יוסף שריקי הלך לעולמו

אבידה קשה לספורט החיפאי: יוסף שריקי, ממקימי קבוצת הכדורגל "מכבי נווה שאנן אלדד" הלך לעולמו !

יוסף שריקי ז”ל

פירסום ראשון: אבידה קשה בספורט החיפאי יוסף שריקי ממקימי “מכבי נווה שאנן אלדד” הלך לעולמו. שריקי היה בן 70 במותו !

הלוויתו של יוסף שריקי ז”ל תתקיים הערב יום ראשון 15.05.16 בשעה 18:30
ותצא משער תמר בבית העלמין בנווה דוד

 

001_-_יוסף_הירש.jpeg

יוסף שריקי ז”ל. צילום: יוסף הירש.

 

שריקי היה איש שבכל רמ”ח איבריו עסק בספורט ובכדורגל מעל ל 50 שנה בחיפה * היה שחקן, מאמן ויו”ר בהפועל “הצעיר חיפה”, קרית חיים, בית”ר חיפה והיה ממקימי “מכבי נווה שאנן אלדד” * בין חניכיו היו רבים שהפכו למאמנים כמו אלי גוטמן, פליקס נעים, מירון בלייברג, ירון הוכנבוים, אלכס גולומב ועוד * לאחר מלחמת לבנון השניה בשנת 2009 במעשה אצילי שינה את שם קבוצתו שאותה ניהל שנים רבות ל”מכבי נווה שאנן אלדד” על שמו של החייל החטוף אלדד רגב ז”ל * בשנת 2015 קיבל את תואר “יקיר מכבי ישראל” * אדם מיוחד שהיה חלק מהפסיפס האנושי של הכדורגל החיפאי * מועד הלוויתו יפורסם בהמשך…

כתבות נוספות בחי פֹּה - חדשות חיפה:

מאת: כתב החדשות של האתר “חי פה”

image.jpeg

יוסף שריקי ז”ל על הקווים במשחק של קבוצת “מכבי נווה שאנן אלדד” בחיפה. צילום: אדיר יזירף.

ביום שישי בערב 13.4.2016 לאחר שהיה מאושפז קרוב לחודשיים נפטר בבית החולים “בני ציון” והלך לעולמו יוסף שריקי ז”ל. שריקי היה דמות ספורטיבית ידועה בנוף הספורט החיפאי והיה איש שעסק בספורט בכל רמ”ח איבריו מעל ל-50 שנה בכדורגל. יוסף שריקי עלה ארצה באוניית מעפילים ממרוקו בשנת 1956, ומיד התחבר למשחק הכדורגל. מאז היה שחקן ומאמן ויו”ר בהפועל “הצעיר חיפה”, קרית חיים, בית”ר חיפה והיה ממקימי “מכבי נווה שאנן אלדד”. אדם מיוחד שהיה צנוע ועניו, מאמן מסור ושקדן שנהפך עם השנים לחלק מהפסיפס הספורטיבי והאנושי של הכדורגל החיפאי ובכלל בישראל, בן 70 במותו, מועד הלוויתו יפורסם בהמשך !

יום כואב ועצוב נפל בסוף השבוע על הספורט החיפאי עם היוודע פטירתו של יוסף שריקי, אבידה גדולה לקבוצת הכדורגל של “מכבי נווה שאנן אלדד”, ובכלל לספורט החיפאי והישראלי גם יחד. אין איש ספורט בעיר חיפה שלא הכיר את האיש הצנוע יוסף שריקי ז”ל מי שהיה ליו”ר קבוצת הכדורגל של “מכבי נווה שאנן אלדד” והיה ממקימה. לפני כ-7 חודשים קיבל יוסף שריקי תעודת הוקרה ואות “יקיר מכבי ישראל” בו הוא הקדיש את מיטב שנותיו למען הציבור והקהילה ולטובת קידום וטיפוח הספורט בישראל על פעילות ארוכת שנים בספורט הישראלי.

[topic:3nikdvlf]https://haipo.co.il/forum/item/17777#p34333[/topic:3nikdvlf]

image.jpeg

יוסף שריקי ז”ל נותן הוראות לשחקן במשחק הכדורגל של קבוצת “מכבי נווה שאנן אלדד”. צילום: אדיר יזירף.

