בשורה לתושבי טירת כרמל: 3 בתי ספר חדשים ייפתחו בעיר

עיריית טירת כרמל – רחב

אור ירוק ממשרד החינוך להקמת שלושה בתי ספר חדשים בטירת כרמל

ראש העיר, אריה טל ובכירי הנהלת העירייה אירחו את סמנכ"לית הפיתוח של משרד החינוך, אילנית שושני שהבטיחה: "כל פרויקט בטירת כרמל נמצא בראש סדר העדיפויות שלנו".

גידול דרמטי במספר התושבים

בשורה חשובה לתושבי טירת כרמל: משרד החינוך יעביר בימים הקרובים הרשאות לביצוע עבור הקמת שלושה בתי ספר חדשים בעיר. כך בישרה סמנכ״לית הפיתוח של המשרד, אילנית שושני שביקרה בעיר. מדובר בשני בתי ספר יסודיים ובית ספר תיכון, במטרה לתת מענה לגידול הדרמטי במספר התושבים בעיר המחייב היערכות לגידול משמעותי במספר התלמידים במערכת החינוך העירונית.

במפגש שנערך השתתפו ראש העיר, אריה טל; מנכ״ל העירייה, אבישי כהן; מחזיק תיק החינוך, יאיר סיידה; מנהל אגף החינוך, ציון סודרי; גזבר העירייה, הרצל רגב; מנהלת החינוך העל יסודי, אירית זליג; ומנהלת החינוך היסודי, סיגל אגיון-חזיזה, וכן מנהלת תחום תקן מוסדות חינוך במחוז חיפה, דיאנה סולימן ומנהלת תחום מיפוי ותכנון בינוי של מטה משרד החינוך, דנה פולק.

ראש העיר אריה טל, אילנית שושני וציון סודרי (צילום: דוברות עיריית טירת כרמל)

שכונות ותיקות ושכונות חדשות

במפגש הוצגו בפני נציגות משרד החינוך הצרכים המרכזיים של טירת כרמל בנושא החינוך, תוך שימת דגש על שדרוג, חיזוק ופיתוח מוסדות החינוך בשכונות הוותיקות, זאת לצד המשך ההשקעה בשכונות החדשות ובשכונות שעתידות להיבנות. בהמשך נערך סיור בשלושה מבתי הספר בעיר – אפרים צמח, אריאל ויגאל אלון.

ראש העיר, אריה טל בירך על הודעתה של סמנכ"לית המשרד:

מראשית דרכי הציבורית הצבתי את נושא החינוך בראש סדר העדיפויות, אליו אני מחויב עבור כלל תושבי העיר. טירת כרמל הכפילה את אוכלוסייתה בשנים האחרונות – נתון המחייב אותנו להיערך לצרכים המשתנים מאל"ף ועד ת"ו ובכל תחומי החיים. על מנת לחזק את הפן החינוכי והפדגוגי, עלינו תחילה לדאוג לילדי העיר למבני מוסדות חינוך, שיהיו מהמתקדמים ביותר תוך שימת דגש על צמצום מספר התלמידים בכיתה, זאת על מנת לאפשר לתלמידינו למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם.
ראש העיר אריה טל עם תלמיד בבית הספר ע"ש אפרים צמח (צילום: דוברות עיריית טירת כרמל)

מחזיק תיק החינוך בעירייה, יאיר סיידה:

מדובר בביקור עבודה מקצועי ביותר מול דרגים בכירים, הבאים לקדם את צרכי הבינוי של מוסדות החינוך בעיר לאור תנופת האכלוס וההתחדשות העירונית והאתגרים המונחים לפתחנו. לשמחתי, מצאנו אוזן קשבת, הבנת הצרכים ונכונות לסייע.
ציון סודרי, דנה פולק ודיאנה סולימן (צילום: דוברות עיריית טירת כרמל)

ראש אגף החינוך בעירייה, ציון סודרי:

הביקור היה חשוב ומעניק לנו כלים להתמודד עם האתגרים של ישן מול חדש, תוך שימת דגש על הענקת הפדגוגיה החדשנית ביותר שניתן להעמיד לכלל תלמידי העיר.
ראש העיר אריה טל ואילנית שושני, סמנכ"לית משרד החינוך (צילום: דוברות עיריית טירת כרמל)

סמנכ"לית משרד החינוך, אילנית שושני הודתה על האירוח החם בטירת כרמל וסיכמה את הביקור:

בחשיבה תכנונית, צריך להסתכל רחוק, לפחות 15 שנה קדימה עם תוכניות ארוכות טווח. אני שמחה לבשר, שכל פרויקט בטירת כרמל נמצא בראש סדר העדיפויות של המשרד ושל ראשי המערכת. הנושאים שמחייבים טיפול בעיר מוכרים לנו היטב, ויש לנו את הכלים להתמודד עמם.
עיריית טירת כרמל – רחב
הגיבו כאן לכתבה