות הפדרלית ופעילויות למעמד ותנאים של משאבים לדיג פנאי; ולהכין דו"ח שנתי של פעילותה, ממצאים והמלצות להגשת למועצה

  הנה כי כן, יש גם יש דיג ספורטיבי – כתרבות פנאי מוערכת ואהודה שבמדינות שפויות פועלים לקדם ולא בכדי… הדיג לא גורם לשום העלמות הדגים – כל עוד הדיג מנוהל באופן מאוזן… אבל מה לצווחן/ית מלא/ה שנאה עיוורת ולעובדות… ונוסיף מילה על מוסר כפול: הבית שלך שבנוי בטבע – פוגע בטבע, נסיעתך המכוניתך פוגעת בטבע, אבל מה שנוח – נוח, והמוסר נעלם.. גם כאשר רט"ג מסלקת את הדייגים מהים רק כדי לרשת את קרקעית הים בצינורות גז – העיוורון שלך לא מוטרד והשנאה מונעת ראיית המציאות כהוויתה. היכן טעיתי?!

 44. ניר אמר/ה

  רט"ג מספסרת בטבע ללא בושה לטובת האינטרסים האישיים בדגש כלכליים, בכל העולם דייג ספורטיבי מותר ומעוגן בחוק ורק פה אין שום סדר והם סוגרים מה שרוצים, אנחנו לא נוותר!

 45. אליהו אמר/ה

  שחררו אותנו לדוג בכייף , מה עדיף שאנשים ישתכרו יגנבו או יעשנו סמים .
  בסה״כ יש לנו פנאי ותרפיה לא מזיקה

 46. לורן אמר/ה

  סגרו את כל החופים ללא שום התחשבות בציבור גדול ששומר על הים

 47. מורדי בן דוד אמר/ה

  רשות הטבע והגנים גוזלת מהציבור את הים ומספסרת בטבע ששייך לציבור

 48. הדייג החובבן אמר/ה

  הפגנה נכונה וטוב מוקדם מאשר מאוחר
  דייג ספורטיבי זה לא פשע זה ספורט שמקובל בהמון מדינות בעולם
  ולנו זה החיים והילדות ,תניחו לדייגים ולחובבים הים הוא של כולם
  הרגתם אותנו תחביב אחד לא נשאר

 49. הדייג החובבן אמר/ה

  ללא ספק מספסרים בטבע הצינור חשף אותם
  דייי תניחו לדייגים

 50. ז'אן ג'ק אמר/ה

  השתלטות פושעת על כל חלקה טובה בים
  מניע בוטה של חופש הפרט
  שום דגתאו ייצור ימי לא בסכנה
  כל המחקרים האמיתיים מוכיחים זאת
  יישר כוח לעושים במלאכה

 51. דוד אמר/ה

  רטג והחלט מספסרים בטבע .
  מי יציל את האזרחים מיד הרשעים הללו .
  תקשורת !!!! הצילוווו .
  תעזרו לנו !!!!!
  אנחנו צריכים עזרה בלשמור על הזכות שלנו לספורט פנאי .
  לא ייתכן וגופים עם אגנדה מרשעת ויכתיבו לנו לא להנות מהים שלנו .

 52. מאירי שמואל אמר/ה

  גזל הטבע בחסות המדינה

 53. דניאל אמר/ה

  רשות הטבע והגנים גוזלת את הטבע מהציבור!
  זה פשוט לא הגיוני שמשאב טבע שאמור להיות זמין לכל אזרח נגזל פעם אחר פעם..לא צריך לאסור כדי לשמור.
  צריך לעשות סדר,גם אני דייג ספורטיבי וגם אני חושב שבעונות הרבייה יש צורך לאסור דייג למינים שאכן יש צורך,אך יתרה מזאת איני סבור שלהביא מחקרים שמוכחים פעם אחר פעם כשקריים על מנת "להגן" על הטבע זה נכון.
  הרי ברור שאין פה רצון אמיתי לשמור על הטבע,יש פה אינטרסים כספיים,יש פה ספסור של ממש במשאבי הטבע ששייכים לכל אזרח ואזרח על מנת לשרת אינטרסים אישיים..
  הרי לא הגיוני שכמעט ואין היום חופים בארץ שלא מוגדרים כשמורות(והיד עוד נטוייה,רשעות הטבע והגנים ממשיכה לגזול לעצמה שטחים בטענות שקריות).
  בין אם אני דייג ספורטיבי,גולש,שחיין או אפילו סתם אוהב לטייל בטבע להנאתי אני יגיע לים ויפגוש מלא שטחים שאין בהם מעבר,שטחים שאני בתור אזרח לא יוכל לטייל או לעבור דרכם.
  חייב להיות פה שינוי!!!!
  מישהו צריך להראות לרטג גזלני הטבע וספסרי הטבע בשליחות חברות הגז שהגיעו מים עד נפש..

 54. אלצקו אמר/ה

  רט"ג רשות גזל הים והחופים בשליחות חברות הגז

 55. מיקי אמר/ה

  רשעות הטבע והגנים גוף מושחת.
  ביום שיבינו את זה אז יהיה הרבה יותר פשוט.

 56. אבי אמר/ה

  חבל שרטג פועל מעמדת כוח , פשוט שמו להם מטרה לסגור כמה שיותר מהטבע לחזקתם. אפשר גם לבצע דברים בהדברות והבנה.
  פשוט גוף פושע

 57. דייג ספורטיבי אמר/ה

  הרט"ג גוזל את הטבע!
  לכולם מגיע להנות מהטבע של ארצנו המופלאה ודייגים ספורטיביים לא מבצעים נזק לים אלא דברים כמו לשים אסדות במקומות כמו חוף דור מבצעים את הנזק לים.

הגיבו כאן לכתבה