יעל אורבך, חובשת בכירה במד"א, הלכה לעולמה • "הייתה האמא של תחנת מד"א בקריות"

יעל אורבך ז"ל (צילום באדיבות מד"א)

יעל אורבך, מתנדבת מד"א ששימשה כחובשת בכירה בארגון, הלכה לעולמה

מגן דוד אדום מרכין ראש עם פטירתה של יעל אורבך ז"ל (73), תושבת שכונת קריית שמואל בחיפה וחובשת בכירה מתנדבת מד"א.

יעל ז"ל החלה את דרכה כמתנדבת בארגון בשנת 2017, כשנרשמה לקורס מגישי עזרה ראשונה ובהמשך סיימה בהצלחה קורס חובשי רפואת חירום וחובשים בכירים.

יעל הותירה אחריה שישה ילדים, 28 נכדים ונינה אחת. היא נטמנה אתמול (א' 24/4/22) בבית העלמין תל-רגב, היכל חרוב.

לימור כץ, חובשת בכירה במד"א וחברתה הקרובה של יעל:

כבר במשמרת הראשונה שלנו יחד יעל נכנסה לי ללב והתאהבתי בה. יעל הייתה אדם מדהים, מלאה נתינה ואהבה שנקראה לדגל בכל הזדמנות ולא פספסה אף משמרת. היא התנדבה במד"א ובבית חולים רמב"ם, היא עזרה לכולם לפרוח ולהצליח. בתקופת הקורונה היא דאגה לבשל ולסייע למי שהיה בבידוד, לאפות עוגות יום הולדת ותמיד לשמח ולדאוג לעובדים ולמתנדבים. היא הייתה האמא של תחנת מד"א בקריות. איבדתי חברת נפש יקרה מאוד שכבר חסרה לי מאוד.
יעל אורבך ז"ל (צילום באדיבות מד"א)

ארז גלר, מנהל מרחב כרמל במד"א, ספד:

איבדנו מתנדבת וחברה שהייתה "האמא" של התחנה בקריות. גם בשיא מגפת הקורונה, יעל המשיכה להתנדב ותרמה בכל מקום שבו יכלה עם החיוך שלה והמילה הטובה, במוקד הקורונה בתחנת מד"א בחיפה, בסיוע לעובדים ולמתנדבים שהיו בבידוד ובכל דבר שביקשו את עזרתה. כולנו איבדנו מתנדבת מיוחדת שהייתה הלב הפועם של התחנה. יהי זכרה ברוך.

"אבדה כואבת למשפחת מד"א"

מנכ"ל מד"א, אלי בין אמר על יעל ז"ל:
"מגן דוד אדום איבד מתנדבת מיוחדת, שבגיל 68 עשתה מעשה, הצטרפה לקורס עזרה ראשונה והחלה להתנדב בארגון ההצלה הלאומי, במטרה לסייע ולעזור לאחר – באמבולנסים, בניידות לטיפול נמרץ, במוקד הקורונה ובפעילויות הומניטריות נוספות. פטירתה המצערת של יעל ז"ל היא אבדה כואבת למשפחת מד"א, שמרכין ראשו ושולח תנחומים למשפחתה".

הגיבו כאן לכתבה