יוסף שריקי, אימן במכבי נווה שאנן משנת 2000 וחמש שנים אחר – כך מונה ליו”ר הקבוצה בשנת 2005, למרות שהוביל מועדון קטן יחסית בסדר גודל ארצי, גידל בה כמה מבכירי המאמנים הגדולים בישראל בהם המאמן הלאומי של נבחרת ישראל אלי גוטמן, פליקס נעים, ירון הוכנבוים שאימן את קבוצת הכדורגל של הפועל עכו ואחרים. עבור שריקי קבוצת נווה שאנן והשחקנים היו הבית והמשפחה, והוא הקדיש לטובת המועדון את כל חייו. שריקי תמיד שימש דמות של אב, מורה ומחנך עבור כל אדם שעבר במועדון צנוע זה.

רבים אינם יודעים, אך בשנת 2009 היה שריקי ז”ל שהחליט במעשה אצילי והחליט לשנות את שם הקבוצה ל”מכבי נווה שאנן אלדד” על שמו של חייל צה״ל שנהרג ונחטף בלבנון אלדד רגב ז”ל, שיחק בעבר במועדון. לא רבים יודעים זאת, אבל החייל אלדד רגב ז”ל, שנחטף ונרצח על ידי ה”חיזבאללה”, היה חובב כדורגל מושבע ושחקן פעיל בקבוצת מכבי נווה שאנן בליגה ג’. בתאריך: 12.7.2006 , ביום האחרון לשירות המילואים שלו בגבול הצפון בלבנון , יצא אלדד יחד עם חברו רס”ר אהוד (אודי) גולדווסר לסיור שיגרתי, כשבשעה 09:05 נתקל הסיור במתקפה קטלנית של אירגון “חיזבאללה”, שהסתיימה בחטיפתם של השניים ללבנון, כשרק כעבור שנתיים, ב- 16.7.2008, הוחזרו גופותיהם של השניים במסגרת עסקת חילופי שבויים. יו”ר הקבוצה יוסף שריקי, סיפר אז על אלדד ז”ל: “אלדד שיחק אצלנו במכבי נווה שאנן שנה בתפקיד קשר ומידי פעם גם כחלוץ, אנחנו קבוצה חיפאית ששיחקה אז במגרש בקריית אליעזר ואלדד היה תמיד מתנדב הראשון לקחת את מי שלא היה לו איך להגיע או לחזור. הוא תמיד קיבל כל דבר, לא שמעת ממנו אף מילה רעה, זן נדיר בכדורגל הישראלי. אלדד היה שמורת טבע, לא ניתן לתאר איזה איש טוב ומיוחד במינו הוא היה, בכל פעם שאני נזכר בו, אני מזיל דמעות על הילד. לא היו הרבה אנשים כאלה, אחד הפסוקים המתאימים שאני יכול להגיד על אלדד ז”ל הוא: “מִי הָאִישׁ הֶחָפֵץ חַיִּים אֹהֵב יָמִים לִרְאוֹת טוֹב, נְצֹר לְשׁוֹנְךָ מֵרָע וּשְׂפָתֶיךָ מִדַּבֵּר מִרְמָה. סוּר מֵרָע וַעֲשֵׂה טוֹב בַּקֵּשׁ שָׁלוֹם וְרָדְפֵהוּ”, זה היה אלדד רגב ז”ל …. יהי זיכרו של יוסף שריקי ברוך !

צילומים: יוסף הירש, רומן לוינגרד, אדיר יזירף.

image.jpeg

קבוצת הכדורגל “מכבי נווה שאנן אלדד”, עומד מימין יו”ר הקבוצה יוסף שריקי ז”ל (2015) צילום: רומן לוינגרד

image.jpeg

יוסף שריקי ז”ל עם מאמן נבחרת ישראל לשעבר אלי גוטמן, באירוע בחיפה בשנת 2015. צילום: יוסף הירש.
יוסף שריקי ז”ל עם מאמן נבחרת ישראל לשעבר אלי גוטמן, באירוע בחיפה בשנת 2015. צילום: יוסף הירש.

הגב לכתבה

אורח: כתובת האימייל שלך לא תפורסם • ניתן להירשם לאתר כאן למעלה ואז התגובה מאושרת באופן מיידי.