מאסר עולם ועוד שלוש שנות מאסר נגזרו על מקסים טל שרצח את אשתו מריה

בית המשפט המחוזי בחיפה בהרכב השופטים אברהם אליקים, תמר נאות פרי ורונית בש, גזר על מקסים טל שדקר את אשתו מריה בצווארה באמצעות סכין מטבח, התקשר למוקד המשטרה ודיווח כי היא התאבדה, מאסר עולם ועוד שנות שלוש מאסר.

כזכור בחודש אוקטובר 2019 דקר מקסים טל, את אשתו מריה בצווארה באמצעות סכין מטבח בביתם בקריית ביאליק, נתן לה לגסוס לנגד עיניו, התקשר למוקד המשטרה ודיווח כי היא התאבדה.

כשבועיים לאחר הרצח נעצר טל בחשד לרצח ע"י המשטרה ומעצרו הוארך מעת לעת. בחודש נובמבר פוענח הרצח, בתום חקירה מורכבת שניהל צוות חקירה מיוחד של משטרת ישראל בתחנת זבולון. בכתב האישום שהוגש נגדו, עלה כי בסוף חודש אוגוסט 2019, החל טל (הרוצח), לחשוד באשתו (המנוחה) כי היא מקיימת קשר עם אדם אחר. בתקופה זו  התעמת איתה במספר הזדמנויות והטיח בה את החשד והיא הכחישה בפניו את החשד.

על רקע החשד וקנאתו הוא תקף אותה בחודש ספטמבר בפניה וגרם לה שבר באפה. בעקבות כך, הוא נעצר ושוחרר בתנאים. בין תנאי השחרור, אסר בית משפט השלום בקריות עליו ליצור כל קשר עם אשתו ולהיכנס לתחומי העיר קריית ביאליק, לתקופה של 30 ימים.

במהלך תקופה זו, על אף תנאי השחרור שנקבעו על ידי בית המשפט, עמדו השניים בקשר טלפוני, והוא הגיע במספר הזדמנויות לדירה וחזר להתגורר בדירה בחודש אוקטובר בהסכמת המנוחה.

עיריית טירת כרמל – רחב
סכין שוד בחיפה - אילוסטרציה (צילום: חי פה)
סכין אילוסטרציה (צילום: חי פה)

עוד עולה כי בליל הרצח בעת שהרוצח נכנס לחדר השינה של המנוחה הוא הבחין בהתכתבות בהודעות ווטסאפ בין המנוחה לבין גבר אחר, בטלפון סלולרי בו עשתה שימוש ללא ידיעתו, ושאותו הסליקה מתחת לכרית במיטתה. מעיון בהודעות הוא הבין כי היא מקיימת קשר עם אחר, צילם את ההודעות באמצעות הטלפון הסלולרי שלו והחליט לרצוח אותה.

בהמשך, סמוך לשעה 06.30, שעה בה היה אמור לצאת לעבודתו, הוא יצא מהדירה ונסע ברכב מהמקום וחזר לדירה  סמוך לאחר השעה 06.50, לאחר שאביה של המנוחה יצא מהדירה לעבודתו ולאחר שהוא הודיע למעסיקו שהוא לא חש בטוב ולא יגיע לעבודה.  בהמשך העיר טל (הרוצח) את הקטינות בשעה 07.20 לערך. המנוחה התעוררה משנתה וטל אמר לה שתלך לנוח והוא ייקח את הקטינות לגן. בסמוך לשעה 07.45 יצא טל מהדירה עם הקטינות ולקח אותן לגן הילדים הנמצא במרחק קצר מהדירה.

לאחר מכן, חזר לדירה, נטל סכין בעלת להב באורך של כ- 16 ס"מ ממטבח הדירה, נכנס לחדר השינה של המנוחה ובעת שכבה על מיטתה, דקר אותה בצווארה משמאל. זמן קצר לאחר הדקירה  התקשר הנאשם לאמו ולאחר מכן למוקד המשטרה ובעוד המנוחה גוססת לנגד עיניו ומבלי לעשות דבר על מנת לסייע לה ולנסות להצילה, דווח להם כי היא התאבדה.

ניידת זיהוי פלילי - משטרה (צילום: משטרת ישראל)
ניידת זיהוי פלילי – משטרה (צילום: משטרת ישראל)

אתמול (רביעי 27/4/22) כאמור, גזר בית המשפט המחוזי בחיפה על הרוצח מקסים טל, מאסר עולם ושלוש שנות מאסר וחויב לפצות את המשפחה בסום של 258 אלף שקלים למשפחת המנוחה.הגיבו כאן לכתבה